[Çözüldü] paneli sildim nasil geri getirebilirim

Başlatan ZooM, 05 Ekim 2008 - 17:43:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

selam arkadaslar.
ustteki paneli sildim nasil gerigetirebilirm actigim programlari goremiyorum :S Ubuntu 8.04 kullaniyorum... birde youtube acmak icin windowsda DNS dgisitiriliyordu burda nasil yapabiliriz ?

Tesekkurler

konuyu yanlis yere acmisim ozurdilerim.
If I was your vampyre...

FUBU

Alıntı Yapustteki paneli sildim nasil gerigetirebilirm actigim programlari goremiyorum :S Ubuntu 8.04 kullaniyorum...
Alttaki panel duruyor mu?  :D Duruyorsa ona sağ tıkla, yeni panel ekle. Panel ekledikten sonra sağ tıklarsın panele ne istiyorsan eklersin..

Alıntı Yapbirde youtube acmak icin windowsda DNS dgisitiriliyordu burda nasil yapabiliriz ?
http://www.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2806.0.html Ben bu yöntemle sorunsuz giriyorum.

Bu arada sorduğun her iki soru da forumda mevcuttu.. Önce arama yaparsak..

ZooM

usta yeni panel ekle dedim de dosyalari simge durumunda kücül deyince alttaki bara gelmiyorlar :)
alt+tab kombinasyonu ile tek tek dolasip buluyorum ama o bari geri getiremiyorum :S ikisi farkli barlar sanirim :)
youtube icinde deniyeyi m bi hemen
If I was your vampyre...

ZooM

usta verdigin linkden hostu dneidm ama acmadi farkli sitelere girip o skeilde youtuba girmek istemiyorum :S
simge durumunda kucult dedimzdee baska bi yeregidiyorlar :(ama goremiyorum ne etcez ?
If I was your vampyre...

FUBU

Şİmdi youtube meselesi çok uzun kaçar, forumda yüzlerce sayfa ve onlarca yöntem mevcut..  SAdece o yöntem bende işe yarıyordu ondan verdiydim ;D

Söylediğim gibi, yeni eklediğin panele sağ tıklayıp programcık ekliceksin. Mesela pencereleri eskisi gibi seçmek için ekran görüntüsünü verdiğim şeyi eklemen gerekiyor. Diğerlerini de sen halledersin artık..

[IMG]http://img37.picoodle.com/img/img37/3/10/5/t_ScreenshotAm_6763fae.png[/img]

ZooM

allah razi olsun saolasin ;) simdi kaldi youtube :)
If I was your vampyre...

erginemr

Youtube'a ben de ilk mesajda yazılanları uyguladıktan sonra rahatlıkla girebiliyorum:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2806.0.html

Ama yeni /etc/hosts dosyasının aktif olması için Firefox'u bir kez kapatıp açmanız gerekiyor.

FUBU

amin cümlemizden.. güle güle kullanın. :)

ZooM

usta hostu dnedim de simdi internetegiremiyorum linuxdan :) naptin usta :D ne verdin bana oyle :)
If I was your vampyre...

FUBU

Ama verdiğim linkte anlatılan basit yöntem geri dönüşü olmayan bir şey değil ki.

sudo gedit /etc/hosts
Komutunu tekrar girsen ve yapıştırdıklarını silsen..

ZooM

usta ben host yazmisim  hosta eklemistim  sonrada  sildim hepsini :) bana orjinal bi hostu icindekieri burya kopyalarmisin :) ?
yani hosts degil host
If I was your vampyre...

FUBU

Anladım  :)

127.0.0.1 localhost
127.0.1.1 ediz-laptop

# The following lines are desirable for IPv6 capable hosts
::1     ip6-localhost ip6-loopback
fe00::0 ip6-localnet
ff00::0 ip6-mcastprefix
ff02::1 ip6-allnodes
ff02::2 ip6-allrouters
ff02::3 ip6-allhosts
208.117.236.70 http://www.youtube.com
208.117.236.70 youtube.com
208.117.236.70 www.youtube.com

ZooM

bide host u kopyalarmisi hosts degil host :)
If I was your vampyre...

FUBU

sudo gedit /etc/host
Yazınca bomboş bir sayfa çıkıyor. içi boş

ZooM

allah allah cok ilginc  o zaman neden baglanamiyorum ki :S
If I was your vampyre...

ZooM

Alıntı yapılan: zoomone - 05 Ekim 2008 - 19:43:43
alla alla cok ilginc  ozaman neden baglanamiyorum ki :S
bu seferde youtube aciyor hic bi site acilmiyor :DDDDDDDD
If I was your vampyre...

ZooM

127.0.0.1 localhost
127.0.1.1 a-avci
# The following lines are desirable for IPv6 capable hosts
::1 ip6-localhost ip6-loopback
fe00::0 ip6-localnet
ff00::0 ip6-mcastprefix
ff02::1 ip6-allnodes
ff02::2 ip6-allrouters
ff02::3 ip6-allhosts

sanki hali bu youtubu sildim ama sitelere giremiyorum :S  arakdaslar fabrika ayarlarina geri don gibi bisi yomu bunda :S ne oldu anlamadim hic bi syfayi acamiyorum aMSN e de giremiyorum :S
If I was your vampyre...

spirit

Hazır burda sorulmuşken bende sorayım. Alttaki paneli silmiştim ben. Geri getirebildim ama sorunum şu masaüstlerini gösteren imleci koyamadım oraya. 1. 2. 3. 4. masaüstü imlecini nasıl eklerim? Sag alt tarafa...
Dell Inspiron 6400 Core 2 Duo T7200-2gb
Ati X1400 256 mb Video Card
Bir ubuntu çek lucid olsun:)Az kaldi 2 yil aradan sonra bir format daha gelecek:)

munirekinci

Panale Sağ tıkla > Panele Ekle (Add to Panel) > Workspace Switcher (Çalışma alanı değiştirici)

Sypro

İlginç olan şu ki, youtube ip ban kalktı. Yani opendns ile bağlanması gerek, hosts'a değişim gerektirmeden.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

okan_ubuntu

Alt paneli nasıl sileceğiz?Bir türlü bulamadım

ironic

Alıntı yapılan: okan_ubuntu - 22 Mart 2010 - 23:47:20
Alt paneli nasıl sileceğiz?Bir türlü bulamadım

2 paneli birden silemiyorsun. Üst panel duruyor mu?

heartsmagic

Bu sorun çözüldüğünde unutmadan başlığı kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

okan_ubuntu

Silinmiyormuş :P ama ben cairo-dock kurduğumda altta da üstte de panel yoktu.Neyse silmeye gerek yok.Kapatalım gitsin 8)

ironic

Silme yerine gizleyebilirsin . Mesela ben alt paneli, cairo-dock ile ortak kullanıyorum.