Selamun Aleyküm - Wordpress Dışında Bir Ücretsiz Blog Servisi Önerebilir Misiniz

Başlatan KemalALKIN, 08 Ağustos 2013 - 02:12:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Selamun Aleyküm - Wordpress Dışında Bir Ücretsiz Blog Servisi Önerebilir Misiniz?

Arkadaşlar wordpress blogum vardı ancak blogumda yasadışı bir sistemin ismini yazdıktan sonra blog kapatıldı ve hesabım donduruldu. Sonuç olarak wordpress ile yolları ayırdık :). Allah'tan ücretsiz bir blog idi :). (allplatforms.wordpress.com idi :( )

Sizden ricam kopyala-yapıştır özelliği olan yani bir siteden makaleyi alınca oraya resimler ve font özelleştirmeleri dahil aynı şekilde aktarabildiğim bir blog siervisi lazım ücretsiz olan. Mümkünse trafik sorunu olmasın :). (Tabikide kaynak belirtiyorum canım paylaşırken :) )

Şimdiden teşekkürler.

Saygılar;
KemalALKIN
www.tckemal.ist

okkangal

Blogspot ya da Tumblr  kullanabilirsiniz . Wordpress ' den sonra en büyük iki büyük blog sistemi olarak bunları gösterebiliriz bence . 

zeusmaster

Up and Running...

KemalALKIN

Alıntı yapılan: bahdem - 08 Ağustos 2013 - 02:31:33
Ücretsiz hosting işinizi görür mü? Üzerinde istediğinizi yaparsınız. Kimse kapatamaz.

Dostum hostingi bedava veriyorlar bayağıda güzelmişte domain bizden mi olacak? Malesef 0 maliyet olan lazım ve gerçekten elle site kurulumu vb. işleri hiç bilmiyorum :). Yardım edebilirseniz güzel gözüküyor :).
www.tckemal.ist

zeusmaster

Eğer sıfır ücretli birşey istiyorsanız @okkangal cevabı vermiş zaten.
Ben tekrar aynı sorunla karşılaşmamanız için bir öneri sunmuştum.
Up and Running...

KemalALKIN

Alıntı yapılan: bahdem - 08 Ağustos 2013 - 02:53:15
Eğer sıfır ücretli * bir şey istiyorsanız @okkangal cevabı vermiş zaten.
Ben tekrar aynı sorunla karşılaşmamanız için bir öneri sunmuştum.

Alan adı tanıtma kısmında .hol.es diye uzantı veriyor onunla bağlarsak ücretsiz domain mi veriyor ?
www.tckemal.ist

zeusmaster

Ben o hizmeti kullanmadığımdan bir bilgim yok ama uzantı ücretsiz'e benziyor.
Up and Running...

furkankalkan

Wordpress te olduğu gibi ücretsiz hostlarda da bu tür sorunlarla karşılaşılabiliyor ne yazık ki. Aslında bu ne hakkında yazdığınıza bağlı. Sansür mask (*) kullanarak aşılabilir.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

KemalALKIN

Site adresi yani domain veriyormus :-)  Bu arada hackintoshyazigim icin banlandi site ve hesap :-)  Yani normal bilgisayara mac kurmak :-)
www.tckemal.ist

furkankalkan

Bu durumda en güvenilir yer Tumblr gibi duruyor fakat çoğunluğu nutellacı ergen kızlar olan bir yerde ciddi birşeyleri yazmaya çalışmak hoş değil. Tabi temaları çok hoşuma gitti orası ayrı bir durum :) Fakat yine de blogspotun sözleşmesine bir bakın derim. Wordpress için yabancı free hosting siteleri var ama bunlar da güvenilir değildir, bir sabah sitenizin engellediğini görebilirsiniz. Bu durumda yeni bir yer aramaktan baska bir yolunuz da yoktur.  (Veritabanı yedeğini kurtarmak dışında.)
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

okkangal

Bence düzenli ve yurtdışı kaynalı bir hosting alırsanız ve yine wordpress kurarak , eski alışkanlıklarınızı değişmeden kullansanız pek sorun olmaz . Tabi bu arada eski blogunuzun banlanma sebebi nedir bilmiyorum ama , büyük ihtimal deepweb içeriği gibi rezil bir yayın  yapmadığınızdan da eminim .  

KemalALKIN

Banlanma nedenim: Hackintosh yazdım diye. (Hackintosh: Normal bilgisayarlarda Apple (MAC) OS X işletim sistemini kullanma olayıdır.)

Bu arada bir ara müsait olursam hostinger'dan ücretsiz/özgür sınırsız ömürlü hostuma (2 GB alan 100 GB trafik vesayre var :D) gene hostinger'dan bir ücretsiz domain alacağım. Aslında gece yarısı uğraştımda çok aynı adresi silip tekrar almaktan sistem yanıt vermez hale geldi doğal olarak (adı bir kapat bir aç :D). Wordpress'i de elle kuracağım :). Yakında hallederim :D.

Öğrenmiş oldum bu vesile ile wp kurulumunu :).

Genede önerilere açığım arkadaşlar.
www.tckemal.ist

siyahradar

AyhanBoz