Algoritma Nasıl olmalı..?

Başlatan S3CT0R, 18 Haziran 2013 - 10:08:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

S3CT0R

Merhaba,C# ile hazırladığım bir projede film/video dosyasının ascii kodlamasını alıp bunları base64'e çevirip sonra oluşan base64 kodunu kendi algoritmam ile şifreleyip .smp uzantılı bir dosya oluşturup,tek dosya ve tek bilgisayar için benzersiz ve süreli key atayacağım.Sonrasında nüşteri panelinden gerekli bilgiler girildiğinde geçici gerçek dosya uzantısı ile  açılıp (örneğin ".avi") şifre çözücek buraya kadar problem yok.
Fakat bundan sonra video dosyasını düzelttiğimde eski uzantısında çalıştırmaya [.avi] başladığımda bozulmuş oluyor ascii karakter kodlaması ile alakalı bir durum büyük ihtimal fakat tam olarak çözümü bulamadım bana yardımcı olur musunuz ? Ne şekilde bir algoritma oluşturmam gerekiyor ? Yol yordam nasıl olmalı fikirleri olanlar buyursunlar :)
[Film lisanslama yazılımı hazırlıyorum]

WhiteScars

DRM diye bir şey var istersen bir araştır.

Avi dosyasını ascii kodlamasını alıp base64 encode'lamak bence güzel bir çözüm yöntemi değil. Avi dosyasının içinde video datasından başka meta taglarda olduğuna eminim. Birde base 64 encode'ladığında dosyasının boyutunun çok artacağını düşünüyorum.

İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir.

furkankalkan

Evet bence de DRM kullanmak daha mantıklı fakat hoş değil, Base64 ise kırılabilen bir algoritma, ayrıca @WhiteScars ın dediği gereksiz yere boyutu arttırır. Benim çözümüm bir kullanıcının benzersiz anahtarıyla filmin MD5Sum ını hash salt mantığında şifreleyip tek kullanımlık bir anahtar oluşturmaznızdan yana. Böylece filmleri amazon gibi yüksek hıza ve güvenliğe sahip sunucularda tutup,tek kullanımlık anahtar  girildiği zaman indirilecek hale getirebilirsin. 
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

S3CT0R

dewilman; Çok güzel bir çözüm üretmişsiniz bunu kendime uyarlayabilirim fakat şu var ben bu filmi tek bir bilgisayarda çalıştırmak istiyorum bu nasıl olabilir ?