[Kilitli] Ubuntu 8.10: Intrepid Ibex 30 Ekimde geliyor

Başlatan lseker, 12 Mayıs 2008 - 22:09:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lseker

Ubuntu geliştiricileri bir sonraki Linux sistemi için sürüm planını yayımladılar. "Intrepid Ibex" (cesur oğlak) kod adlı Ubuntu 8.10'un 30 Ekimde yayımlanacağı söyleniyor.

Tester'lar ilk alfa sürümünü 12 Haziranda temin edebilecekler. Ubuntu 8.10'un hangi yeni fonksiyonlara sahip olacağı 28 Ağustosa kadar kesinleşmiş olacak.

www.chip.com.tr'den alıntıdır.
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

izzetguntalaz

Gerçekten şu ubuntu ekibi çok hızlı ya.

heartsmagic

Hızlı koşan atın ... :)
Hardy gibi olmasın. Tamam çok acımasız olmamak lazım misal ben çok problem yaşamıyorum Hardy ile ancak son sürümlerinden daha fazla baş ağrıttı Hardy.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lseker

Sanırım ben şanslıyım. Gusty' de de Hardy'de de herhangi bir problem yaşamadan kurulum yaptım ve kullanıyorum. :D
  Bu kadarmı şanslı olur insan demeyin..  :P
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

ufuk_k

Ben de "Hardy'den memnun musunuz?" anketine hayır dedim, ama benim Hardy ile hiç bir donanım/yazılım sıkıntım olmadı. Hayır cevabını burada arkadaşların sürekli sorun çıkardığına dair açtıkları konular yüzünden verdim. Bilmiyorum, Gutsy ile sorunsuz çalışan laptoplar, kartlar ile ilgili sürekli sorun mesajları geliyor. Her sürüm Gusty gibi ya da aynı olamaz tabii ki de, ben LTS dedikleri için biraz daha uzun vadede güncellemer ile yerine oturtulacağını düşünüyorum. Intrepid Ibex'in daha sorunsuz olacağını da düşünüyorum. Sonuçta biz masaüstü kullanıcıları LTS sürümüne bağımlı değiliz, RC1 çıktığı anda Ibex'i yüklerim :D

demir

İki farklı sisteme kurdum...

İşlemci: İntel Dual-Core
Anakart: Asus P5B
Ekran Kartı: nVidia 6600
Ram: 3 GB

İşlemci: İntel Dual-Core
Anakart: İntel (sanırım)
Ekran Kartı: Onboard
Ram: 1 GB

Her ikisinde de Hardy ile hiç bir sorun yaşamadım. Yani Hardy olduğu için yaşamadım.. Hele hele onboard ekran kartı olan bir makinada ekran kartı sürücüsü arama zahmeti çekmedim. Compiz kurdum. İnadına inadına ful performans gidiyor :)

Ben Hardy'den bayağı memnunum :)
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Hmm Ibex ile ilgili duyuru yapılalı baya olmuştu. Şubat falandı sanırım. Mayıstan sonra da çalışmalara başlanacaktı. hmm link neydi bir saniye..

https://lists.ubuntu.com/archives/ubuntu-devel/2008-February/025136.html

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."