Ubuntu'da windows 8 format atmak

Başlatan roebuck, 13 Temmuz 2013 - 18:05:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

roebuck

Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz günlerde kendi hatam sonucu windows 7 kullanım dışı kalınca farklılık olsun diye ubuntu 12.04 sürümünü usb ile format atarak yükledim ancak pişman oldum windows arayüzüne alıştıktan sonra zor geldi açıkcası. şimdi windows 8 yüklemek istiyorum ancak. ubuntu sistemi windows 8 iso dosyasını çalıştırmıyor bu yüzdende wine programını kullanarak iso dosyasını belleğe yazıcak bir program bulamadım denediklerimin hepsi ya açılmıyor yada usb belleği bilgisayarda görmüyor
yardımcı olucak birileri varmı ?

siberoloji

Ubuntu'nun başlangıç diski oluşturucu programı işinize yarayabilir. Olmazsa yazılım merkezinden
brasero veya k3b kurup kalıbı diske yazdırabilirsiniz.

iso dosyasını sanal diske yüklemeye çalışmayın. CD'ye yazdırıp bilgisayarınızı cd ile açarak kurabilirsiniz ancak.

roebuck

Alıntı yapılan: korucu77 - 13 Temmuz 2013 - 18:58:30
Ubuntu'nun başlangıç diski oluşturucu programı işinize yarayabilir. Olmazsa yazılım merkezinden
brasero veya k3b kurup kalıbı diske yazdırabilirsiniz.

iso dosyasını sanal diske yüklemeye çalışmayın. CD'ye yazdırıp bilgisayarınızı cd ile açarak kurabilirsiniz ancak.

başlangıç diski oluşturucuyuda daha önce denemiştim ancak iso dosyalarını kabul etmiyor yazmak için
dediğiniz programları deniyorum şimdi

siberoloji

gecegezen

usb ntfs olarak biçimlendirdikten sonra bootable olarak işaretle bunu gparted ile yapabilirsin bayraklardan boot işaretliyorsunuz sonra iso usb diskin içine açın bu yöntem windows7 çalışıyor heralde 8'de de işe yarar.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

freeman

Yanlış anlamadıysam, Linux sistemi tamamen silip Windows yüklemek istiyorsunuz. Bunun için bir tane ubuntu LiveUSB ya da LiveCD lazım. Ubuntu 'yu canlı olarak açarak GParted uygulaması ile, tüm diskleri NTFS biçiminde formatlayabilirsiniz.Daha sonra başka bir sistem kurulabilir. GParted uygulamasının kullanımını araştırabilirsiniz. Çözümünüz bu programda.

Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

roebuck

Alıntı yapılan: gecegezen - 13 Temmuz 2013 - 19:37:29
usb ntfs olarak biçimlendirdikten sonra bootable olarak işaretle bunu gparted ile yapabilirsin bayraklardan boot işaretliyorsunuz sonra iso usb diskin içine açın bu yöntem windows7 çalışıyor heralde 8'de de işe yarar.
gparted ile dediğiniz yöntemi denemiştim daha önce ama malesef başarısız yazmak için program gerekiyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Temmuz 2013 - 20:11:51

Alıntı yapılan: KaganIsmail - 13 Temmuz 2013 - 19:45:31
Yanlış anlamadıysam, Linux sistemi tamamen silip Windows yüklemek istiyorsunuz. Bunun için bir tane ubuntu LiveUSB ya da LiveCD lazım. Ubuntu 'yu canlı olarak açarak GParted uygulaması ile, tüm diskleri NTFS biçiminde formatlayabilirsiniz.Daha sonra başka bir sistem kurulabilir. GParted uygulamasının kullanımını araştırabilirsiniz. Çözümünüz bu programda.
LiveUSB ve ubuntuyu canlı olarak açmayı araştırıyorum gparted zaten kurulu umarım çözüm yolu çıkar

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Temmuz 2013 - 13:17:43

ubuntuyu canlı açarak tüm diskleri ntfs yaptım şimdi ne yapmam gerekiyor ?

furkankalkan

Forumda Linux üzerinden windows usbsi yapmakla ilgili bir sürü makale var ama genellikle eski sürümler var sanırım. Başka bir windows makinada yazdırmayı deneyin windows usbnizi.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

roebuck

Alıntı yapılan: dewilman - 14 Temmuz 2013 - 14:56:04
Forumda Linux üzerinden windows usbsi yapmakla ilgili bir sürü makale var ama genellikle eski sürümler var sanırım. Başka bir windows makinada yazdırmayı deneyin windows usbnizi.

sanırım öyle yapıcam ubuntu 12.04 kullanıyorum hiçbir program yazamıyor bazıları iso dosyasını görmüyor bazıları usb yi çoğuda yazarken hata veriyor
başka bir bilgisayarda unetbootin ile yazıcam artık

furkankalkan

Alıntı yapılan: roebuck - 14 Temmuz 2013 - 15:15:37
Alıntı yapılan: dewilman - 14 Temmuz 2013 - 14:56:04

sanırım öyle yapıcam ubuntu 12.04 kullanıyorum hiçbir program yazamıyor bazıları iso dosyasını görmüyor bazıları usb yi çoğuda yazarken hata veriyor
başka bir bilgisayarda unetbootin ile yazıcam artık

Linux ortamında bir çok program windows kurulum usb si yazamaz zaten, çünkü MBR kayıtları birbirini tutmaz da ondan. Neyse windowsta da Unetbootin yerine http://wudt.codeplex.com/ adreisnden indirebileceğiniz Windows 7 USB/DVD Download Tool programını kullanmanızı öneriririm.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

gecegezen

Burada bir anlatım var bende windows 8 kalıbi olmadığı için deneyemiyorum.
http://www.plop.at/en/winusbinstall.html
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

yesilgöz