Gönderen Konu: Almanya'dan özgür yazılım atağı!  (Okunma sayısı 1229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »

Microsoft’un 11 yıllık işletim sistemi Windows XP’nin önümüzdeki yıl Nisan ayında resmi desteğinin son bulması ile Alman vatandaşlara ücretsiz olarak Linux CD’leri dağıtılacak.Münih Kent Konseyi Windows XP’nin desteğinin sona ermesi ile Alman vatandaşların Linux’a yönelmesi için dağıtmayı planladığı ücretsiz Linux CD’leri planı hakkında duyuru yaptı.

Yaklaşık olarak 20 milyon alman kullanıcının hala bilgisayarlarında Windows XP çalıştırdığı tahmin ediliyor.

Dağıtılacak olan dağıtımlar şimdilik Ubuntu ve Lubundu olarak kararlaştırılmış durumda. Lubuntu masaüstü Windows XP’nin masaüstüne benzerliği daha fazla kabul gördüğü için ağır basıyor. Ayrıca Münih konseyi kullanıcıların ek bir donanım satın almasına gerek kalmadan rahat, hızlı ve güvenli bir sistem kullanacaklarına değiniyor. Lubuntu 256 MB RAM’a sahip bir bilgisayarda bile rahatça çalışabiliyor.

Münih Belediye Konsey ve Meclisi BT tarafından kamuda 13.000 Windows XP’li bilgisayar ve laptopun Ubuntu tabanlı Limux2 adı verilen özel bir dağıtıma geçtiği de biliniyor.

http://www.omgubuntu.co.uk/2013/06/germany-to-hand-out-free-ubuntu-cds-on-xps-deat
Linux , özgürlük,barış ve kardeşliğin simgesidir.Özgürce ekledikleriniz sizi topluma ve insanlığa bir adım daha yaklaştırmış olur.Böylece şişirilmiş olan maliyetler bir anda sıfırlar...Matematiğe gerek yok, Sıfır olan * her şey ucuz, bedava ve adi anlamına gelmez,bazen başlangıcın bir adımıdır sadece...

« Yanıtla #1 : »
Bu adamlar 2. Dünya saaşından sonra buralara kadar gelebilmeyi nasıl başardıkları şimdi daha net belli oluyor.
Haydi Türkiye'm sıra bizde artık.
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)