[Çözüldü] Ekran parlaklığı sorunsalı..

Başlatan pentasus, 28 Haziran 2013 - 22:54:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pentasus

Ubuntunun 12,04 sürümünü kaldırıp 13.04 sürümüne 0 dan kurulum yaparak geçtim..Daha öncede yaşadığım fn fonksiyonuyla ekran parlaklığı ayarlama sorunsalını http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30289.0 sayfasındaki çözümle yapıyordum bu sürümde aynı yöntem işe yaramadı..Ask ubuntu sitesinde önerilen bir kaç farklı çözümü deneyip grub ta bir kaç koduda değiştirdim yinede sonucada ulaşamadım..Yardımlarınızı talep ediyorum. (ACER 5742Z)

Sevgiler,Saygılar..

onuryorukoglu

$ sudo gedit /etc/default/grub
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_backlight=vendor"
$ sudo update-grub

Bunu denediniz mi?

pentasus

Hiç bir değişiklik yapmadan açtığım dosyanın ekran görüntüsünü ekliyorum..Verdiğiniz kodun aynısı bu dosyanın içinde var..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Haziran 2013 - 17:47:08

problemim günceldir :)

heartsmagic

@pentasus, o dosyayı sen değiştirmediysen öyle olması pek ihtimal dahilinde değil. Sanmıyorum öyle bir şey olacağını.
Eski başlığı artık kullanamazsın zira o PPA artık destek vermiyordur yeni sürümlere, kaldı ki o özellik yeni çekirdeklere girmiş olmalı.

Dosya düzenlenmiş, bu şekilde Grub'u güncellemiş miydin peki?
sudo update-grub
dedikten sonra sistemi yeniden başlatır duruma bir bakarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pentasus

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Haziran 2013 - 20:38:28
@pentasus, o dosyayı sen değiştirmediysen öyle olması pek ihtimal dahilinde değil. Sanmıyorum öyle bir şey olacağını.
Eski başlığı artık kullanamazsın zira o PPA artık destek vermiyordur yeni sürümlere, kaldı ki o özellik yeni çekirdeklere girmiş olmalı.

Dosya düzenlenmiş, bu şekilde Grub'u güncellemiş miydin peki?
sudo update-grub
dedikten sonra sistemi yeniden başlatır duruma bir bakarsın.

Evet dediğiniz güncelleme olayını da yaptım bir değişiklik olmadı..Yüksek ihtimal dediğiniz gibi internetten araştırmalarım sonucu bu dosyayı ben değiştirdim..sorunum halen devam ediyor..Başka önerilerinizi bekliyorum..Teşekkür ederim..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Temmuz 2013 - 23:31:02

Günceldir..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Temmuz 2013 - 23:40:25

Problemi çözdüm..

Aynı dosyada GRUB_CMDLINE_LINUX=
bulup GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=Linux"
bununla değiştirip tekrardan güncelleyince olay çözüldü..

İlginize teşekkür ederim...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.