[Çözüldü] Ubuntu 13.04 PC kapanmıyor.

Başlatan Kaanx, 18 Temmuz 2013 - 17:07:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Orada kurulu sistemler için de bir anlatım var: 1.2. Kurulu işletim sistemini çekirdek parametreleriyle başlatmak
Yukarıda ben özetledim zaten durumu, görmedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kaanx

hocam söyle bir gariplik var bu konuyu actıgımdan beri sorunsuz kapanıyor PC. :) Ekran kartından da yırtılma özelliğini kaldırdm yani ekranda parçalanmada olmuyor ama ısınma sorunu baş gösterdi şimdi de

heartsmagic

Yırtılma özelliği ısınmaya o kadar etki ediyor muymuş?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kaanx

bilemiyorum ki hocam  normal sadece pdf okuyorum suan işlemci sıcaklıgı böyle

acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1:        +51.0°C  (crit = +110.0°C)

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0:       +52.0°C  (high = +80.0°C, crit = +90.0°C)
Core 2:       +52.0°C  (high = +80.0°C, crit = +90.0°C)

Ama çalışmaya başlarsam Android SDK ile ve ya eclipse üzerinde asırı ısınıyor ve videolarda ki sorun hala devam ediyor. güncel driver kurulumu yada 13.10 a geömek çözer mi ?

if

Kaanx

Hocam ben inanın anlamadım cahilliğime verin yeniyim ubuntuda ben bunu başaramam :)

guopx

@Kaanx wikideki anlatım belki karışık geldi size. Basitçe:
Bilgisayar açıldığında http://www.ubuntu-pomoc.org/wp-content/uploads/grub21.png buna benzer bir ekran gelecek.
Bu ekranda kurulu işletim sistemleri listeleniyor. Ubuntuyu her zamanki gibi başlatırken kullandığınız girdi seçili iken "e" tuşuna basın
http://manual.aptosid.com/lib/images-common/images-grub2/grub2-e-1.JPG buna benzer bir ekranın gelmesi gerek. Burada "quiet splash" kısmının sonuna "acpi=force" ekleyeceksiniz ve ctrl +x yapıp başlatacaksınız.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

Kaanx

Heh be hocam şükür bu oldu anladım sonunda :D

Hocam birde diğer sorun ise ısınma sorunu su sıcaklıga bi bakarmısınz
acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1:        +65.0°C  (crit = +110.0°C)

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0:       +72.0°C  (high = +80.0°C, crit = +90.0°C)
Core 2:       +70.0°C  (high = +80.0°C, crit = +90.0°C)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ocak 2014 - 19:50:26

acpi force ile baslatınca kapattıgımda düzgün kapanıyor fakat bu kez masa üstündeki klasörler kayboldu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ocak 2014 - 20:15:44

Masaüstü olayını hallettim hocam dil değişiklği yapmıstım Türkçeden ingilizceye geçince Masaüstü klasörü Desktop olarak isim değiştirmiş ve benim klasörler Masaüstü klasörü içinde kalmıs tasıyınca sorun kalktı. ama sıcak cok yine :) ve Acpi =Force herseferinde yapmam grekiyor snaırım önerilir mi ?

guopx

Her seferinde yapmanıza gerek yok
sudo -H gedit /etc/default/grub
ile açılan belgede GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash " satırına acpi=force ekleyin yani şöyle olsun:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=force"
ve kaydedin en son sudo update-grub çalıştırın. Bundan sonra kendi bu parametrayle açılacaktır.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

Kaanx

Hocam dediğiniz işlemleri yaptım peki sıcaklık sorununa nasıl bir çözüm bulucaz snaırım ekran kartından kaynaklanıyor cunku video actıgımda youtube dan asırı ısınıyoor ve tam ekran oynatmıyor takılıyor sürekli kasıyor PC.

if

@Kaanx, eğer acpi=force kapanma sorununu çözdü ise bu konuyu kapatalım. Sıcaklık için yeni konu açın.

İlerde üst sürüm çekirdek yüklediğinizde acpi=force seçeneğini kaldırıp sistemin düzgün kapanıp kapanmadığını deneyin. Kapanırsa acpi=force seçeneğini tamamen kaldırabilirsiniz.

Kaanx

Peki hocam ısı problemi için nereye açabilirim konuyu ?

if

Genel altına açabilirsin @Kaanx, ya da bilgisayarının markasını içeren bölüme de olur.

Kaanx

Teşekkürler hocam yardımlarınız için.