Android Tablet Önerisi

Başlatan ercnynr, 12 Ağustos 2013 - 12:17:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ercnynr

Konu'nun yeri burası değil ancak daha iyi bir yer bulamadım. Tablet almak istiyorum. Yapacaklarım; film izlerim, küçük oyunlar oynarım(angry birds vb.), müzik dinlerim, arada sırada da yazı yazarım. Çok değil ama belki birazda resim düzenlerim.

Şöyle bir Casper Via Tablet buldum. Sizce nasıl? Önerileriniz nelerdir?

Not: Bu arada bilgisayarı satacağım için en az 500-600 civarında bütçe ayırabileceğim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ağustos 2013 - 12:46:52

Veya bu ürün içinde çok güzel diyorlar; Casper Via CTA-E10-12A

krwlng

Yöneticiler gerekli gördükleri yere taşırlar konuyu. Benim tavsiyem 7" düşünüyorsanız Ainol Venus olurdu, şuan kendim 10 aydır Crystal 1 kullanıyorum çok memnunum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

ercnynr

Alıntı yapılan: krwlng - 12 Ağustos 2013 - 13:04:20
Yöneticiler gerekli gördükleri yere taşırlar konuyu. Benim tavsiyem 7" düşünüyorsanız Ainol Venus olurdu, şuan kendim 10 aydır Crystal 1 kullanıyorum çok memnunum.

Ainol markası şu ana kadar hiç duymadığım bir marka. Daha bilindik olması açısından casper düşünüyordum.

krwlng

Her iki marka tableti de elinde bulunduran biri olarak söylüyorum ki tablet konusunda Ainol'ün yanında Casper markasının ismi dahi anılamaz.

ercnynr

Alıntı yapılan: krwlng - 12 Ağustos 2013 - 22:50:52
Her iki marka tableti de elinde bulunduran biri olarak söylüyorum ki tablet konusunda Ainol'ün yanında Casper markasının ismi dahi anılamaz.

Bu kadar eminsiniz yani. Samsung'u veya diğerlerinide araştırdım ancak kararımı biraz daha araştırdıktan sonra bu iki marka arasında vereceğim. Birde Ainol tabletin garantisi nasıl? Türkiyede çok fazla bulunuyor mu veya ileride bir arıza durumunda serviste herhangi bir sorun çıkarırlar mı acaba? Sizin başınıza hiç geldi mi?

krwlng

Aldığımdan bu yana şükürler olsun bir sorun yaşamadım, ben yurtdışından getirttiğim için garantisi 1 seneydi, fakat Türkiye distribütorü var 2 yıl garantili şekilde alabiliyorsunuz, bazı büyük satış sitelerinde de satılıyor aynı zamanda. Samsung tabletlerden fiyat performans olarak daha önde olan cihazları var, samsung tartışılmaz kalitede bir firma fakat 1/3 fiyatına daha iyi özellikli bir tablet alabilirsiniz Ainol'de. Ayrıca Ainol markasını ben kullandığım için öneriyorum, yoksa bulabilirseniz, Cube, Pipo veya Hyundai tabletleri de çok kalitelidir. İmkanınız varsa bir teknoloji mağazasına gidip aklınızdan geçen tabletleri inceleyin, çevrenizde bulamazsanız youtube videoları size fikir verecektir, çünkü çok detaylı incelemeler mevcut youtube'da. Hatta casper ve Ainol arasındaki farkı az da olsa görmeniz için ikisinin de bir iki görselini göndereyim en azından ilk elden aklınızda bir fikir oluşuyor.

acer

Google Nexus 10 veya Nexus 7 olabilir.

krwlng

Nexus'lar çok iyi fakat fiyat olarak eşdeğer cihazlardan daha pahalılar, sebebi de aslında asus tarafından üretilmeleri bana göre, asus tabletler hep pahalı oldu nedense.

ercnynr

Uzun araştırmalarımdan sonra tablet değilde netbook almaya karar verdim.(Gerçi hala tam karar veremedim ama neyse) Hem böylece linux'dan ayrı kalmamış olurum.(Kod yazmayı seviyorum.) Yardım edenlere çok teşekkür ediyorum.

furkankalkan

Bu açıdan sevindim. Tablet meselesi biraz saçma geliyor bana.Çünkü akıllı telefonlar,PDAlar kadar taşınabilir değiller. Standart defter büyüklüğündeki bir netbook da 7 inç tabletle hemen hemen aynı yeri kaplar ama bunlar genelde iOS ya da Android ile geldiklerinden çok fonksiyonel değildir. Yani tablette yapabileceğin bir şeyi akıllı telefonlarda da yapabilirsiniz. (Tabi akıllı telefonla pdf kitaplarınızı okumak eziyet olsa bile.) Bu nedenlerden dolayı Linux yüklü bir netbooku androidli bir tablete tercih ederim. Not: Ayrıca Android x86 denen olayla netbookunuza da android kurabilirsiniz. Daha hızlı açıldığı için ve daha basit olduğu için internet amaçlı kullanımlada daha pratik olabilir :)
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

ercnynr

@dewilman Çok haklısınız. Bende arkadaşımın tabletini biraz kullanınca bilgisayar kadar rahat olmadığını farkettim. Zaten android'li akıllı telefonum var. Pdf kitap pek okumuyorum. Genellikle kütüphaneden kendim alıyorum okuyacağım kitapları. Samsung Galaxy Gio telefonumda 1-2 defa okumuştum biraz, pek güzel olmasada idare ederdi :)
En çok da linux'dan ayrılacağım için, içimde bir hüzün vardı ama neyse ki sorun çözüldü.

ercnynr

Acaba netbooklar piyasadan kalktı mı? Çünkü hangi bilişim mağazasının sitesine girsem ya hiç yok, ya da beğenmediğim birkaç tane var. Özellikle Packard Bell istiyorum, arkası siyah olanlardan. Ama baktığım bütün firmalarda "bu ürün temin edilememektedir" yazısını görüyorum.
Netbooklar piyasadan kalktı mı yoksa ben mi bulamadım?

krwlng

İşin aslı tabletlerden ve ultrabook'lardan sonra netbook alana rastlamadım, yani üretim veya ithalat azalmış olabilir.

ercnynr

Ultrabooklar, netbookların cd sürücü olan hali olarak anlatılmış bir sitede. Ama çok pahalı. Benim alacağım netbook 500 civarı olabilir.
İstediğim netbook.

Barış Can

geçen hafta media markt'te epey görmüştüm ben, zira ben de netbook arıyordum. bir göz atabilirsiniz.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

ercnynr

Media Markt'a internet sitesinden baktım ama 1-2 tane haricinde netbook görünmüyor. Hemen karşıma ultrabook ve notebookları çıkartıyolar arama yaptıktan sonra.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ağustos 2013 - 11:22:10

Benim istediğim model buradaki. Servis ve destek merkezi tam da oturduğum mahallede imiş. Oraya gitmeyi düşünüyorum, belki oradan satış yapılıyordur.

ercnynr

Arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde bir anlık heves ve kararla bilgisayarı sattım ve tablet aldım. İnanın bana o kadar pişmanım ki, kafamı duvarlara vuruyorum, o derece :)
Eğer bilgisayarı satıp tablet alacak olan varsa bence yol yakınken geri dönsün. (Tabi bu benim görüşüm)
Neden derseniz; evet her istediğimi karşılıyor ama hiç kullanışlı ve konforlu değil. Kullandıkça bilgisayarıma olan özlemim daha da artıyor. Ben ne yaptım böyle diyorum. Keşke almasaydım ama artık çok geç, son pişmanlık fayda vermiyor.
En kısa zamanda tableti satarak bir ultrabook almayı düşünüyorum. En çok linux'tan ayrıldığıma üzüldüm. Maalesef android sistemi linux kadar geniş bir dünya değil.

Hatalı bir karar sonrası tablet alan birinin pişmanlığını okudunuz. Tekrar ediyorum; bunlar benim görüşlerim.