try ubuntu without any change to your computer???

Başlatan vatanlar, 06 Ekim 2008 - 23:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vatanlar

ubuntunun yeni versiyorununu siteden indirdim cd'ye yazdım.

cd'yi takınca bir exe uygulaması bulunmadığından bilgisayarı cd'den açılacak şekilde ayarkayarak cd'den açtım.

fakat dil seçeneğini seçtikten sonra " try ubuntu without any change to your computer " seçeneği çıkmıyor.  direkt install ubuntu seçeneğinden kurmayı deniyorum fakat bölümlerin yapılandırmasında bilgim olmadığından tıkandım ve yükleyemedim.

kurulumu hakkında bilgileri verirken ilk önce cd'den ubuntuyu çalıştırın ve ordan kurun diyorsunuz. fakat benim indirdiğim iso da bulamunmuyor.

sorunum hakkında bilgi istiyorum.

saygılar.

not: bu arada bilgisayarda önceden bir ubuntu sürümü vardı kullandım fakat başka biri yüklemişti. bilgisayarımı formatlamak zorunda kaldım. şu anda windows vista home bulunakta. ayrıca ubuntu yüklemek istiyorum.

munirekinci

"Alternate ISO" indirmişsiniz sanırım. "Alternate ISO" da Live CD özelliği,  WUBI ve grafik arayüzü ile kurulum bulunmaz. "Alternate ISO" olmayan Ubuntu'yu indirirseniz istediğinize kavuşursunuz.

vatanlar

Ana sayfadaki direkt linki "Alternate ISO" o zaman live CD  özelliği olan bi cd bulmam gerek baktım bulamadım.

çok oldum sanırım :)