YouTube Video izleme Sorunum

Başlatan tijuana, 20 Mayıs 2013 - 15:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

baranbarlas

Belki sacma olacak ama ipv6 gecis surecinde takilmalar olabilirmi diye aklima geliyor malum artik ipv4 tikandi almanya genel anlamda hemen hemen gecmis bulunmakta bunu bi arastirirsak iyi olur gibime geliyor ek paket kurmadan rahatlikla lubuntu da youtube ve diger platformlarda donma olmadan izliyorum sasilacak sey sadece turkiyede olmasi bi gariplik var bence bu iste

warriorwolf

Bazi arkadaslar sadece ttnet kullanicilarinda oldugu soylemis ki bende ttnet kullanicisiyim ve sorunla ilgili denemeler yaptim, ancak ben boyle bir soruna rastlamadim.Ubuntu 12.04 ile denedim, sorun yok. Butun videolari sorunsuz aciyorum.13.04 ile de ayni sorunsuz calisiyor.Sonuc benim bilgisayarda sorunsuz youtube calisiyor.
Not: Denemelerde herhangi bir yonlendirici(vpn,proxy vs) kullanilmamistir.
Hani koşmak sağlıklıydı? 15 dk koştum ve sonuç
çarpıntı, nefes darlığı, göğüste sıkışma. Otururken hiç
biri yoktu.

siberoloji

En son güncellemelerden sonra
Chrome : 29.0.1547.65 (Official Build 220622)  - Flash   11.8.800.97
Firefox   : 23.0 Firefox for Canonical                      Flash  11.2 r202
ile YouTube artık sorunsuz açılıyor bende.

Sisteminde düzelme olan varsa paylaşabilir mi?

okkangal

Alıntı yapılan: siberoloji - 12 Eylül 2013 - 19:26:23
En son güncellemelerden sonra
Chrome : 29.0.1547.65 (Official Build 220622)  - Flash   11.8.800.97
Firefox   : 23.0 Firefox for Canonical                      Flash  11.2 r202
ile YouTube artık sorunsuz açılıyor bende.

Sisteminde düzelme olan varsa paylaşabilir mi?

Bu sabah sistem bir güncelleme aldı ama okumadım ne olduğunu ama şimdilik youtube sorunu yok ....  Ama artık güvenemiyorum , öncedende ara ara çalışıyordu ... Bakalım nasıl olacak :)

xwes

sorun bende de çözülmüş görünüyor ancak kalıcı olur mu bilmiyorum

WhySoHeretic

Merhaba arkadaşlar. Bütün sitelere girebiliyorum, flash içerikler sorunsuzca görünüyor ama youtube'da bir video açtığımda yüklenmiyor. Chrome'da da aynı problem var. Bu problemi nasıl aşabilirim. Diğer konulara baktım ama pek yardımcı olmadı.

if

Eğer sisteminiz güncelse genel bir soruna takılmış durumdasınız. Bu[1] konunun son iletisinden başlayarak önerilen çözümleri deneyebilirsiniz.

[1] http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39223.0

rastgele1isi

aynı sıkıntı bende de vardı. Çerezleri youtube için engelledim şuan sorunsuz çalışıyor.

WhySoHeretic

Teşekkürler arkadaşlar. Çerezleri youtube için engelledim ve sorun düzeldi.

okkangal

Alıntı yapılan: WhySoHeretic - 22 Eylül 2013 - 19:45:55
Teşekkürler arkadaşlar. Çerezleri youtube için engelledim ve sorun düzeldi.

Acaba bunu Chromium için nasıl ayarlıyoruz arkadaşlar ... Bu sorundan o kadar çok sıkıldım ki !

1910

''Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Göster > Gizlilik >  İçerik Ayarları > Çerezler > İstisnaları Yönet''
Yolunu izledikten sonra, ''ana makine ad kalıbı'' altındaki boşluğa [*.]youtube.com yazın ve karşısındaki kutucuğu ''engelle'' şeklinde ayarlayıp ''bitti'' diyerek çıkın. Ardından tüm geçmişi temizleyin ve tarayıcıyı kapatıp açın. 

Fidel

Merhaba,

Bir süredir bende de youtube sorunu vardı. Şimdi en son belirtilen çerez engellemeyi de yaptım ama bir değişiklik olmadı. Bendeki sorun şu: bir videoyu izlemek için tıklıyorum, sayfa açılıyor ama o video yükleniyor gibi görünüyor dakikalarca ama aslında bir sonuç alamıyorum.

ekranda aşağıdaki durumda öyle kalıyor...
http://s1309.hizliresim.com/1f/w/t2hz7.png

heartsmagic

@Fidel, sistemin güncel mi? Eğer değilse güncelle. Çerez önerisi genelde işe yarıyor, fakat sende işe yaramadıysa diğer önerilere de bakabilirsin. Fakat ne kadar yararlı olurlar bilemiyorum. Garip bir sorun bu, herkeste farklı şekilde etkileri oluyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

okkangal

Çerez engellemeyi bende denedim ama oda biz zaman sonra yine işe yaramadı . Çerezleri engelleyince , kullanıcı girişi yapılamıyor birde . Daha sonra denediğim bir host ile sorun bende iki gündür çözüldü . 

sudo gedit  /etc/hosts ile dosyaya erişip , 208.117.236.69 youtube.com www.youtube.com  satırını dosyaya ekleyip kaydedince sorun halloldu .  Belki bir süre sonra buda işe yaramayabilir ama şimdilik sorun yok . 

kelebekx

Benim Youtube problemim şu şekilde halloldu:
terminalde "sudo kate /etc/hosts" yazıp hosts dosyasının içindeki herşeyi silip kaydettikten sonra firefoxu restart edip Youtube'a girmeyi başardım. Saygılarımla..

heartsmagic

Her şeyi silmen gerekmiyor, eğer daha önceden youtube'a ait bir giriş varsa onları temizlemen yeterli olmalı senin durumunda. Yoksa 127.0.0.1 localhost'u işaret etmezse olur da gün gelip kuracağın bazı uygulamalar çalışmayabilir ya da sorun çıkartabilir.

kelebekx

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Ekim 2013 - 03:05:49
Her şeyi silmen gerekmiyor, eğer daha önceden youtube'a ait bir giriş varsa onları temizlemen yeterli olmalı senin durumunda. Yoksa 127.0.0.1 localhost'u işaret etmezse olur da gün gelip kuracağın bazı uygulamalar çalışmayabilir ya da sorun çıkartabilir.

Evet, dediğin gibi orjinal hosts dosyasını koymak daha faydalı olabilir. Teşekkürler..

DarkmagiC

öncelikle iyi günler  arkadaşlar  ubuntuya geçeli 1 hafta oldu bende de aynı sorun vardı. biraz araştırma yaptıktan sonra chrome tarayıcısının eklentilerine baktım.ve orada flash player ile aynı anda çalışan bir eklenti gözüme çarptı onu devre dışı bıraktım artık sorunsuz olarak izleyebiliyorum
devre dışı bırakacağınız eklenti---DivX® Web Player---  chromun eklntilerine girmek için chrome://plugins/ adres çubuna yazın.

hpds

arkadaşlar merhaba, bende de var bu sorun anlayamıyorum. senelerdir windows kullandım 3 gündür tek işletim sistemi olarak ubuntu kullanıyorum, linux'u keşfetmek istiyorum henüz çok başındayım. neyse, facebook'tan video açılmıyordu sonra flash yükledim kaldırdım kurcaladım izleyebiliyorum artık, ertesi gün yani bugün bi baktım youtube videoları açılmıyor. ne yapabilirim? bir başka konu ise türkçe karakter sorunu var "sudo setxkbmap tr" komutu ile çözüyorum ama kapatıp açınca tekrar eskisi gibi oluyor. onla da uğraşıyorum.

edit: terminalden bi open firex yazim lan dedim yazdım açılınca youtube'ye girdim izledim. eski firefox ile deniyim dedim orda da açıldı, hiçbir şey yapmadan nasıl oldu anlayamadım kafam karıştı.

heartsmagic

Geçici bir sorundu belki de? :) Her sorun sistemsel olmayabilir, karşı tarafta sıkıntıı vardır belki ya da hizmet alınan internet servis sağlayıcıda.
Türkçe klavye sorunun için şunu yap, önce Türkçe klavyeyi kaldır ayarlardan sonra oturumu kapatıp aç. Ardından Türkçeyi ekle ve tekrar oturumu kapatıp aç.

ekremsenturk

Klavye ve dil seçimleri farklı olduğunda bazı sorunlar yaşanabiliyor. Örnek: Klavye Türlçe, varsayılan sistem dili İngilizce olduğunda bazen dosyaların ismi düzgün okunamıyor.

D@bbe

TTNET mi kullanıyorsun sansüre marz kalmış olabilirsin...
https://youtu.be/XS-59dxplXo

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙