Küp sorunu

Başlatan ceylandag, 06 Ekim 2008 - 14:43:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ceylandag

Compiz sorunsuz kuruldu masaüstü küp şeklinde dönüyor yani soldan sağa 4 kademeli ancak küp görüntüsü yok nasıl küp görüntüsü elde edebilirim
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

Xenophobia

Nasıl küp görüntüsü yok?

Forumda ilgili bölümler var, bu başlığın altını biraz araştırırsan efektleri ve ayarları görebilirsin.

ceylandag

Tüm ayarları forumdan yaptım sadece masa üstü 4 kademeli dönüyor ama 3 boyutlu küp görüntüsü yok
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

Xenophobia

Masaüstü küp kısmını etkinleştirdin mi?

Compiz Config Setting Manager kısmından?

Kullanmak için de Ctrl+Alt ve mouse u aynı anda çeviriyorsun.

ceylandag

Dediğiniz şekilde tuttulduğu zaman küp oluyor ancak bırakınca eski haline dönüyor ekram oştayken küp şeklinde durmuyor
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

ironic

boştayken durmaz sanırım. Sadece verilen tuşlara basılı tutup fare ile döndürmeler yapabilirsiniz.

Sypro

Her zaman küp görüntüsü olursa masaüstünden istediğiniz verimi almanız mümkün değil ki zaten.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

cemdursun

selam arkadaşlar, inanın ne zamandır bunu arıyordum meğerse klavye tuşu ile oluyormuş hay ben hay ubuntu hay :)

teşekkürederim

sireno52

Alıntı yapılan: ceylandag - 06 Ekim 2008 - 14:43:04
Compiz sorunsuz kuruldu masaüstü küp şeklinde dönüyor yani soldan sağa 4 kademeli ancak küp görüntüsü yok nasıl küp görüntüsü elde edebilirim
selam  arkadaş  senin sorunun ben tam  anlıyamadım  compiz ayarlarında genel seçenekler bölmünde  desktap size`de yatay sanal boyut`umu  yapamadın  yani  yatay sanal boyut  1den 32 ye kadarı  kabul  edip   4 dü kabul etmiyormu eğer öyle ise dün benim de başıma geldi tabi  ben şu anda 10.04 dü kullanıyorum ama durumu çözdüm çözümü  ise sağ alt  köşedeyani  çöp kutusu resminin  sol tarafında  pencere sembolleri  var seninkinde şu anda kaçtane var onu bilmiyorum compiz de   yatay sanal boyut kaçtane seçmişsen okadar gözükür  neyse konuya döneyim o pencerelerin  üstüne  sağ  tıkla sırasıyla  tercihler >>calışma alanı değiştiricisi tercihleri . adında  bir  pencere cıkacak  burada stunlar: 4 olursa   sorunun çözülür 

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2010 - 10:43:40

Alıntı yapılan: sireno52 - 30 Mart 2010 - 10:32:07
Alıntı yapılan: ceylandag - 06 Ekim 2008 - 14:43:04
selam  arkadaş  senin sorunun ben tam  anlıyamadım  compiz ayarlarında genel seçenekler bölmünde  desktap size`de yatay sanal boyut`umu  yapamadın  yani  yatay sanal boyut  1den 32 ye kadarı  kabul  edip   4 dü kabul etmiyormu eğer öyle ise dün benim de başıma geldi tabi  ben şu anda 10.04 dü kullanıyorum ama durumu çözdüm çözümü  ise sağ alt  köşedeyani  çöp kutusu resminin  sol tarafında  pencere sembolleri  var seninkinde şu anda kaçtane var onu bilmiyorum compiz de   yatay sanal boyut kaçtane seçmişsen okadar gözükür  neyse konuya döneyim o pencerelerin  üstüne  sağ  tıkla sırasıyla  tercihler >>calışma alanı değiştiricisi tercihleri . adında  bir  pencere cıkacak  burada stunlar: 4 olursa   sorunun çözülür
site yöneticisinden  bir ricam var eğer yukardaki  sorunu   çözme şeklim doğru ise    bu yukarda yazdığım yazıyı okunaklı anlaşılabilir bir hale getirirse cok sevinirim  zira ben ilkokul mezunuyum   noktadan virgülden  pek anlamam  şimdiden özür  dilerim
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

@sireno52, anlatımın yeterli bence. Gayret göstermen bile takdire şayan.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kenanyaşa

arkadaşlar bu konuda bende sorun yaşıyorum ve masaüstü sadece dönüş yapıyor yani küp küçük bir halde değil ekranı kaplıyor bu konuda yardım ederseniz  sevinirim

heartsmagic

Kendine ait bir başlığın olduğu için oradan devam edelim lütfen. Aynı sorunu bir yerde dile getirmen forumda görülmesi için yeterlidir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.