[Çözüldü] Ubuntu'daki gözükmeyen meşgul fare ikonu. (Busy mouse cursor)

Başlatan Byl, 22 Temmuz 2013 - 17:46:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Byl

Selam dostlar,

Sizlere bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Ubuntu Unity'de uygulamaları açarken meşgul fare ikonu olmuyor yani mesela firefoxu veya chromu açmak isteyelim veya ubuntu software center'i açmak isteyelim normalde farenin simgesinin yuvarlak çark işareti olup bilgisayarin yani hard diskin meşgul oldugunu bize göstermesi gerekir fakat böyle * bir şey malesef yok ve nasıl yapılacağını bilmiyorum simge meşgul göstermediği içinde birçok kere bazen basıyorum ve 3 ila 4 tane pencere birden açiliyo. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar

ersinkandemir

/usr/share/applications/ dizini altındaki *.desktop şeklindeki kısayollara StartupNotify=true şeklinde bir ayar ekleme yolu var. Kalıcı bir çözüm var mı bilmiyorum.

echo "StartupNotify=true" >> /usr/share/applications/chromium-browser.desktop
Bunun gibi.
Where there's a shell, there's a way.

Byl

Teşekkür ederim. Bu çözümü amerikan sitesinde gördüm fakat adamlar tam olarak açıklama yapmamış çok teşekkür ederim anlatımınız için gerçekten. Fakat şimdi her launcher yani türkçesi her kısayol için böyle bir şey mi yapmalıyız? Sorunun compiz ile çözülebileceğini söyleyenler var mesela compiz üzerinden mouse cursorları değiştirmek gibi vesaire ama çözümünüzü deneyeceğim sanırım her kısa yol için bunu mu yapmalıyız??? :)

ersinkandemir

Rica ederim.

Ben başka bir yol  bulamadım. Compiz üzerinden çözüleceğini sanmıyorum çünkü Unity cursor konusunda herhangi bir işlem yapmıyor. Bu yüzden cursor ayarlarıyla ilgili olmadığını düşünüyorum.

Byl

aynı sorun mint ve fedora gibi gnome shell kullanan diğer distrolarda da mevcuttur sorun büyük ihtimalle gnome ile alakalı olabilir.

Saygılar.

ersinkandemir

Sorun değil de daha çok bir özellikmiş gibi duruyor. Bahsettiğiniz uygulamalar bu şekilde olmasını istemiş.

Byl

Doğru hepsinde olmuyor belki ama genede bence olması daha iyi kişisel tercih :)  ;D

furkankalkan

lxappearance programıyla diğer başka bir fare teması seçince sorun devam ediyor mu ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Byl

lxappearance programını ilk defa duyuyorum. Denerim teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Temmuz 2013 - 10:32:03

Alıntı yapılan: Byl - 22 Temmuz 2013 - 20:32:41
Doğru hepsinde olmuyor belki ama genede bence olması daha iyi kişisel tercih :)  ;D

Mesela ubuntu başlarken de splash screendan sonra fare imleci gözüküyo ve tam olarak yükleyene kadar gene o çark işareti çıkmıyo acaba tüm sistem için bu özelliği etkinleştirmek için bir yöntem varmıdır?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Temmuz 2013 - 10:34:24

Alıntı yapılan: dewilman - 22 Temmuz 2013 - 21:11:14
lxappearance programıyla diğer başka bir fare teması seçince sorun devam ediyor mu ?

Lxappearance programı anladığım kadarıyla lxde masaüstü için. Bu programın gnome versiyonu veya unity'deki muadili nedir? Lxappearance programını unity ile birlikte çaliştirabilirmiyim? Bu programı nerden indirebilirim? :)

furkankalkan

lxappeaerance programı depolarda mevcut. Aynı zamanda lxappeaerance GTK kullanan tüm ortamlarda çalışmaktadır. Gnome için de böyle bir şey var diye biliyorum ama adını hatırlamıyorum.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

heartsmagic

Bu sorun tam olarak nasıl çözüldü, önerilen değişiklik yapılarak mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.