[Çözüldü] Bu hangi gnome?

Başlatan dys1905, 17 Temmuz 2013 - 05:11:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dys1905

arkadaşlar unity arayüzünü hiç beğenmiyorum. gnome shelli de hiç beğenmedim. istediğim tam olarak resimdeki gnome. bu hangi gnome oluyor acaba? fedora ve opensusenin gnome versiyonlarını yükledim gnome shell arayüzüyle geldiler. ama ben resimdeki gibi olsun istiyorum?

burak öztürk

Resimdeki Gnome Fallback yani eski Gnome olarak düşünebilirsiniz. Gnome 3'ten öncesi diyebiliriz. Yanlış bilmiyorsam gnome-fallback şeklinde aratıp ilgili paketleri yüklemek gerekiyor.

dys1905

Alıntı yapılan: burak öztürk - 17 Temmuz 2013 - 06:38:56
Resimdeki Gnome Fallback yani eski Gnome olarak düşünebilirsiniz. Gnome 3'ten öncesi diyebiliriz. Yanlış bilmiyorsam gnome-fallback şeklinde aratıp ilgili paketleri yüklemek gerekiyor.

bu arayüzü pardus 2013 gnomede gördüm. pardus 2013te gnome shell yüklü ama aktif olarak gelmiyor. kurulumdan sonra bu şekil açılıyor. ben bunu gnome 3 sandım. oturum açmada da gnome ve gnome classic var her ikisini de denedim ama ikisi de resimdekiyle aynı

Eludecraft

Gnome 3 Classic arayüzü o. Siz diyince hatırladım.  Fallback diye de geçer.

dys1905

Alıntı yapılan: Eludecraft - 17 Temmuz 2013 - 13:57:05

şu gnome nin kaç türü var öğrenemedim gitti bilmem unity bilmem cinnamon bilmem ne de bilmem ne hepsini öğrenseydim iyi olurdu :) bir de kurulumdan sonra  hiç uğraşmadan bu arayüzle açılan sağlam bir dağıtım biliyor musunuz acaba? fedora ve opensuse gnome shell ile geliyor, ubuntu zaten unity, linux mint cinnamon, manjaro cinnamon bir tek bunları biliyorum. pardus 2013 gnome shell yüklü ama aktif değil kurulumdan sonra resimdeki gibi açılıyor. işte pardustan başka kurulumdan hemen sonra bu şekil açılan bir dağıtım kullanmak istiyorum

Eludecraft

Alıntı yapılan: dys1905 - 17 Temmuz 2013 - 14:06:53

şu gnome nin kaç türü var öğrenemedim gitti bilmem unity bilmem cinnamon bilmem ne de bilmem ne hepsini öğrenseydim iyi olurdu :) bir de kurulumdan sonra  hiç uğraşmadan bu arayüzle açılan sağlam bir dağıtım biliyor musunuz acaba? fedora ve opensuse gnome shell ile geliyor, ubuntu zaten unity, linux mint cinnamon, manjaro cinnamon bir tek bunları biliyorum. pardus 2013 gnome shell yüklü ama aktif değil kurulumdan sonra resimdeki gibi açılıyor. işte pardustan başka kurulumdan hemen sonra bu şekil açılan bir dağıtım kullanmak istiyorum

Birde Mate var. Eski Gnome'ye çok benziyor. (Kullanmadım ama öyle diyorlar. :) ) Sanırım Linux Mint Mate ile kurulu şekilde geliyor. Onun dışında Classic ile açılan pek dağıtım bilmiyorum ama isterseniz Fedora üzerinden nasıl geçiş yapılıyor araştırabilirim.

dys1905

Alıntı yapılan: Eludecraft - 17 Temmuz 2013 - 14:20:01
Alıntı yapılan: dys1905 - 17 Temmuz 2013 - 14:06:53

Birde Mate var. Eski Gnome'ye çok benziyor. (Kullanmadım ama öyle diyorlar. :) ) Sanırım Linux Mint Mate ile kurulu şekilde geliyor. Onun dışında Classic ile açılan pek dağıtım bilmiyorum ama isterseniz Fedora üzerinden nasıl geçiş yapılıyor araştırabilirim.

Geciş de olur önemli değil ama performanslı bir dağıtım olursa süper olur. yani gnome claasici en performanslı şekilde hangi dağıtımda kullanabilirim. linux mint dışında bir dağıtım çünkü ilginçtir herkes linux mintin hızından bahseder ama benim bilgisayarımda linux mint ilginç bir şekilde kasıyor kde, mate, xfce, lmde hepsini denedim ama işte benim bilgisayarda kasıyor mint :)

burak öztürk

Eğer apt-get olsun derseniz Gnome2 olarak SolusOS diyebilirim. RPM olarakta Fuduntu vardı ama proje sonlandığı için tavsiye etmiyorum.

ercnynr

Alıntı yapılan: burak öztürk - 17 Temmuz 2013 - 14:37:57
Eğer apt-get olsun derseniz Gnome2 olarak SolusOS diyebilirim. RPM olarakta Fuduntu vardı ama proje sonlandığı için tavsiye etmiyorum.

Fuduntu yerine cloverleaf geldi ama gnome 2'mi kullanıyor bilmiyorum.

dys1905

resimdeki gnome 2 mi gnome 3 mü şimdi? anladığım kadarıyla resimdeki gnome 3 ama classic denen sürüm. yoksa ben mi yanlış anladım gnome 2 mi resimdeki?

Eludecraft

Alıntı yapılan: dys1905 - 17 Temmuz 2013 - 14:44:09

resimdeki gnome 2 mi gnome 3 mü şimdi? anladığım kadarıyla resimdeki gnome 3 ama classic denen sürüm. yoksa ben mi yanlış anladım gnome 2 mi resimdeki?
Gnome 3. Bana öyle geliyor, tabi Mate'i oturup süslemiş olabilirler.

burak öztürk

Gnome2 gibi görünen Gnome3 fallback.

dys1905

furkankalkan

Çözüldü olarak işaretlemişsiniz ama bir an Cinnamon da olabilir gibi geldi bana, bir de ona bakın derim ben...
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1