php indexinde server error yazıyor

Başlatan muhahata, 07 Ağustos 2013 - 13:36:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

muhahata

Selam Ubuntu
ben ubuntu sunucuma lamp kurdum daha sonra php5 kurdum , bu haldeyken php dosyalarını hiç görmüyordu indirmeye kalkıyordu fakat html sayfaları görüyordu,
bunun üzerine [b]sudo apt-get install libapache2-mod-php5[/b]  komutunu yazdım busefer ise index sayfalarında server error çıkıyor
ns4000967.ip-198-245-49.net  bakmak isteyene sitem
ne yapmam lazım ? iyi günler..
lampı silip , xampp kurmayı düşünüyorum ,

alquirel

Şu an bir sorun var gibi gözükmüyor.

En azından bahsettiğiniz hatayı alamadım ben.

muhahata

dostum index.php nin ismini değiştirdim
index1.php diye girersen görebilirsin, hala anlam veremiyorum

alquirel

Ben zaten index1.php'yi açmaya çalıştıktan sonra o iletiyi yazdım. admin.php dosyanda ve installk dizininde sorun çıkmıyor, gayet güzel bir şekilde açılıyor. Apache ve php ilişkinde bir sorun gözükmüyor yani. Muhtemelen senin index1.php dosyandaki php kodlarında bir sıkıntı mevcut. Kodları paylaşırsan gidişatımız daha iyi belli olur.

muhahata

dostum muhtemelen index1.php  de sorun yok, çünkü indirip tekrar yükledim aynı şey devam ediyor :(
muhtemelen yazma ayarlarında sorun fakat ne yapsam yapayım script, dosyaların writable olduğunu kabul etmiyor.
istersen sana server bilgilerini göndereyeyim sen bak ? sunucu da xrdp yüklü remote ile girilebiliyor , istersen göndereyeyim

alquirel

Sunucunda index.php'nin olduğu dizinin içerisindeyken şu komutu uygulayıp çıktısını code etiketi içerisinde aktarır mısın?

ls -al

muhahata

dostum böyle daha iyi diğer türlü karışıyor :) , ne yapayım ne önerirsin?

alquirel

Aldığın hata şundan kaynaklanıyor anladığım kadarıyla. PHP dosyalarının ve dizinlerinin sahipliği root kullanıcısında kalmış, bunu mezsondra'ya geçirmek lazım.

/var/www dizininde şu komutu uygula:

chown -R mezsondra .

furkankalkan

Çıktıda ne yapacağınızı belirtmiş zaten.
Belirtilen dizinlere sudo chmod 777 /nerede/bu/dizin komutu ile gerekli yetkileri verebilirsiniz...
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

muhahata

dostlarım o kısımı yaptım bu sefer yine başka hatalar verdi , gördüğünüz gibi

yinede davem et , dersem şöyle hata alıyorum
session_start(): open(/var/lib/php5/sess_ter41ci82pbb7osqdojt5el8u1, O_RDWR) failed: Permission denied (13)
koyu kısım hep değişiyor ,

/var/lib/php5 nasıl bir yetkinledirme yaparsam yapayım sonuç değişmiyor,
security branch ı ise anlamadım , data klasörüne izin verme diyor izin vermeyince server error yazıyor.
tavsiyeleriniz alayım lütfen :).

furkankalkan

temporary folderdan kastı /tmp ise izinlerini kontrol edin, eğer /var/www gibi bir dizinde ise yazma yetkisi verin...
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

alquirel

Benim verdiğim komutu uyguladınız mı?

muhahata

maalesef bişi olmadı format attım bende , konu kapanabilir..
herkese yardımı için teşekkürler :)..