Ubuntu'nun yanına Windows kurmak

Başlatan SineLuce, 09 Temmuz 2013 - 15:33:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SineLuce

Windows'un yanına Ubuntu kurmayı biliyorum fakat Ubuntu'yu tamamen kaldırmadan Ubuntu'nun yanına Windows yüklemem mümkün mü?

hatas

Evet mümkün. Windows'u kurduktan sonra GRUB önyükleme yazılımı otomatikman silineceğinden Ubuntu'ya ulaşabilmeniz için GRUB'u onarmanız gerekecektir. Bu yüzden Windows'u kurduktan sonra Grub önyükleyicisini onarmak sayfasındaki yöntemlerden biriyle GRUB'u onardığınızda sorunun çözülmesi gerek.

siberoloji

Ubuntu'nun (halen kurulu olan biricik işletim sistemi) hard diskin birincil bölümünde olmasını kuracağınız windows kabul etmez. (Zaten kuramazsınız).
Böyle ise önce win sonra ubuntu adımlarını uygulamalısınız.

laz61

canlı cd ile hdd biçimlendirmeyi deniyorum, biçimlendirildiği gözüküyor ancak pc yi tekrar başlattığımda tekrar ubuntu açılıyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim?
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

heartsmagic

@laz61, senin zaten bir başlığın mevcut:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42158.0

Eğer biçimlendirme sorunu çözüldüyse oraya geri dönüş yap ve başlığı etiketle lütfen. 

Buradaki sorunu anlayamadım. Diski biçimlendirmen Ubuntu'nun açılmamasına engel değil ki. Tam amacın nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

laz61

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Şubat 2014 - 22:43:04
@laz61, senin zaten bir başlığın mevcut:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42158.0

Eğer biçimlendirme sorunu çözüldüyse oraya geri dönüş yap ve başlığı etiketle lütfen.

Buradaki sorunu anlayamadım. Diski biçimlendirmen Ubuntu'nun açılmamasına engel değil ki. Tam amacın nedir?

Amacim hddyi ntfs olarak bicimlendirip win7 kurulumunu yapmak. Canli cd ilede hala sorunumu cozume kavusturamadim

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

heartsmagic

Canlı CD konusuna diğer başlıktan devam edelim. Neden yapamadın, ne oldu, hata mı aldın gibi soruların cevaplarını da geç lütfen oraya.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

laz61