SQL Veritabanı karşılaştırma

Başlatan S3CT0R, 22 Temmuz 2013 - 11:03:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

S3CT0R

Merhaba,ben C# / SQL ile textbox taki bir veri,veritabanında nasıl karşılaştırılır onu acilen öğrenmeye istiyorum.Onun dışında birden çok sql sorgusu aynı anda nasıl olur ? C# 'ta..

furkankalkan

Karşılaştırma için bir SQL sorgusu olan LIKE komutuyla birlikte AND,OR gibi mantıksal işleçleri kullanabilirsiniz. İki farklı SQL komutundan ne demek istediğinizi anlayamadım tam olarak ama onun için de JOIN gibi komutlar veya kullandığınız dilin IF gibi komutlarını kullanabilirsiniz.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

MRWhite

İki farklı sql sorgusunu birlikte çalıştırmak için UNION kullanabilirsiniz.

sem

Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için; join ile iki farklı sorguyu çalıştıramazsınız fakat farklı tablolardaki ya da sorgulardaki verileri birleştirebilirsiniz. UNION'da aynı şekilde sorgu birleştirmek için değil aslında yine aynı şekilde, zaten çalıştırılmış olan sorguların verilerini birleştirmek için kullanabilirsiniz. union ve join; birisinde verileri yatay olarak birleştirebilirken diğerinde ise dikeyde birleştirebilirsiniz.

Farklı sorgu çalıştırabilmek için örneğin bir create ya da bir update bir delete vs gibi kombinasyon halinde script çalıştırmak istiyorsanız .NET tarafında LinQ  to SQL ve Entity Framework konularını araştırmanız gerekecek. Bu ortamlar  .NET için ORM sağlıyor ve diğer SQL işlemlerini de mümkün kılıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Şubat 2014 - 01:57:53

Başlıktaki soru için ise;

Koda girdikten sonra en anlamlısı veri tabanından çekin verinizi, daha sonradan TextBox nesnesinin Text özelliğini ile karşılaştırın. String nesnesi karşılaştırırken .equals() metodunu kullanabilirsiniz. yani veri tabanında durması ya da X bir yerde durması aslında pek bir önem taşımıyor bu hususta, siz veri nerede olursa olup çekip karşılaştırmalısınız. yani sonuç olarak String karşılaştırması yapmanız gerekecek.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?