Gönderen Konu: Ubuntu Başlangıç Kılavuzu  (Okunma sayısı 30505 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« Yanıtla #1 : »
Uzun süreler Windows kullanmış ve Ubuntu (Linux) konusunda herhangi bir deneyimi olmayan bir bilgisayar kullanıcıysanız UbuntuWiki'de yer alan Ubuntu Başlangıç Kılavuzu belgesini okuyarak kısa sürede Ubuntu konusunda geniş bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2018 - 16:26:55 Gönderen: hatas »

« Yanıtla #75 : »
Selam arkadaşlar. Ben Makedonyadan yazıyorum.
Sizlere bir ricam olacak.
Nedense ne zaman ben Ubuntu yüklediysem bilgisayarıma o yüklediğim işletim sistemimden performanslarını kullanamamadan yakınıyorum.
Mesela ben Ubuntuyu 2005'ten beri kullanıyorum.
Yüklemeden sonra işletim sistemi çöküyor, ya da yavaşlama meydana geliyor. Demek istediğim istikraları* kararlı değil. Sizce ne yapmalıyım?
Mesela Youtub'da izlediğim tüm videolardaki Ubuntular çok hızlı ve net çalışıyor, benim bilgisayarım leptoplarım çok daha ütün performanslı olmalarına rağmen o hıza ve netliğe ulaşamıyorum.
Yazılımcıyım bu arada.

Selamlar.
Technology is dominated by two types of people: those who understand what they do not manage, and those who manage what they do not understand.

« Yanıtla #76 : »
Foruma Yeni Kayıt Oldum fakat nasıl konu açacağımı bilmiyorum.

« Yanıtla #77 : »
Foruma Yeni Kayıt Oldum fakat nasıl konu açacağımı bilmiyorum.

Hangi bölümde yeni konu açmak istiyorsunuz?

« Yanıtla #78 : »
@Fatix, merhaba. Konuyla ilgili ayrı bir başlık açmanız daha uygun olacak. Şu kadarını söyleyeyim bilgisayar çok eski olmadığı halde yavaş/kasılan bir Ubuntu varsa bu durumda ilk akla gelen ekran kartı sürücüsü olur. Daha önce okumadıysanız şu sayfayı okumanızı tavsiye ederim. Yüklemeden sonra işletim sisteminin çökmesi konusunda da yine ayrı bir başlık açabilirsiniz, eğer çökmeden kastınız şuradaki gibi hata iletileri ise bunlar çoğu zaman bir problem yaratmaz.

« Yanıtla #79 : »
güzel çalışma teşekkür ederim

« Yanıtla #80 : »
Benim gibi Ubuntu'ya yeni başlayanlar için güzel bir paylaşım olmuş , teşekkür ederim.  :)

« Yanıtla #81 : »
kesinlikle bizim gibi ubuntu konusunda acemi olanlar için müthiş bir başlangıç yazısı olmuş. elinize sağlık