Wine ve playonlinux'le çalışan oyunların hack koruması yüzünden kapanması !

Başlatan kcerdem, 31 Temmuz 2013 - 10:14:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kcerdem

Wine ve playonlinux ile neredeyse tüm windows oyunları ve neredeyse tüm programlar çalışıyor fakat online oyunların pacthlerindeki hack koruması yüzünden oyun kapanıyor hile yapmasak bile!
Bunun sebebi linux oyunları açık kaynak kodlu olarak çalıştırması olabilir mi ? Bu sorun nasıl engellenir bilgisi olan yardım etsin !

gokhanyildiz

counter-strike oyunundaki sxe-injected olayı gibi sanırım. Benim farkettiğim olay şuydu. 2 programı da kurup çalıştırdığım zaman aralarındaki olması gereken bağlantı olamıyordu. Yani counter-strike sxe'nin çalışıp çalışmadığını anlayamıyordu. Ama artık steam kullandığım için extra bir programa ihtiyaç duymuyorum açıkçası.

kcerdem

Aynn örnek olarak Wolfteam açılırken APex hile koruması hata veriyor Hata derken sanki hile varmış gibi bir hata !

Deadpool

Bu tür hataları önlemek için yapabilecek bir şeyiniz bildiğim kadarıyla yok. Sonuçta oynadığınız oyunları destekli olmayan bir işletim sisteminde oynuyorsunuz. Dolayısıyla hile koruması tanımlayamadığı anda hile kullanılıyor gibi algılayıp sizi sunucudan atıyor. Bir zamanlar Diablo 3 sunucularından binlerce linux oyuncusu benzer bir sistem sonucu oyundan atılmıştı. Size tavsiyem oynadığınız oyunların forumlarında araştırma yapmanız ve sizler gibi oyuncuları bir araya toplayıp en azından yapımcı firmayı wine desteği için ikna etmeye çalışmanız. Bunlar dışında linux kullandığınız için atılabilme riskiniz olan oyunları linux üzerinde oynamamaya özen gösteriniz.

kcerdem

Alıntı yapılan: Deadpool - 31 Temmuz 2013 - 18:27:09
Bu tür hataları önlemek için yapabilecek bir şeyiniz bildiğim kadarıyla yok. Sonuçta oynadığınız oyunları destekli olmayan bir işletim sisteminde oynuyorsunuz. Dolayısıyla hile koruması tanımlayamadığı anda hile kullanılıyor gibi algılayıp sizi sunucudan atıyor. Bir zamanlar Diablo 3 sunucularından binlerce linux oyuncusu benzer bir sistem sonucu oyundan atılmıştı. Size tavsiyem oynadığınız oyunların forumlarında araştırma yapmanız ve sizler gibi oyuncuları bir araya toplayıp en azından yapımcı firmayı wine desteği için ikna etmeye çalışmanız. Bunlar dışında linux kullandığınız için atılabilme riskiniz olan oyunları linux üzerinde oynamamaya özen gösteriniz.

Eyvallah yorum güzel.. Ama windowsta alabileceğimiz verim az oluyor maksimum verim için linux şart. Ha bide daha önce de kısa süreliğine eski bir linux sürümü kullanmıştım aynı oyunlarda aynı hataları aldım bir arkadaşın yardımı ile sorunları aştım yani çözümü var ama ne bilmiyorum :(

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Deadpool

@kcerdem zayıf bir ihtimalde olsa eğer denemediyseniz wine ayarlarından windows sürümünü değiştirmeyi deneyebilirsiniz ancak dediğim gibi sorunun net bir çözümü varsa bile ben bilmiyorum.Eğer bu oyunlar sizin için vazgeçilmez ise windows'un bir köşede kurulu olması en mantıklısı ancak tarz olarak o tür oyunları seviyorsanız linux üzerinde de birçok oyun bulunmakta.