[8] Oyunlar Ne Alemde?

Başlatan burk, 08 Temmuz 2013 - 02:47:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

D@bbe

[mention=618884]@plazma[/mention]
LED dedikleride LCD... fluorescent lamba yerine led kullanılıyor tek fark o... 2 LED kullanımı var tek şerit halinde birde direkt ledlerle ki bu daha pahalı + sorunlu... CRT tv ve monitörler hala bulunabilir hiç bir sorunda yaşatmaz LED aydınlatmalı LCD ise çok dertli...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

Nabi

@D@bbe imzanızın olduğu yerde kullandığınız şey nedir ve ne amacı var bilmiyorum ama ip adresimin gözükmesi ve bu ip adresi sizin mi gibi bir  yazı çıkması hoş bir şey değil
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

eronis

[mention=618910]@Nabi[/mention]
Adamın kullandığı sadece bilgisayarından giden veri girdiğin herhangi bir sitede ne kadar görülüyor, ne kadar anonimsin, bunları gösteriyor. Bu bilgiler her girdiğin sayfa tarafından her gün kaydı tutulan bilgiler.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

D@bbe

[mention=618910]@Nabi[/mention]
IP adresini sadece sen ve girdiğin sitedeki moderatörler görüyor risk arttırıcı durum yok...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

pasa5007

kusura bakmayın biraz aradım olmadı konuyu buraya yazacam artık :ede ubuntudan windowsa geçerken "

[left][center][font=times new roman][size=14pt][color=red][b]Error mounting /dev/sdb1 at /media/ferhat/arslanbaş: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sdb1" "/media/ferhat/arslanbaş"' exited with non-zero exit status 13: $MFTMirr does not match $MFT (record 0).
Failed to mount '/dev/sdb1': Input/output error
NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a
SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows
then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very
important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate
it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.
/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation
for more details[/b][/color][/size][/font][/center][/left].
""
bu hatayı alıyorum çöümü bilen varsa paylaşabilir mi ? teşekkürler şimden.

ata1

[mention=622099]@pasa5007[/mention] Başlık açarsan daha doğru şekilde yardım alırsın alakasız konuya sorduğun soru da yanıt alman zor ntfs-3g kurulumu ayrıca yeni bir başlık açın yardım alın.

eronis

@pasa5007 arkadaşım, Windows'a gir, güç seçeneklerinden hızlı başlatı etkisizleştir ve linux'a dön. Olmazsa ntfs-fix kullanırız
http://www.gteknoloji.com/windows-8-ve-8-1-hizli-baslat-nasil-kapatilir.html
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

pitikiti

Ubuntu 16.10 kullanıyorum hastası olduğum tank oyunu world of tanks oynuyorum.
Şöyleki windows kullanırken oyundan 35-40 fps değerlerini alıyordum.
Linuxta wine ile kullanırken maximum 25-30 arası fps alıyorum. Evet değerler biraz düşük fakat sanal makine içinde çalıştırılan bir oyun için gayet normal hatta iyi değerler.
Şöyleki daha iyi fps alınır tabiki güzel bir ekran kartınız var ise.
İnsanlarmı hikayeleri anlatır hikayelermi insanları ?

furyzer0

Alıntı yapılan: pitikiti - 27 Nisan 2017 - 11:11:33
Linuxta wine ile kullanırken maximum 25-30 arası fps alıyorum. Evet değerler biraz düşük fakat sanal makine içinde çalıştırılan bir oyun için gayet normal hatta iyi değerler.
Şöyleki daha iyi fps alınır * tabi ki güzel bir ekran kartınız var ise.
Wine tam olarak sanal makine değildir hatta hiç değildir. Wine, windowsun kütüphanelerini linuxa taşıyan bir projedir benim bildiğim kadarıyla ancak tam olmadığı için bazı performans sorunları olabilir ancak tam tersi windowstan daha yüksek fps alabildiğin oyunlar bile olabilir.

pitikiti

Alıntı yapılan: furyzer0 - 27 Nisan 2017 - 11:16:35
Alıntı yapılan: pitikiti - 27 Nisan 2017 - 11:11:33
Şöyleki daha iyi fps alınır * tabi ki güzel bir ekran kartınız var ise.
Wine tam olarak sanal makine değildir hatta hiç değildir. Wine, windowsun kütüphanelerini linuxa taşıyan bir projedir benim bildiğim kadarıyla ancak tam olmadığı için bazı performans sorunları olabilir ancak tam tersi windowstan daha yüksek fps alabildiğin oyunlar bile olabilir.
Aynı bilgisayarda bir linux açıp wine da bir oyun oynadığınızı bir de windowsta direkt çalışan oyunun fps değerleri asla aynı olmaz bu bir gerçek.Asla daha fazla fps alamazsınız. Wine ın çalışma prensipleri konusunda sizin kadar bilgili değilim fakat aynı oyunu 40 fps linuxta 25 fps ye oynuyorsam ki oynadım.linuxtada aynı fps yi almak için daha iyi bir ekran kartım olması gerekir. Bu da oyunların windows işletim sistemi için yapılmış olmasından kaynaklanan bir durum. Gönül isterdiki bir gün oyunlar windows tekelinden çıksın. Son kelimeniz bana biraz hayal ürünü gibi geliyor. Bunun herhangi bir kanıtı var ise bir video yükleyin görelim. Bu dediğiniz aynı fps değerleri ancak steam çalıştıran aynı bilgisayarlarda olabilir. Ayrı işletim sistemlerinde.
İnsanlarmı hikayeleri anlatır hikayelermi insanları ?

mhmtkrktr

Linux üzerinde War Thunder oynuyordum. 33-35 fps arasında çalışıyordu. Bir kaç haftalığına Windows kullanmam gerekti. Şu sıralar oynamaya çok zaman bulamasam da denemek için Windows 'a kurdum. Güncel sürücülerle 35-38 fps den yukarı çıkmadı. ;-(
Dahası (belki Win sürümünden kaynaklı bir hatadır) Linux ile hiç sorunsuz hareket eden araçlar, Windows da çalı çırpı neye dokunsa tık diye önce yarım metre geri gidiyor, sonra sıfırdan tekrar hızlanmaya başlıyor. Birine nişan alıp ateş ediyorum, mermi daha hedefe varmadan hedef birden yok oluyor. Yine bazen hedefi 50-100mt ilerde çıplak gözle görüyorum, ateş ediyorum, taşı toprağı vuruyorum. Yani Windows da 2-3 fps daha iyi gibi görünen oyun Linux tarafında hiç görmediğim sorunlarla uğraştırıyor.
Tüm oyunlar aynı değildir mutlaka ama bu oyunu Linux ile oynamak daha iyi.

D@bbe

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 03 Haziran 2018 - 15:34:15
Linux üzerinde War Thunder oynuyordum. 33-35 fps arasında çalışıyordu. Bir kaç haftalığına Windows kullanmam gerekti. Şu sıralar oynamaya çok zaman bulamasam da denemek için Windows 'a kurdum. Güncel sürücülerle 35-38 fps den yukarı çıkmadı. ;-(
Dahası (belki Win sürümünden kaynaklı bir hatadır) Linux ile hiç sorunsuz hareket eden araçlar, Windows da çalı çırpı neye dokunsa tık diye önce yarım metre geri gidiyor, sonra sıfırdan tekrar hızlanmaya başlıyor. Birine nişan alıp ateş ediyorum, mermi daha hedefe varmadan hedef birden yok oluyor. Yine bazen hedefi 50-100mt ilerde çıplak gözle görüyorum, ateş ediyorum, taşı toprağı vuruyorum. Yani Windows da 2-3 fps daha iyi gibi görünen oyun Linux tarafında hiç görmediğim sorunlarla uğraştırıyor.
Tüm oyunlar aynı değildir mutlaka ama bu oyunu Linux ile oynamak daha iyi.

manjaro ile ekran kartını beğenmedi... sende nasıl beğenmiş ki?

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

dogukanishere

Oyunları bilmem ama halihazırda bilgisayarımda AMD RADEON 530 ekran kartı mevcut. Şuan Ubuntu üzerinde AMD kapalı kaynak kodlu driver kurmak istediğimde bir sorunla karşılaşıyorum; Ubuntu için kapalı kaynak driver yok henüz  >:(

Empat

[mention=651397]@dogukanishere[/mention]
Karşılaştığınız sorunu çıktı ve detaylarla, forumdaki ilgili bölüme açacağınız bir konuda anlatın lütfen. Bu sayede size yardımcı olabiliriz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!