ctrl+alt+t

Başlatan meraker, 26 Mayıs 2013 - 22:24:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meraker

merhabalar, sistemim 12.04(32bit),de unity,de iken ctrl+alt+t ye basınca uçbirim açılabiliyor fakat,kde 4.10.3 te bu olmuyor ne kadar önemlidir bilmiyorum ama bu tuşlara basılınca açılması gerekmez mi selamlar

sem

Merhabalar, bu şekilde kullandığımız kısa yollar, kullandığımız yöneticinin kısa yolları bu nedenle Gnome, KDE, XFCE, LXDE vs gibi farklı yöneticiler aynı şekilde, aynı komutları desteklemeyebilir. Bu nedenle bu bir sorun değil sanıyorum. 

Ama özelleştirilebildikleri için KDE'de isterseniz bu kısa yolları atayabilirsiniz sanıyorum.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

meraker

sayın sem 0900 bunlardan kde,nin konsola düşme kısayol tuş gurubunu biliyormusunuz? hem ben öğremiş olurdum hemde konuyu kapatma açısından iyi olurdu teşekkürler.

sem

Merhabalar, KDE kullanmadığım için doğrudan deneme fırsatım olmadı fakat araştırmama göre varsayılan bir kısayola ulaşamadım açıkcası. Fakat burada söylendiğine göre;

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1869846

Çevirmeye çalışayım (yanında İngilizcelerini de yazdım);

* Bir terminal penceresi açınız (Open a konsole (terminal)).
* Başlık çubuğunda (title bar) sağ tıklayınız ( right-click somewhere on the title bar).
* Gelişmiş seçeneğinizi seçiniz (Advanced). 
* Window kısayolunu seçin ( Window Shortcut).
* wrench'i tıklayın ( click the wrench) ??
* Ve istediğiniz kısayolu giriniz (enter Ctrl-Alt-t or whatever, click 'Ok'.)

?? yaptığım kısımda wrench'in çevirisini kestiremedim. Sizde hali hazırda KDE varsa atama işlemini bu şekilde yapabilirseniz doğrusunu da paylaşabilirseniz =) Hep beraber öğrenmiş oluruz =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

meraker

maalesef sağ tıkladığımda bende gelişmiş seçeneği yerine daha fazla eylem şıkkı çıkıyor

sem

bu menüden yani daha fazla eylemden benzeri menülere ulaşabiliyor musunuz?
Burası dünya?

meraker

evet oradan pencere kısa yol,una girdim fakat,ctrl,alt veya bunlarla ,kombinasyonlu hangi tuş,a bassam bununla çakışıyor,şununla çakışıyor deyip kısayol,u kabul etmiyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mayıs 2013 - 01:55:41

neyse bugün çok geç oldu gelecek hafta sonu görüşmek üzere teşekkürler iyi geceler.

kartal

Benzer sorunu  bu gün yaşadım Türkçe İngilizce kaynaklardan saatlerce araştırdım olmadı.Sonradan aklıma geldi indirilmemiş olabileceği, yazılım merkezinden indireyim dedim yetkiniz yok dedi, kde den oturum kapatıp unity den açarak konsoleyi indirdim sorun çözüldü.O kadar uğraşınca kısa yol atamak bile aklıma gelmedi.

Don Vito Corleone

Bu yöntemi dün gece bulmuştum neyse ki konunuza denk geldim.

SİSTEM AYARLARINA GİRİYORUZ

KISAYOLLAR

ÖZEL KISAYOLLAR

Examples'ın alt bölümlerinde Konsole bölmesi var sağına tik atıp uygula deyin.