dell latitude d 505 için lubuntu

Başlatan yvz_61, 09 Ağustos 2013 - 03:42:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yvz_61

İyi akşamlar,
Dell Latitude D505 bilgisayarıma 1 gb ilave ram takılmış diğer tüm sistem aynıdır. Bu cihazı bir nevi internet ve media cihazı olarak kullanmak istiyorum. Bu nedenle lubuntu kurmak istedim ancak yüklemeye başlamadan(dil seçiminin hemen ardından) bana işlemcimin kernel ile uyumlu olmadığına dair birşeyler söyledi. Daha düşük kernelli bir linux deneyecektim ancak önce size danışayım dedim bana neler önerirsiniz. Dağıtımın dilinin ingilizce olması önemli değil sadece bu bilgisayarı zorlamayacak stabil bir sistem istiyorum farklı önerilere açığım. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

if

@yvz_61, bu "netbook" denilen türde bir makine galiba. İşlemcisi ARM mi?

yvz_61

buyrun detaylı özelliklerin olduğu link: http://www.dell.com/downloads/us/products/latit/d505_spec.pdf

bilgisayarım özelliklere de aynı şekilde intel pentium M 1500 mhz 239 mhz yazıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ağustos 2013 - 22:33:27

arkadaşlar konu güncel bir el atında bu akşam bi şekle girsin makine. cruncbang linux denedim bellekten yüklemeye basıyorum bilgisayar donmuyor ama ekran tıkanıyor bellekten çalıştır diyorum o zaman giriyor. (isoları belleğe yazıyorum) Görseli fena olmayan herhangibir linux sürümünü yüklemek istiyorum. Paket desteği temel seviye yeterlidir geri kalanı icabında kaynak koddan derleyebilirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ağustos 2013 - 00:02:14

şimdi bodhi linux denedim oda aynı hatayı verdi işlemcime uygun kernel seçmemi istiyor sanırım 2.xx kernelli bir linux bulmalıyım. Deneme sonucumu buraya yazarım.

heartsmagic

64bit'lik ISO indiriyor olmayasın? 2.x'lik güncel dağıtım bulamazsın, kaldı ki sorun da o değildir. Hatada tam olarak ne diyor buraya geçer misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Paqe

Merhaba. Aynı model marka dizüstü bilgisayar yaklaşık 10 yıldır benimle ve tık demedi :) İşlemcisi non-pae yani 2 gb.dan fazla ram takılamayan bir işlemci olduğundan (açıklamayı yanlış hatırlayabilirim, buna benzer bir şey) lubuntunun 12.04 versiyonunu kurunuz, non-pae işlemcilierde çalışıyor lubuntu 12.04 ve nisan 2017 ye kadar güncellemeleri alırsınız. Tavsiye ederim memnunum.