[Çözüldü] Öntanımlı Olan Simge Temasını Değiştirmek

Başlatan kulkke, 26 Temmuz 2013 - 04:08:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kulkke

Sorum şöyle, simge temasını değiştirmeyi biliyorum elbette ama temada eğer ki olmayan bir simge var ise Ubuntu öntanımlı olan simge temasından simge atıyor o şey için. Atıyorum, simge temamda 'places' altında olması gereken 'folder-download.png' dosyası yok, Ubuntu gidip kendisi başka bir temadaki 'folder-download' dosyasındaki resmi atıyor simge olarak. Hicolor temasından atıyor sanırım ve de yahut Humanity de olabilir.

Benim sorum şu, kullandığım simge dosyasında olmayan simgeleri Ubuntu'nun, Hicolor yahut hangi temadan atıyor ise oradan atamasını değil gene başka bir temadan atamasını istiyorum. Nasıl yapabilirim bunu? Gidip istediğim simge temasını Hicolor olarak adlandırabilirim ama her güncellemede Hicolor'ı da güncelliyor Ubuntu ve de gene istediğim temanın ppa ile aldığı güncellemeleri de alamam gidip tekrar isim değiştirmeden her güncelleme olduğunda..

ersinkandemir

Ask Ubuntu'ya sordum, Hi-Color içerisine atmanıza gerek yokmuş. İlk önce ev dizini içerisindeki .icons dizinine bakılıyormuş. Yani simgeleri ~/.icons içerisine atarsanız güncellemelerde tekrar değiştirmenize gerek kalmayacak.

http://askubuntu.com/questions/324659/how-to-replace-missing-icons-with-another-icon-pack
Where there's a shell, there's a way.

kulkke

Çok teşekkür ederim. =) Öyle yapayım ben madem.

Edit: Baktım da, .svg uzantılı olmalı demiş lakin simge temaları .png barındırıyorlar onun yerine. svg uzantısına çevirdiğimde görüntü kalitesi düşecektir. =/ Doğrudan hicolor'dan önce bakmasını sağlamak için .icons'tan sonra bir yol yok mu ki?

Edit 2: Ben yanlış anlamışım tekrar baktım da, o durum için söylemiş yazan. Tekrar teşekkür ediyorum, çözüldü sorum madem.