[Çözüldü] Ubuntu açılmıyor - bitlocker ile şifrelenen disk bağlanmadığı için

Başlatan delicesineseven, 15 Haziran 2013 - 19:06:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delicesineseven

E:/ diski bağlanamadı. başlangıçta bu uyarıyı verip ubuntu açılmıyor. E:/ diskini bitlocker ile şifreledikten sonra. Ubuntu açılmıyor.

Live cd ile bilgisayarı açtım fstab dosyasında E:/ diskini çıkarayım diyorum ama fstab dosyasını bulamadım. Yani hangi dizinde onu bulamadım.

guopx

E:/ diski bağlanamadı uyarısında bağlamadan devam etmek için bir tuşla basın diye bir seçenek çıkmıyor mu?
sudo nano /etc/fstab ile fstab'ı düzenleyebilirsiniz.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

delicesineseven

bir tuşa basın seçeneği çıkıyor. S tuşu. ama öylece kalıyor. yani sistem açılmıyor.

etc içindeki fstab ı mousepad ile düzenlemek istedim. Permission denied. uyarısı verdi.

sudo nano /etc/fstab

overlayfs / overlayfs rw 0 0
tmpfs /tmp tmpfs nosuid,nodev 0 0

root olmam lazım galiba. bir de gedit i yükleyip deneyeyim ama.

guopx

Gedit yüklemenize gerek yok.
Canlı cd'den açıyorsanız ubuntunun kurulu olduğu bölümü bağlayın sudo mount /dev/sdxx komutuyla.
sudo thunar ile yönetici olarak açtığınız thunar üzerinden ubuntunun bağlı olduğu bölüme gidin /etc/fstab'ı mousepad ile düzenleyin.
Ekleme: http://superuser.com/questions/376533/how-to-access-bitlocker-encrypted-drive-in-linux şu da bir kenarda dursun
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

delicesineseven

sudo fdisk -l ile ubuntunun sda sını buldum önce.
dikkat sistemi root olarak kullanıyorsunuz sisteme zarar verebilirsiniz dedi ama :))
çok teşekkür ederim. E:/ diskini fstab'tan sildim.fstab ı düzenlemeyi başardım. bakalım sistem açılacak mı

bu arada thunar ın son sürümü çok güzel.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Haziran 2013 - 20:27:39

Sistemim açıldı. Çok teşekkür ederim bir kez daha