[Çözüldü] Taşınabilir HDD Ubuntu 13.04'te Çalışır Mı?

Başlatan FireSwords, 30 Temmuz 2013 - 23:42:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FireSwords

Merhaba arkadaşlar,

Samsung markalı 1 TB'lık Taşınabilir HDD alacağım Windows ve Mac ile uyumludur yazıyor Ubuntu 13.04'te çalışır mı?

Heisenberg

Taktığınız pcnin usb den boot özelliği varsa ve biosdan 1. sıraya atandıysa ve biosun UEFI kapalıysa çalıştırır diye düşünüyorum.
ALLES WAR DIE SEKTE !

Ninoslayer

Çalışabilir ancak Grub'u (hangi işletim sisteminin açılacağını ayarlayan program) nereye yükleyeceğiniz önemli. Eğer yanlışlık olursa bilgisayar USB takılı olmadan açılmamaya başlıyor. Bu konuda daha bilgili bir arkadaş yardımcı olursa iyi olur.

siberoloji

1. Doğrudan Çalıştırma: USB bağlantısı genel bir standart olarak geliştirilmiştir. Cihazı diğer işletim sistemlerine nasıl takıp çalıştırıyorsanız aynı şekilde ubuntuda da çalıştırabilirsiniz.

2. İşletim Sistemi Kurulumu : Diğer işletim sistemlerinden farklı olarak bu HDD yi bölümleyip üstteki mesajlarda belirtildiği gibi içine Ubuntu kurma ve yanınızda işletim sistemini taşıma şansına sahipsiniz.

Her iki durumda da uyum problemi yaşamazsınız.

@Ninoslayer, Heisenberg: Sanırım soruda Ubuntu HDD'ye kurulumu sormamış gibi geldi bana?
Alıntı YapUbuntu 13.04'te çalışır mı?

FireSwords

Sağolun arkadaşlar normalde o windows ile uyumludur yazılarını takmam da ürün özelliklerinde veri şifreleme falan yazıyordu.