[Çözüldü] postfix/smtp name service error

Başlatan kypdk, 12 Temmuz 2013 - 04:02:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kypdk

c[4749]: 945B95CC45B: to=<root@control.yourdomain.com>, orig_to=<root>, relay=none, delay=59152, delays=59151/0.88/0/0, dsn=4.4.4, status=SOFTBOUNCE (Host or domain name not found. Name service error for name=control.yourdomain.com type=A: Host not found)

var/log/mail.log tan bu hatayi alip email gonderemiyorum

ubuntu 12.04 server sorunu nasil çözerim

arpia

Yapılandırmalarınızı kontrol edin lütfen.

4.4.4 diye bir dns yok ne yazık ki.

kypdk

Alıntı yapılan: arpia - 12 Temmuz 2013 - 13:15:25
Yapılandırmalarınızı kontrol edin lütfen.

4.4.4 diye bir dns yok ne yazık ki.

/etc/resolv.conf

nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

ne zaman ubuntu iyidir dedim enteresan hatalar ile başbaşayım hep yaptığım konfigrasyon

arpia

Alıntı yapılan: kypdk - 12 Temmuz 2013 - 14:06:20
ne zaman ubuntu iyidir dedim enteresan hatalar ile başbaşayım hep yaptığım konfigrasyon

Yalnız konunun Ubuntu ile alakası yok. Hatada açıkça belli zaten.

iptables -L

ve

iptables -t nat -L

çıktılarına bakabilir miyiz?

Ayrıca bunlara ne olur ne olmaz diye bakıyoruz port kontrol etmek istedim ama, bulamadığı/çözemediği durumda "control.yourdomain.com" zaten. Bu nedir?
Yapılandırmadan kastım buydu.

kypdk

hocam sıkıntı ne port ne yapılandıma tek sorun mod_pagespeed in roundcube i sapıttırmasıymış onu kapattım sorun halloldu
pagespeed javascript css vs filtereleyen sayfaların hızlı acılmasını sağlayan bir modul iyi birşeyde ama roundcube demekki gerekli işi js üzerinden yapamadığından böyle bir sıkıntı cıkıyor

arpia

Dediğinden çok bir şey anlamasamda sorununun çözülmesine sevindim :)

O bulamadığı (zaten varolmayan) domain olayını anlamadım ama neyse, sorunu çözmüşsün.

Başlığı çözüldü şeklinde etiketlersen aynı sorunu yaşan arkadaşlara ışık tutacaktır.

Hayırlı günler...

furkankalkan

Alıntı yapılan: kypdk - 13 Temmuz 2013 - 14:51:56
hocam sıkıntı ne port ne yapılandıma tek sorun mod_pagespeed in roundcube i sapıttırmasıymış onu kapattım sorun halloldu
pagespeed javascript css vs filtereleyen sayfaların hızlı acılmasını sağlayan bir modul iyi birşeyde ama roundcube demekki gerekli işi js üzerinden yapamadığından böyle bir sıkıntı cıkıyor

Bunu elle de yapabilirsiniz... Gzip sıkıştırmasını ayarlayarak ve gmetrix sonuçlarındaki uyarıları dikkate alarak sitenizin hem hızlı açılan hem de optimize bir site haline getirebilirsiniz.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

kypdk

Alıntı yapılan: dewilman - 14 Temmuz 2013 - 14:52:19
Alıntı yapılan: kypdk - 13 Temmuz 2013 - 14:51:56

Bunu elle de yapabilirsiniz... Gzip sıkıştırmasını ayarlayarak ve gmetrix sonuçlarındaki uyarıları dikkate alarak sitenizin hem hızlı açılan hem de optimize bir site haline getirebilirsiniz.

sadece sıkıştırma yapmıyor belli başlı html kurallarına göre js css 'i düzenleyerek gonderiyor ama o sıkıntıdan sonra çıkmadım belki belli başlı sayfaları açması gibi bir ayar varsa olabilir

senin dediğin gmetrix olayi daha da somutlaştırarak anlatırsan sevinirim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Temmuz 2013 - 23:02:12

Alıntı yapılan: arpia - 14 Temmuz 2013 - 13:50:10
Dediğinden çok bir şey anlamasamda sorununun çözülmesine sevindim :)

O bulamadığı (zaten varolmayan) domain olayını anlamadım ama neyse, sorunu çözmüşsün.

Başlığı çözüldü şeklinde etiketlersen aynı sorunu yaşan arkadaşlara ışık tutacaktır.

Hayırlı günler...

https://developers.google.com/speed/pagespeed/module dostum burdan detayli incele apache modulu

heartsmagic

Alıntı yapılan: arpia - 14 Temmuz 2013 - 13:50:10
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk