Formulmatik

Başlatan furkankalkan, 24 Haziran 2013 - 23:38:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

furkankalkan

Konusu itibariyle belki özgür yazılım ile alakası yok ama işine yarayabilecek olan insanlar olabilir diye yazıyorum.

Formulmatik Nedir ?

Formülmatik, öncelikle kendi ihtiyaçlarımdan dolayı yazmış olduğum bir PHP destekli bir formül veritabanıdır. Arkadaşlarımın isteği üzerine son 1 aydır ortak kullanıma açık olabilecek şekilde düzenlediğim sistem, YGS ve LYS de çıkan ve çıkması düşünülen konulara ait sık kullanılan formülleri derlemektedir. Ayrıca kullanıcılar sisteme LATEX dilinde yazılmış kendi formüllerini de ekleyebilirler. (Şimdilik moderatöre edilmiş bir şekilde.)

Kullanmak isteyenler  için: http://www.formulma.tk

NOT: Site hala yapım aşamasında olduğu için şimdilik çalışmadığı veya hatalı çalıştığı bölümler olabilir. İleriye doğru talep doğrultusunda formül sayısı da özellik sayısı da artacaktır.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

burk

Sayfa ekrandan taşıyor, haberiniz olsun.

furkankalkan

@burk ekran çözünürlüğünüzü ve kullandığınız tarayıcıyı söylerseniz daah fazla yardımcı olabilirim.
Lover

if

@dewilman, ilk sayfa kullandığım ekranın genişliğine uygun fakat sonra LYS veya YGS'den birine girince sayfa az da olsa ekrandan taşıyor. Haddime değil ama bildiğim kadarıyla tarayıcı ve ekran büyüklüğüne göre sayfanın da kendini boyutlandırması yapılabiliniyordu CSS ile.

Firefox 21 kullanıyorum, ekran boyutu 1366x768

Bu arada, elinize sağlık.

krwlng

Bende taşma yok düzgün şekilde görüntüleniyor., Chrome 28 ile denedim.

Aşağıdakine benzer bir tanımlama ile arkadaşlardaki sorun çözülebilir belki.
p.ex
{
height:100px;
width:100px;
}
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

empax

Kareli defter arka planı okunaklığı biraz güçleştiriyor. Çizgileri biraz daha solgun yaparsanız iyi olur gibi.
Sitenizin devamlılığını dilerim, kolay gelsin.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

furkankalkan

Geri dönüşleriniz için teşekkür ederim, bugün dediğiniz bütün sorunlara bakmaya çalışacağım. Sağlıcakla kalın.
Lover

burk

Ben Opera 12.15 tarayıcı kullanıyorum ve çözünürlüğüm 1280x800'dür.

Aloha

Sitenin tasarımı açısından size yardımcı olabilirim :)
skype adress: ByThL33

burk

Alıntı yapılan: ByThL33 - 30 Haziran 2013 - 19:49:11
Sitenin tasarımı açısından size yardımcı olabilirim :)
skype adress: ByThL33
Forumun amacı bilgi paylaşımını en verimli şekilde mümkün kılmaktır, bahsettiğiniz bilgileri paylaşacaksınız lütfen bu özel kanallar yerine forum ortamı olsun.

furkankalkan

Yardım eden herkese teşekkürler. Tasarımın diğer çözünürlüklerle olan problemlerini çözmüş bulunmaktayım.  Ayrıca eskiden Türkçe karakterlerle  ve boşlukla aramaya yapamayan eski buglu arama kodlarını değiştirip daha düzgün çalışan yeni bir tane buldum.
Lover

if

Tekrardan eline sağlık @dewilman.

furkankalkan

Alıntı yapılan: if - 04 Temmuz 2013 - 00:39:59
Tekrardan eline sağlık @dewilman.

Teşekkür ederim :) Birilerine yararlı olabildiysem ne mutlu bana :D
Lover

yakusha

@whois tasarım konusunda olmasa bile yazılım ve xhtml uyumu konusunda yardımcı olabilirim...

Bir de o kareli gif i kaldırın allah rızası için... Benim gibi 4 gözle zor görenler için öldürücü derecede tehlikeli bir şey olmuş.
Artık bu forumu kullanmıyor.

furkankalkan

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=24595.0  Sanırım bu proje bunun devamı. Masaüstü için olanın  Beta 2 kaynak kodları uçtuğu için geliştirmeyi tamamlayamamıştım . Googledan baktığımda bu çıkınca duygulandım :)
Lover

furkankalkan

Arkadaşlar, bu yaz tatilinde siteyi düzeltip biraz adam etmeye karar verdim. (Adres değişti, yeni adres için yukarıya bakın.) Bunun için başta tasarım olmak üzere yeni değişiklikler yapıcam. Lütfen tasarım ve işlevsellik  için fikirlerinizi, taslaklarınızı belirtirseniz sevinirim.
Lover

burk

Öncelikle kolay gelsin @dewilman, yeri gelmişken bağlantındaki adresi de değiştirmeyi unutma lütfen.

furkankalkan

@burk bu güncel adres şuan.
Lover

7hr33l3t73r

Adrese tiklayinca sayfa acilmiyor ama tarayiciya direk yazarak girebiliyorum :)
sadece www kismi koymak gerekiyor.
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

burk

@dewilman kastettiğim şey senin profil bağlantısı olarak kullandığın site.

furkankalkan

Alıntı yapılan: burk - 27 Ağustos 2014 - 10:12:58
@dewilman kastettiğim şey senin profil bağlantısı olarak kullandığın site.

Ah ben onu unutmuşum tamamen teşekkür ederim :)
Alıntı yapılan: Z3r0nU11 - 26 Ağustos 2014 - 18:00:41
Adrese tiklayinca sayfa acilmiyor ama tarayiciya direk yazarak girebiliyorum :)
sadece www kismi koymak gerekiyor.

Düzelttim ;)
Lover

7hr33l3t73r

dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

fikirlazim

Site içerik olarak biraz zayıf gibi sanki?

furkankalkan

Alıntı yapılan: fikirlazim - 14 Aralık 2014 - 21:58:41
Site içerik olarak biraz zayıf gibi sanki?

Proje şuan askıda hocam ondan. Yakın zamanda panel kısmını halletmeye çalışacağım. Bitirdiğim takdirde kullanıcıların da desteğiyle içerik yavaş yavaş oluşacaktır.
Lover