ATİ HD 3470, Ubuntu 12.04 LTS ve 13.01 Driver Sorunu

Başlatan emrecontact, 11 Eylül 2013 - 02:42:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrecontact

Merhabalar arkadaşlar,
Yine her zamanki gibi Driver sorunu yaşıyorum. Asus M51VR dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım ve üzerinde Ati HD 3470 grafik kartı mevcut.

Forumun NASIL bölümündeki ATİ sürücü kurulumunu inceleyerek yaptığım sürücü yüklemesinde maalesef hüsrana uğradım. 12.6 ve 12.8 sürümleri çalıştırmadı. Bende AMD'nin kendi sitesinden indirdiğim 13.1 sürümünü kurmayı denedim fakat kurulum başarısız oldu. LOG dosyasına yazdığı ileti ise şu şekilde.

Check if system has the tools required for installation.
fglrx installation requires that the system have kernel headers.  /lib/modules/3.11.0-031100-generic/build/include/linux/version.h cannot be found on this system.
One or more tools required for installation cannot be found on the system. Install the required tools before installing the fglrx driver.
Optionally, run the installer with --force option to install without the tools.
Forcing install will disable AMD hardware acceleration and may make your system unstable. Not recommended.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Sevgiler.

heartsmagic

Senin kartın için sürücü kurulumu yine ATI bölümündeki sabit başlığımızda anlatılıyor:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37653.0

Kurulu olan sürücüleri kaldır öncelikle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emrecontact

Maalesef paylaşmış olduğunuz bağlantı adresindeki sayfadan çözüme ulaşamadım.
Ubuntu 12.04 LTS sürümünü en son 3.11.0 kernel 'iyle kullanmaktayım.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

heartsmagic

Ubuntu sürümü 12.04 imiş, benim gözümden kaçmış. O başlık senin için değil. Fakat, güncel sürücüler ve 12.04 ne durumdadır bilemiyorum. Söylenen hatada headers paketinin olmadığından bahsedilmekte. Şu komutla kurabilirsin:

sudo apt-get install kernel-headers-$(uname -r)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emrecontact

Sistemimi 13.04'e yükselterek sürücü problemimi çözmüş bulunmaktayım.
Fakat konuyu kaldırmak yerine, aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için [ÇÖZÜLDÜ] olarak işaretliyorum.

İlgi ve alakanıza teşekkürler arkadaşlar.

if

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=40561.0

@emrecontact, yukarıda kuramıyorum demişsiniz, burda 13.04'e yükseltince sorun çözüldü demişsiniz. Hangisini dikkate alalım şimdi?

emrecontact

Bir süreliğine çözülmüştü.
Daha sonra yönetici olmadığım için bu başlığa yazamayıp yeni başlık açmıştım.
13.04'de ekran kartı problemim halen devam etmekte. Sanırım 12.04'e geri dönüş yapacağım. İsterseniz konuyu kaldırabilirsiniz.