Ubuntu Başlangıç Kılavuzu

Başlatan hatas, 06 Temmuz 2013 - 11:13:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hatas

Uzun süreler Windows kullanmış ve Ubuntu (Linux) konusunda herhangi bir deneyimi olmayan bir bilgisayar kullanıcıysanız UbuntuWiki'de yer alan Ubuntu Başlangıç Kılavuzu belgesini okuyarak kısa sürede Ubuntu konusunda geniş bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.

omercetin78

zubanda860

Herkes doğru insanı bulmak ister, yanılmamak için. Oysa kimse uğraşmaz, doğru insan olmak için.:|

baskentegitim

Çok teşekkürler. Tam bir Ubuntu-Linux cahiliyim, umarım bana da yararlı olur. :)

turkerataturk

O kadar şeyi okumaya gerek yok,, bilgilerinizin yedeğini alın harici diske, sonra usb takın kendi kuruyor zaten :)
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

heartsmagic

Okumak iyidir, bu dünyayı tanımanın en güzel yoludur. Kurulum çok zor değil elbette, fakat ilk defa kullanacaklar için apayrı bir dünya burası.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

turkerataturk

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Eylül 2014 - 10:52:31
Okumak iyidir, bu dünyayı tanımanın en güzel yoludur. Kurulum çok zor değil elbette, fakat ilk defa kullanacaklar için apayrı bir dünya burası.

Tabiki okumak iyidir tabi ne okuduğunu da bağlıdır ;)

uygulamalı daha iyi öğrenir demek istemiştim :)
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

heartsmagic

Tabi, okuduktan sonra da uygulamak lazım :) Ancak, uygulamaya geçmeden önce okunursa çok güzel yerleşir bilgiler kafaya.

zubanda860

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Eylül 2014 - 10:52:31
biz okumaya devam edelim en iyisi   ;)
Herkes doğru insanı bulmak ister, yanılmamak için. Oysa kimse uğraşmaz, doğru insan olmak için.:|

excel_ance

ben yıllardan beri windows işletim sistemi kullanıyorum. şu anda da pc de windows 8 kurulu ben D sürüsücüne dokunmadan windowsun üzerine ubuntu kurmak istiyorum. nasıl yapabilirim. d sürücüsündeki verilerime zarar gelirmi? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

neynefes

Alıntı yapılan: excel_ance - 14 Ekim 2014 - 20:21:14
ben yıllardan beri windows işletim sistemi kullanıyorum. şu anda da pc de windows 8 kurulu ben D sürüsücüne dokunmadan windowsun üzerine ubuntu kurmak istiyorum. nasıl yapabilirim. d sürücüsündeki verilerime zarar gelirmi? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Ayrı bir başlık açın lütfen ama öncesinde forumda arama yapın defalarca konuşuldu bu konu..

feritarslan

winowsdan ubuntuya geçmek istiyenler ilk önce Ubuntu tabanlı ZorinOS sistemini kullanmalıdır daha sonra ubuntuya geçmelidir.
                CloneZilla

if

Alıntı yapılan: feritarslan - 17 Ekim 2014 - 21:55:58
winowsdan ubuntuya geçmek istiyenler ilk önce Ubuntu tabanlı ZorinOS sistemini kullanmalıdır daha sonra ubuntuya geçmeli, bence.

Cümleyi düzelttim.

mertilhan

bende yeni indiriyorm ubuntuyu işşalah zorluk çekmem windows 8.1den ubuntuya geçtim lol çalışsın yeter bana  :)

meda

Sistem kullanımı inanılmaz basit ve kolay sadece 30-60 dakika kurcalayıp alışmak gerekiyor. Hele bir de kısayollara alışırsanız daha sonra aynı işi ubuntu ile daha hızlı yaptığınızı fark edeceksiniz yeter ki alışma sürecinde biraz sabırlı olmanız gerek. Virüsün olmadığı bir ortamda görsellikte hat safhada olunca geride bıraktıklarınızı pek de özlemiyorsunuz ama oyunlar her zamanki gibi sıkıntılı olabilir. :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

feritarslan

bende geçeli 1 ay falan oldu belki daha fazladır baya öğrendim çoğu işlemleri internete bakmadan hallede biliyorum
                CloneZilla

efeofege

ben 2012 yılında ubuntuyla tanıştım. çok mutluyum. bir dershanede yöneticiyim. dersliklerdeki tüm akıllı tahta bulunan bilgisayarları ubuntu yükledim. derslerde ilk defa bu sistemi gören öğrenciler çok şaşırıyor. merak ediyor. en azından windowstan başka sistemlerinde var olduğunu öğreniyor. ve bilgisayar sınıfında bu bilgisyarları kullanarak alışıyorlar.

takıldığım yerde forum.ubuntu-tr den destek alıyorum. sağolsunlar çok yardımcı oluyorlar.

teşekkürler forum.ubuntu-tr
çorumda tek ubuntu kullacısıyım.

cool23

Güzel çalışma olmuş elinize sağlık.
İnsanlık için Linux...

alanya

M.ŞafakDurmaz

abdullah27

Dün akşam rehberiniz sayesinde kurulumu gerçekleştirdim. Şimdi öğrenme çabasındayım. Rappelz ve Photoshop çalışsın yeter. Kendimi biraz geliştirincede yeğenimin bilgisayarına "edubuntu" yükleyeceğim. windows a alışacağına (win virüsleri bulaşmasın genç dimağlara) linux'e alışsın  ;)

heartsmagic

Sorunsuzca kullanırsın umarım sistemi @abdullah27. PS'ciler cidden bırakamıyorlar o alışkanlıklarını sanırım :) Gimp çok güzel bir seçenek fakat alışması sürüyor biraz galiba.

abdullah27

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Ocak 2015 - 17:28:44
Sorunsuzca kullanırsın umarım sistemi @abdullah27. PS'ciler cidden bırakamıyorlar o alışkanlıklarını sanırım :) Gimp çok güzel bir seçenek fakat alışması sürüyor biraz galiba.
Evet ps çok önemli benim için :) şimdi gimp kurdum. ps yi aratmayacak kadar detaylı duruyor. ama "plug-in" varmı bilmiyorum. sabahtan beri dilimden düşmüyor "ubuntu" herkese anlatıyorum :) elimden geldiği kadar etrafıma alıştırmaya çalışacağım. yardıma ihtiyacım olursa yardım edebilirmisiniz? (tabi önce kendim araştırıp uğraşmak kuşulu ile)

heartsmagic

Gimp için de aranan eklentiler bulunabilir belki, tabi aynen PS gibi olmaz zira kendisi malum farklı bir uygulama. Ancak, alıştıktan sonra sorunsuzca kullanan bir sürü insan var, emin ol.

Yardım ederiz tabi, forumun amacı bu :) Ne türde sorun yaşarsan yaşa forumda arayıp çözemedikten sonra gönlünce yeni bir başlık açabilirsin.

mirin

Arkadaşlar bilgisayarıma nomodeset kapatarak ubuntu 14.04.1 yükledim dual boot yükledim. Ardından ekran kartı sürücüsünü ayarladım. Son olarak reset attim. Başlangıçta seçim ekranı geldi ubuntuyu seçtim sonra açılmasını bekledim ama açılmadı ekran siyah oldu ve öyle kaldı. Ne yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan var mı acaba? Paylaşırsanız sevinirim