[Çözüldü] Programı İstediğimiz Klasöre veya Sürücüye yükleme.

Başlatan Ayyufa, 25 Temmuz 2013 - 15:35:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ayyufa

Ubuntu yazılım Merkezinden yüklediğimiz programların nereye yükleneceğini nasıl belirleyebiliriz.?  Veya başka bir program yüklerken mesela ?

DoGuKaN

Ubuntu Yazılım Merkezinden yüklediğiniz uygulamaların nereye yükleneceğini belirleyemezsiniz. İndirdiğiniz uygulamanın paketinde belirtilen yere yüklenir uygulamalar.

furkankalkan

Sağlıklı bir yöntem olmamakla birlikte DEB paketinin içindeki çalıştırılabilen dosyaları istediğiniz dizine atıp elle başlatıcı oluşturabilirsiniz. Fakat öncesinde gerekli bağımlılıkları kurup statik dosyaları (.so dosyaları gibi...) kendi dizinlerine atmalısınız. Yoksa segfault (Namı değer parçalanma hatası) alabilirsiniz.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

heartsmagic

@Ayyufa, bunu neden istiyorsun? Genelde yüklenen dizinler standart halini almış dizinlerdir. Pek oynamak, değiştirmek gerekmez. Eğer değişiklik yapılırsa ve kurulacak yeri doğru bir yer olarak seçmezsen sıkıntı da yaşayabilirsin. Örneğin belli başka uygulamalar bu standart dizinlerde arar kurulu diğer uygulamaları. Belki sembolik bağlantı ile halledilir ama önce neden istediğini sormak istedim. Ayrıca, doğrudan depolardan kurulan uygulamaları istediğin dizine ha deyince yerleştiremezsin arkadaşların söylediği üzere.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ayyufa

Şöyle açıklayayım. Ben windowos tan geçtim 3 gün önce. Kurulumda da diski c, d gibi düşünüp öyle ayırdım. İstediğim programı d ye yükleyebilmek(windows gibi düşünürsek) için böyle bir soru sordum.

gecegezen

Linux tarafında genelde windowstaki gibi devasa yazılımlar olmaz  oyunlar hariç onlar bütün platformlarda büyük oluyorlar bir çok durumda 10 gb gibi bir alan sistem için yeterli. Ben yıllardır savurganca kullanırım ama sistem 15 gb geçmedi. Bu konuda rahat olabilirsiniz yani.
Bu söylediklerim sisteme kuracağınız şeyler için geçerli mp3ler filmler gibi şeyleri dahil etmiyorum.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

heartsmagic

@gecegezegen açıklamış zaten, normal şartlar altında böyle bir şeye ihtiyaç olmaz. Düşündüğün şey de bizim tarafta doğrudan yapılamaz zaten.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.