[Çözüldü] LibreOffice Impress sorunu

Başlatan Paqe, 27 Mayıs 2013 - 12:09:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

furkankalkan

@Paqe wps olayı mime problemi olabilir. Mesela ben deluge kullandığım halde çift tıklayınca torrent dosyaları transmission ile açılmaya inat ediyor. Forumda bununla ilgili konu açmayı denediniz mi ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Paqe

Denemedim dewilman, aslında hayal kırıklığı yaşıyorum diyebilirim. Pcmanfm de dosyanın büyüklüğünü yanlış hesaplaması ile başlamıştı her şey, bir çok problem yaşadım diyebilirim linux maceramda. Daha kolay olacağını düşünmüştüm. Bir önceki mesajımda yazmayı unutmuşum. Wine ile ms office'i kurdum demiştim ya, kaldırdım power point çalışmayınca. Bu sefer wine'ın menüsünde hala gözüküyor ms office programları. Her sorun için de konu açmak bilmiyorum, sıkıcı oluyor. Yani kaldırınca playonlinux'ten menüden de kalkması gerekir demi mantık olarak. Sonra dediğiniz mime problemi, ne olduğunu bilmiyorum araştırmadım ama yoruldum artık. Teşekkürler yardım mesajlarınız için. Wine ile sorunsuz kurulsa idi sorun kalmayacaktı benim açımdan.

heartsmagic

@Paqe, sorunlar olmasa bu forum olmazdı :) Her sorun için başlık açıp çözüm aramayacaksan veya bu türde sorunlar cidden canını sıkıyorsa Linux tarafı sana göre değil. Bunu veryansın olarak değil, samimiyetle söylüyorum. Başka ortamlar gibi sabit bir dünya değil burası, o taraflar sabitler sistemleri sonra devam ederler. Bizlerde ise en temelde çekirdek, onun üzerinde araçlar, masaüstleri, uygulamalar sürekli bir devingenlik içinde. Bu devingenliğe sorunlarımız da dahil.

Kısacası Pcmanfm'deki gibi bir sorunu Linux geneline yoracaksan, hata kaydı bırakmak,uğraşmak istemiyorsan dediğim gibi bu taraf seni ne şimdi ne de ileride memnun edemez.

Yapılabileceklerden biri: LTS sürüm seçilir veya bir başka dağıtımın X sürümü seçilir, hayatımızdan memnunsak çok fazla güncelleme yapılmaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Paqe

heartsmagic, amacım sorun çıkarmak değil :) sadece anlaşamadığımız bi kaç nokta var. Bu tarafta kalmak istesem de dediğiniz gibi bana göre değil gibi. Burada bir emek veriyorsunuz ve buna saygım sonsuz. Konuyu uzatmamak adıma selamlarımı yolluyorum.

heartsmagic

Sorun çıkartmak istediğini söylemedim aslında, sadece sorunlara bakış açını yorumladım. Her meselenin getirisi götürüsü rahatlıkla hesaplanabilir. Benim için örneğin senin bahsettiğin götürüler getirilerinin yanında çok önemli kalmıyor, bu nedenle yaklaşık 11-12 senedir Linux'u kullanıyorum kişisel bilgisayarlarımda. Herkes kendi getirisini ve götürüsünü rahatlıkla hesaplayabilir.

Selamlar bizden :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yakusha

Hatayı Kobzeci abimize ilettim. Konuyla ilgili bir hata kaydı olduğunu ve yeni gelecek sürüm için çözüldü olarak işaretlendiğini belirtti. Yani yeni sürümde çift tıklama ile direk slayt gösterimi başlayacaktır :)

Sorup, konuyu dillendiren arkadaşlara teşekkürler.

https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=68542
Artık bu forumu kullanmıyor.

Paqe

Alıntı yapılan: yakushaHatayı Kobzeci abimize ilettim. Konuyla ilgili bir hata kaydı olduğunu ve yeni gelecek sürüm için çözüldü olarak işaretlendiğini belirtti. Yani yeni sürümde çift tıklama ile direk slayt gösterimi başlayacaktır

Sorup, konuyu dillendiren arkadaşlara teşekkürler.

https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=68542

Teşekkürler, sevindim :) Bu arada bir yere gtmedim, daha buralardayım. Wine ile powerpoint kurma denemelerim sonuçsuz kalmaya devam etti. Çok denedim ama olmadı. Xubuntu 12.04 kurup Kingoffice'i tekrar denedim ve bu sefer sorunsuz çalıştı. O yüzden LO'nun ms office ile yapılan dosyalarda yetersiz kaldığı yerde Kingoffice ile işimi görebileceğim. yakusha'dan da bir sonraki versiyonda konunun başlangıç sorununun çözüldüğü haberi geldiğine göre sanırım çözüldü olarak etiketleyebilirim.

Not: Alıntı sıkıntısı düzeltildi. @heartsmagic