Asus N61Jq'ya Ubuntu 13.04 kuracağım!

Başlatan Ümit Şahin, 25 Temmuz 2013 - 16:36:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ümit Şahin

Merhaba, 3 yıldır Windows 7 kullanıyorum artık Ubuntu kullanmak istiyorum İntel i7 dört çekirdekli işlemci 500 GB disk 8 GB ram var sağlıklı çalışır umarım.  :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Temmuz 2013 - 16:50:26

Sormak istediğim bir şey var, Ekran Klavyesi Windows 7 kadar kullanışlı mı? Ubuntu'nun. Bedensel engelliyim ben Ekran Klavyesi çok önemli benim için...
Ayrıca Drupal Joomla Wordpress website işleriyle uğraşıyorum Ubuntu'ya geçmek işlerimi olumsuz etkilemez umarım...

ersinkandemir

Ekran klavyesi konusunda sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum.

Web işlerinde hangi programları kullanıyorsunuz? Ona göre muadillerini söyleyelim.
Where there's a shell, there's a way.

furkankalkan

Ekran klavyesi konusunda burada bir çok seçeneğe sahipsiniz. Beğendiğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz. Diğer taraftan IDE ler konusunda da Linux,Windows'a göre kat kat avantajlıdır. (Tabi ki bu benim görüşüm... Bana göre Adobe Dreamveawerdan daha güzel ve işlevsel özgür IDE'ler de var.) Ben size PHP,HTML,CSS ve hatta JS  için Bluefish kullanmanızı öneririm. Akıllı özellikleriyle işinizi oldukça kolaylaştırıyor. 
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Ümit Şahin

Çok usta değilim web scriptlerinin temalarını kurcalayıp servis ediyorum. Photoshop falan bilmem AAA Logo ve FastStone Image Viewer Notepad+ işimi görüyor.  :)

furkankalkan

Öyleyse birazcık uğraşla GIMP + Bluefish işini görür senin. Filezilla falan depolarda var zaten.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

MRWhite

Sublime Text'e göz atmanızda fayda var oldukça kullanışlı bir editör.