[Çözüldü] ubuntu ısınma sorunu

Başlatan qmrelli, 04 Ağustos 2013 - 14:50:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

qmrelli

Stemim 12.04, daha önce 13.04 vardı 12.04 ü yeni kurdum fakat bilgisayarın fazla ısındığını farkettim. gerekli bütün programları da kurdum,sensor,cpufreq,tlp, vs. ama sıcaklık boştayken bile ortalama 55 derece civarında, daha öncesinde 40 civarına çekebiliyodum powersave modunda ama artık olmuyor, başka arkadaşların kini 30 civarında felan görünce (boştayken) bu durum sinirimi bozuyor,

Tecrübelerinizi paylaşıp yardım ederseniz sevinirim

heartsmagic

Grafik kartın nedir, sürücüleri kurulu mudur? En azından grafik kartları bölümündeki sabit başlığımıza bakarak istenen çıktıları buraya geç lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

qmrelli

intel hd 3000 ve nvida gt540m var, bumblebee kullanıyorum ikisinin de sürücüleri kurulu ve sorunsuz çalışıyorlar

if

@qmrelli, nvidia mı nouveau mı kullanılan sürücü? 40 dereceleri gördüğünüz sistemin özelliklerini yazar mısınız?

sudo lshw -c display

qmrelli

bumblebee nin kendi kurduğu sürücüler var nvidia olan, 40 dereceyi eskiden görüyodum formatladım, artık 55 derece

heartsmagic

Bumblebee kurulumu sağlıklı bitti mi? Çıktıları göremediğimiz için yorum yapamıyoruz. 

qmrelli

istediğiniz çıktılar nelerdir ?

heartsmagic

Bumblebee kurulum çıktıları veya aktaramıyorsan Bumblebee başlığındaki kurulumdan sonra çalışıp çalışmadığına dair çıktılar.

qmrelli

sorunum sürüm yükseltmesinden sonra düzeldi. şu anda 12.10 sürümüne geçtim pc boştayken 39 civarında

furkankalkan

Ek olarak anakartı, fanları falan da temizlemek gerekebilir. Bilgisayar henüz yeni değilse termal macun olayı da gerekebilir bilginiz olsun.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1