Ubuntu Başlangıç Kılavuzu

Başlatan hatas, 06 Temmuz 2013 - 11:13:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neynefes

Alıntı yapılan: mirin - 16 Ocak 2015 - 11:37:35
Arkadaşlar bilgisayarıma nomodeset kapatarak ubuntu 14.04.1 yükledim dual boot yükledim. Ardından ekran kartı sürücüsünü ayarladım. Son olarak reset attim. Başlangıçta seçim ekranı geldi ubuntuyu seçtim sonra açılmasını bekledim ama açılmadı ekran siyah oldu ve öyle kaldı. Ne yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan var mı acaba? Paylaşırsanız sevinirim

Arkadaş başlık açmış bu konu için
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=46292.msg534492#msg534492

garip82

merhabalar, daha önce burdan çok yardım aldım, sayenizde.
elementary os kurmak istiyorum ama türkçe kaynaklar yetersiz kalıyor. yeni bir lenovo g505 freedos laptop aldım ve win 8.1 kurdum. ama linux taraftarı olarak elementary os u da yanına kurmak istiyorum.
daha önceki laptopa ubuntu kurmuştum ama bu bilgisayara bir türlü elementary os u kuramadım. uefi denen bi önlem yüzünden sanırım.

win8.1 yanına elementary os u nasıl kurabilirim, en azından resimli yada videolu bir kaynak önerebilirmisiniz.

not: win8 den boş bölüm açıyorum biçimlendirmiyorum. elementary os u flash dan açıyorum disk bölümlemede açtığım boş bölümü göremiyorum. burda takıldım kaldım. kurabilsem bile dual boot sorunu karşıma çıkacak.

yarcımcı olursanız çok teşekkür ederim

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xxredbollxx

arkadaşlar ben ubuntu 64bite yeni geçdim kurarken diski ikiye göldüm birini \opt yaptım oraya dosyaları atcaktım harici diskten dosyaları taşıma izinlerini de yaptım ama tamamlanınca dosyaları görmüyor internetten bişey de indiremiom yazma hatası diyor konu açmayı beceremedim burdan yazıyorum nasıl kopyalama yapcam

meda

Ubuntu Tr Wiki, Google, Youtube gibi yerlerde ziyadesiyle kurulum örnekleri var. Ayrıca konuyla ilgili forumda ziyadesiyle konu var.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ulak

linux da çok az bilgim var 0 dan öğrenmek için buradayım mesleğim siber güvenlik ve kriptolojidir
BİLGİ GÜÇ DEĞİLDİR  GİZLİ BİLGİ GÜÇTÜR

whatdoyouneed

ahmetozalp

EinsTankado

emrullah

Herkese bunu okumayi tavsiye ediyorum. Ellerinize saglik..
Darül emandır bu gönül. Lakin giren milyonda bir..

Sh4oTT

AzMaN

I love Arch Linux...

alembizim

Herkese merhaba doğru yere yazıyorumdur umarım.    Şuan Windows 10 kullanıyorum.Daha önce kısa süreli mint ve ubuntu kurdum.Benim sorunumkurulumdan sonra windowstaki tabir ile yerel disk d göremiyorum.İnternetten bu sorunla yaptığım araştırma sonucu salt bağlama yaptım bu seferde dosyaları görüp açabiliyorum fakat herhangi bir dosya silme yada ekleme yapamıyorum.Yerel disk d silmeyi pek istemiyorum ve nfts olarak kalmalı.

Şimdi Windows 10 kullanıyorum bu dediğim hatayı almayacak şekilde ubuntuya nasıl geçerim.15.10 sürümünü dvd yazdırdım.

Sh4oTT

Hocam disk baglama ve dosya izinleri konusunu arastirin forumda bir cok anlatim ve bilgi cok :)

heartsmagic

Bu soru için yeni başlık açıldığından oradan devam edelim lütfen.

ilksumat

Merhaba, ben yeni bir başlık nasıl açılır'ı forum kurallarunda bulamadım. Yardımcı olur musunuz, teşekkürler...

heartsmagic

@sumatilk, forum kurallık bir durum yok başlık açmak için. Sorunun hangi bölümü ilgilendiriyorsa o bölüme gidip sağ üst taraftan "Yeni Konu" diyebilirsin. Eğer görünmüyorsa o seçenek, o bölüme konu açamıyorsun demektir.

OTPWorld

Merhabalar,benim kodlama hakkında gram fikrim yok,yinede Linux kullanabilirmiyim ?

seron

Alıntı yapılan: OTPWorld - 10 Mart 2016 - 21:01:43
Merhabalar,benim kodlama hakkında gram fikrim yok,yinede Linux kullanabilirmiyim ?
Kullanırsın.
Sadece sorun çıktığında buraya gelir sorarsın, burdakiler ne kod yazacağını söylerler.

alquirel

Linux kullanırken yaptığımız şey kodlama değil uçbirimde komut kullanmadır. Komut kullanmak masaüstündeki programa çift tıklamanın klavyede tuşlara dokunarak yapılan şekli. Uçbirimde çalışan bir uygulamanın adını kullanarak işlerinizi görmüş oluyorsunuz yani. O da sadece bazen mutlaka lazım olur. Çoğu Linux dağıtımında işlerinizi sadece arayüz kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kodlama bambaşka bir şey. Karışmasın.

heartsmagic

Forumda bol bol komut görünmesinin sebebi de sorunları çözmek için ayrıntılı bilgiye ihtiyacımızın olmasıdır sadece.

umutbb

ulak263546

heartsmagic

@ulak263546, profilindeki ve imzandaki reklam olduğunu düşündüğüm bağlantıları kaldırdım. İlgisiz konulardaki bağlantılara, özellikle de reklam olduğunu düşündüklerimize izin vermiyoruz.

taramtula

Gerçekten işime yaradı. bilmediğim, eksik bulduğum ve yeni öğrendiğim kelimeleri not aldım. faydalı bir yazı sağolun :)