Lubuntu tema

Başlatan husky, 05 Haziran 2013 - 20:58:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

husky

Bilgisayara lubuntu yükledim .http://box-look.org/ adresinden openbox temaları indirdim . Bunları bilgisayara nasıl yüklerim ?Örnek vereyim :
http://box-look.org/content/show.php/Dark+Star+Revisited?content=151258 adresindeki temayı indirdim. Kurulum için herhangi bir  yazı yazmıyor.Openbox configuration managerda  yeni tema kur dediğim zamanda indirdiğim tema dosyası gözükmüyor(151258-Dark_Star_Revisited.tar.gz)

if

@husky, gtk temaları gibi Openbox temalarını da ~/.themes ya da /usr/share/themes dizini altına koyduğunuzda temayı kullanabilirsiniz. Openbox ayar yöneticisi .obt uzantılı temaları görür ve yükler.

husky

Alıntı yapılan: if - 05 Haziran 2013 - 21:25:34
@husky, gtk temaları gibi Openbox temalarını da ~/.themes ya da /usr/share/themes dizini altına koyduğunuzda temayı kullanabilirsiniz. Openbox ayar yöneticisi .obt uzantılı temaları görür ve yükler.

Öncelikle hızlı cevabınız için teşekkür ederim .
151258-Dark_Star_Revisited.tar.gz dosyasını buraya çıkar dedim ve çıkan Dark_Star_Revisited klasörünü /usr/share/themes  içine kopyalamaya çalıştım.
"Dark_Star_Revisited: Dizin oluşturulurken hata: Erişim engellendi" hatası alıyorum.Nasıl çözebilirim ?

Not: Başka bir tema daha indirmiştim. malys-rought-dark-r onu da kopyalarken aynı hatayı aldım.

0xdeadbeef

Belirtilmis olduklari  dizinler sistemde zaten mevcuttur.Sizin yapmaniz gereken kullanacak oldugunuz tema dosyalarini sadece kopyalamak.
Not:usr/share/theme dizinine kopyalamak icin root haklariyla kopyalama yapabilirsiniz...
Yanlis hatirlamiyorsam Lubuntu dosya yoneticisinde root olarak belirtilen dizinleri acilabilmekteydi..
Dosya yoneticisinin menulerine bakmaniz da fayda var.
Amac balik vermek degil, balik tutmasini ogretmek...

if

@husky, bir şey değil:) /usr/share/themes dizinine taşımak için gerekli izni edinmediğiniz için o uyarıyı aldınız. Ev dizini içindeki gizli dosya olan ~/.themes dizinine taşımanız yeterlidir. Diğerine taşımak için sudo mv tema_dosyasının_adı /usr/share/themes

husky

Alıntı yapılan: if - 05 Haziran 2013 - 21:46:56
@husky, bir şey değil:) /usr/share/themes dizinine taşımak için gerekli izni edinmediğiniz için o uyarıyı aldınız. Ev dizini içindeki gizli dosya olan ~/.themes dizinine taşımanız yeterlidir. Diğerine taşımak için sudo mv tema_dosyasının_adı /usr/share/themes

dusty@dusty-P4M90-M4:~$ sudo mv Dark_Star_Revisited /usr/share/themes
[sudo] password for dusty:
mv: `Dark_Star_Revisited' durumlanamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok
dusty@dusty-P4M90-M4:~$ sudo mv Dark_Star_Revisited/usr/share/themes
mv: `Dark_Star_Revisited/usr/share/themes' sonrasında hedef dosya işleyeni eksik
Try 'mv --help' for more information.
dusty@dusty-P4M90-M4:~$ ^

Nerede hata yapıyorum ?  :(  Görünümden gizlileri göster dediğim zaman
/home/dusty içindeki gizli dosya olan ~/.themes  klasörünü göremedim.Bende /usr/share/themes  klasörüne verdiğiniz komutları yazıp atmaya çalıştım ama nafile ...

if

Komutu Dark_Star_Revisited temasının bulunduğu dizinde vermelisiniz. İndirilenlerde ise: sudo mv ~/İndirilenler/Dark_Star_Revisited /usr/share/themes

husky

Usta şimdi 2 tema klasörünü de root olarak attım usr/share/themes içine fakat openbox yapılandırma yöneticisinde tema seç kısmında yeni indirdiğim dark stara bastığım zaman sadece pencere kenarları değişti. Ekran resmi yada simgeler , alttaki tabla falan değişmedi . Birşeyleri eksik mi yapıyorum acaba? Çok uğraştırdım kusra bakmayın.

if

Openbox, bildiğiniz gibi, bir pencere yöneticisi. Bu pencere yöneticisinin temaları da pencere kenarlıkları ve masaüstüne sağ tıkladığınızda gösterilen seçkenin rengini şeklini vs. değiştirir. Dİğer değişiklerin her birini ayrı yapmanız gerek. Lxappearance uygulamasından yapabilirsiniz.