Windows'un yanına Ubuntu kurmak (UEFI ya da eski modda)

Başlatan hatas, 06 Temmuz 2013 - 11:10:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hatas

Windows yüklü bir bilgisayarda Windows'u kaldırılmadan, sabit diskinizin bir başka bölümüne Ubuntu'yu kurarak her iki işletim sistemini ayrı ayrı sorunsuzca kullanabilirsiniz. Bu şekilde kurulum yaptığınızda; bilgisayarı her açtığınızda (ya da yeniden başlattığınızda) bir menü karşınıza gelecek ve size hangi işletim sistemini kullanmak istediğinizi soracaktır. Siz bu menü üzerinden istediğiniz zaman Ubuntu'yu, istediğinz zaman Windows'u seçerek kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza bu şekilde çift işletim sistemi kurmanız, bilgisayarın performansını da etkilemez çünkü her iki işletim sistemi aynı anda değil ayrı ayrı çalışırlar.

Eğer Windows 8 yüklü gelen bir bilgisayarınız var ise bu bilgisayarda Windows'u kaldırmadan yanına Ubuntu kurmak istiyorsanız Ubuntu kurulum işlemini "UEFI modunda" gerçekleştirmeniz gereklidir. Ayrıntılı bilgi için UbuntuWiki'deki belgelerimize bakınız:

heartsmagic

Bu başlıkta soru sorulmasın lütfen. Başlığı kapatalım derdim ancak belki @hatas ekleme çıkartma yapar ilerde diye açık bırakıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ozzbss

Windows'un yanına Ubuntu kurdum başlangıçta windows'u seçmeme rağmen açılmıyor :S
Linux'a yeni katıldım yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Temmuz 2013 - 11:21:15
Bu başlıkta soru sorulmasın lütfen. Başlığı kapatalım derdim ancak belki @hatas ekleme çıkartma yapar ilerde diye açık bırakıyorum.

ozzbss

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Ekim 2013 - 12:05:47

Yardımcı olaydın iyiydi be kardes..

hatas

Başlığı kapatalım derdim ancak belki @hatas ekleme çıkartma yapar ilerde diye açık bırakıyorum.

Başlığı kapatmanın bir sakıncası yok. Kolay kolay güncelleme gerektirmeyecek gibi duruyor, gerekirse kilidin kaldırılmasını talep ederim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ozzbss - 09 Ekim 2013 - 12:09:27

Yardımcı olaydın iyiydi be kardes..

Doğru bir bölümde yeni bir başlık açarsan ben dahil birçok insan yardımcı olmak isteyecektir.

@hatas, teşekkürler. Böylece konumuzu kapatalım.