Gönderen Konu: Oturumu kitleyip kapağı kapattığımda makine çalışmaya devam ediyor.  (Okunma sayısı 2121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba arkadaşlar,

Dediğim gibi günlük kullanımımda oturumu kitleyim masadan kalktığımda bilgisayar aynı performansta donanımlarını çalıştırmaya devam ettiğini düşünüyorum. Çünkü pil ömrü çalışır durumda beklerkenki gibi hızlı bir şekilde tükeniyor. Tekrar kullanmak istediğimde ya şarjı bitmiş oluyor ya da ısınmış bir şekilde elime alıyorum.


Bunun bir çözümü var mıdır?


Bu normal değil mi zaten? Zira oturum kilitleme durumu sadece makineye müdahaleyi engeller, arka tarafta her şey devam eder.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Windows'ta sanırım çalışmayı da durduruyor. Ya da ben yanlış biliyorum. Teşekkürler.

Windows'ta varsayılan olarak kapak kapatıldığında uyku yada hazırda beklet 2'sini sürekli bir biriyle karıştırıyorum onlardan birine alıyor aslında ubuntuda bu şekilde yapmak için sistem ayarlarında güç altında yapıyorsun ama önce bir dene bazen sorun çıkartabiliyor bu ayarlar uyanamıyor falan.
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2013 - 03:38:53 Gönderen: gecegezen »

@erolg, varsayılan olarak kapağı kapattığın zaman bekleme durumuna geçer sistem, bu şekilde kaynak ve güç tüketimi neredeyse sıfıra yakın olur, fakat şöyle bir durum var, siz neden oturumu kilitleyip kapağı kapatıyorsunuz ki? Zaten kapağı kapatınca sistem kendiliğinden oturumu kapatıp sistemi kilitliyor, kapak açıldığı zaman size parola soruyor, belki de sıkıntı kapağı kapatmadan sistemi kilitlemenizden kaynaklanıyor olabilir, direkt kapağı kapatmayı deneyin. Ayrıca kapağı kapattığınız zaman her şey durur, yani fan ve ışıklar tamamen kapanır, sizde kapanıyor mu bunlar?
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Oturum kilitleme değil de askıya almaktan, uyutmaktan bahsediyoruz yani. Öyle olunca elbette arkadaşların da izah ettiği gibi sistem çalışmayı keser zaten.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.