Faks sunucusu

Başlatan panamax, 09 Ekim 2008 - 00:18:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

panamax

Merhabalar,

Ofisimizdeki sunucuya fax server kurmak istiyorum ve boylece diger windows client'lar faks gonderebilecekler ve gelen fakslar e-mail olarak ofis icine dagilabilecek fakat bunu client'lara sanal bir yazici kurup dokumanlari yazdirma modeli ile degil, outlook'tan server'a email gondererek yapmak istiyorum.

Sanirim windows server'larda email'in TO: kismina (fax)+90216... yazarak gonderince faks mesaji oldugunu algilayarak numaraya faksi cekiyor, bunu ubuntu'da uygulamamiz mumkun mu?

yardimlariniz icin tesekkurler

eren

Hylafax ile bu dediğinizi yapabilirsiniz. http://www.hylafax.org

Eğer İngilizceniz var ise burada yer alan döküman size yardımcı olacaktır. Nasıl yapabilirim diye bana sorarsanız denemediğim için herhangi bir bilgim yok. Sadece bazı şirketlerin bu HylaFax ile çalıştıklarını biliyorum.

Forumda eskiden bu işleri yapan Kozmo var. Gerçi artık çok nadir foruma uğruyor ama eğer çözüm bulamazsanız ondan yardım almayı deneyin.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.