Ubuntu 12.10 da qt Embedded Linux Kurulumu

Başlatan MeralK, 16 Temmuz 2013 - 09:42:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MeralK

Merhaba Arkadaşlar;
Pc me 12.10 u kurdum qt creater indirdim. Fakat ben qt yi arm cihazlarında uygulama yapmak için kurdum. Bunun içinde embedded linux kurulumunu yapmam lazım. Netten araştırdım hangi komutları yaptıysam hangi programı yaptıysam hata verdi. Bu konuda bilgisi olan varsa yardım cı olabilirmi?

burk

Yapılan denemeler sonrası ortaya çıkan hata kodlarını buraya da geçerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.

MeralK

$ tar -C / -xjf angstrom-armv5te-linux-gnueabi-toolchain-qte.tar.bz2
$ . /usr/local/angstrom/arm/environment-setup

şu komutlarda sıkıntı yok ama qmake2 komutunu yazınca böyle bir dizin yok dio dosyaya giriorum qmake2 içinde var. Embedded Linux kurulumunun farklı bir yöntemini bilen varsa paylaşırsa sevinirim

burk

Öncelikle kod etiketnin kullanımı; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14283.0

Çıktıları olduğu gibi geçerseniz daha iyi olur, anlatım için hangi siteyi kullanıyorsunuz?

burk

Tüm çıktıları göremediğim için baştan başlayalım, öncelikle sayfanın üst kısmında bulunan dosyayı home klasörne indirin ve o klasörün içine geçerek işlemleri yapmaya başlayın, tüm çıktıları olduğu gibi kopyalayıp buraya geçin.

heartsmagic

Alıntı yapılan: MeralK - 16 Temmuz 2013 - 10:21:59
$ tar -C / -xjf angstrom-armv5te-linux-gnueabi-toolchain-qte.tar.bz2
$ . /usr/local/angstrom/arm/environment-setup

şu komutlarda sıkıntı yok ama qmake2 komutunu yazınca böyle bir dizin yok dio dosyaya giriorum qmake2 içinde var. Embedded Linux kurulumunun farklı bir yöntemini bilen varsa paylaşırsa sevinirim

@burk'un söylediği gibi tam çıktıları buraya aktar lütfen. Burada gömülü Linux kurulumu yok. Sadece belirli bir donanım/mimari için SDK için derleme var. Yararlandığın yerde örnek bir uygulama derleme işlemi de yapılmış. Onu denedin mi sen?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.