YouTube Video izleme Sorunum

Başlatan tijuana, 20 Mayıs 2013 - 15:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

baytar14

ben de yeni kurdum ubuntu 13.04 sürümünü ilk defa farklı bir işletim sistemi kullanıyorum.daha önceleri youtube gibi sitelerden video izleyemiyordum ama kurcalaya kurcalaya hallettim nasıl yaptığımı ben de anlamadım.şimdiki sorunum webcam ve internet üzerinden oynanan oyunlar görüntülü sohbet yapamıyorum oyunlar flashın en son sürümünü istiyor halbuki en son sürümü mevcut bi yardım lütfen

if

1910

http://www.webupd8.org/2013/04/install-pepper-flash-player-for.html

@korucu77, Üstteki bağlantıda Chromium'a, ''Pepper Flash Player'' 11.7 sürümünün kurulumu anlatılıyor. İşinize yarayabilir.
Fakat sorun flash sürümü ile alakalı değil gibi. Çünkü ben sorunu bizzat Chrome'da yaşıyorum. Yukarda, arkadaşların çerezleri engelleme önerisini uyguladım. Artık izleyebiliyorum.

ubuntu12.10

Alıntı yapılan: attila - 09 Haziran 2013 - 04:25:31
Firefox'u sadece youtube'dan çerez kabul etmeyecek şekilde kullanmayı denediniz mi?

Denemek için Tercihler>Gizlilik sekmesinde Geçmiş başlığının altında bulunan 'Firefox Uygulaması' yazısının karşısındaki kutucuktan 'Özel ayarları kullanacak' seçeneğini seçin. Ardından Ayrıcalıklar'a tıklayıp açılan pencerede Site Adresi kısmına www.youtube.com yazın ve Engelle butonunu kullanın. Kaydedip çıktıktan sonra geçmişi silin ve youtube'u tekrar deneyin.

Gizlilik sekmesindeki ayarı 'Özel ayarları kullanacak' olarak değiştirdim ama tekrar kapatıp açınca ayar 'Geçmişi hatırlayacak' olarak gözüktü. Ama listede youtube.comm engellenmiş olarak gözüküyor.

Tercihleri açınca hep 'Geçmişi hatırlayacak' ayarında kalması normal mi

baytar14

hayır firefox ve chromium mevcut

if

Açtığınız konuyu birleştirdim @baytar14. Gördüğünüz gibi genel bir sorun mevcut. Bu konudaki önerileri deneyebilirsiniz, umarım iş görür.

acablack

Problem en son Flash player güncellemesinden sonra çözüldü sanırsam.

Örneğin Bende hiç problem yok her video'u açabiliyorum.

Thingol

Bende sorun aynen devam ediyor çerezleri engellemedikçe.

KimimBeNKi

selam arkadaşlar
chromede stealthy adında proxy eklentisini kurararak çözdük.
şimdilik sorun yok  ;D
fakat bu yöntem ne kadar güvenli bilmiyorum, sakıncası varmıdır ?

heartsmagic

Sadece Youtube için kullanıyorsan sorun olmaz. Youtube hesabına da bağlanmamaya çalış.

Bu konuyu da diğer konumuzla birleştirelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DevinArth

Alıntı yapılan: guopx - 05 Haziran 2013 - 14:40:28
Proxy kullanmak işe yarıyor gibi.
http://www.freeproxylists.net/?c=TR şurdakilerden birini denedim ve youtube videolarının açıldığını gördüm.
Ubuntuda Sistem ayarlarından Tüm ayarlar > Ağ kısmına gelip Ağ vekilini el ile ayarlayın
Bu ayarlar bende iş gördü HTTP vekili ve port numarasını girip sistem geneline uygula deyin.

Chrome ile youtube videolarını izleyebiliyorum. Ağ vekilini kapatınca yine izlenmez oluyor videolar.
NOT: Proxy ne derece güvenli bilemiyorum.

dediğiniz gibi vekil sunucularıda ekledim ama bir türlü olmadı yine göstermiyor

mustus

Herkese merhaba.

Ben de firefoxta çerezleri silerek videoları izleyebiliyorum. Tabi öncesinde midori web tarayıcı ile izleyebiliyordum. Benim şöyle bir varsayımım var. Youtubeyi ilk açtığınızda Unity için youtube uygulamasını kurmayı teklif ediyor ubuntu. Acaba sorun bundan kaynaklı olabilir mi? Lakin çerezleri sildikten sonra Unitye Youtube simgesi gelmedi.

nikbinliknet

Ubuntu 13.04 kullanmaktayım. Flash Player'im en güncel sürümde. Tüm güncellemeler yüklü ve kaba bir tabirle "lap-top"um tıkır tıkır çalışıyor. Ama son bir kaç gündür Youtube videolarını izleyemiyorum. Neden olabilir?
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

kingpin

arkadaşlar aynı sorun bende de var
Ubuntu 12.04 kullanıyorum Youtube videoları açılmıyor sadece firefox değil chrome'dan da açılmıyor open dns kullanıyorum
yoksulluk korkusuyla ömrü servet peşinde harcayanda gördüm fakirliğin özünü...

nikbinliknet

Alıntı yapılan: kingpin - 23 Haziran 2013 - 00:36:13
arkadaşlar aynı sorun bende de var
Ubuntu 12.04 kullanıyorum Youtube videoları açılmıyor sadece firefox değil chrome'dan da açılmıyor open dns kullanıyorum

13.04'te, tüm internet tarayıcılarında Youtube sorunum devam ediyor. Open DNS ve Google DNS'te durum aynı...
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

fincan

En azından 3 haftadır, bu sorun bende de var ve irc de #ubuntu'da da defalarca sordum ama sanırım sadece biz Türkiye kullanıcıları ile sınırlı.
DNS değişitirdim işte yaramadı
Flashı kaldırıdım, tekrar kurdum, html5 denedim sonuçsuz
Denediğim tarayıcıların kimi zaman profil klasorlerini silip denedim, ilk bir iki videoda sorun yok ama sonra yine açmaz oluyor.
Bu arada Windows'ta hiçbir tarayıcıda sorun yaşamıyorum.

ttnet
opendns
13.04 64bit

bozdemire

Merhaba arkadaşlar,

Bende aynı problem vardı. Windows'da hiçbir sıkıntı yok. Ancak mint ve ubuntu'da sadece youtube videolarını izlerken problem vardı. Ben sorunun çerezlerle ilgili olduğunu düşünüyorum. Çünkü firefox ve chrome'dan çerezleri engellediğimde ve önceki oluşturulmuş çerezleri temizlediğimde hiç bir problem yaşamadan videoları izleyebiliyorum.  Kullandığınız browser'dan *.youtube.com dan gelen çerezleri engelleyip deneyebilir misiniz?

Cryptograph

Ben de video izleyemiyorum aklına eserse açıyor videoları, ama çoğunlukla açılmıyor. Sanal bilgisayar kurdum vmware üzerinden windows a giriyorum orada sorun yok açılıyor fakat normal bilgisayarda youtube videoları açılmıyor. Youtube HTML5 denemesi kapalı.
Hayat 'for' döngüsü içinde kalmış 'if' sorgularından ibarettir...

fincan

Evet konu çerezler ile ilgili görünüyor ama çerezleri engellediğimizde ise youtube'da hesap açamıyoruz ki benim hesabımın açık kalması gerekiyor.
Geçiçi çözüm bir tarayıcıyı youtube için ayırmak ve çerezleri engellemek ama bu da yorucu. Site açıyorsun gömülü youtube videosu var linki kopyala youtube için ayrılmış tarayıcıyı aç orda izle :/

Cryptograph

Alıntı yapılan: fincan - 24 Haziran 2013 - 11:01:51
Evet konu çerezler ile ilgili görünüyor ama çerezleri engellediğimizde ise youtube'da hesap açamıyoruz ki benim hesabımın açık kalması gerekiyor.
Geçiçi çözüm bir tarayıcıyı youtube için ayırmak ve çerezleri engellemek ama bu da yorucu. Site açıyorsun gömülü youtube videosu var linki kopyala youtube için ayrılmış tarayıcıyı aç orda izle :/
Ben çerezleri sildiğim halde izleyemiyorum.
Hayat 'for' döngüsü içinde kalmış 'if' sorgularından ibarettir...

hatas

Bu sorun bende bir iki haftadır hem Windows'ta hem de Ubuntu'da var, yani işletim sistemine bağlı bir sorun olduğunu sanmıyorum. Çerezlerle ilgili bir şey değişiklik yapmadım henüz.

siberoloji

Win.....da
inter explorer : Flash Player 11.7.700.224   
google chrome : Flash Player 11.7.700.225
sürümleri yüklü ve youtube videoları ikisinde de  izlenebiliyor.

Ubuntu 13.04,
Google Chrome: Flash Player 11.7.700.203
Firefox                : Flash Player 11.2.202.291
sürümleri yüklü ve ikisinde de izlenemiyor.

heartsmagic

Bende ise durum şöyle: Linux tarafında sorun yok, bir başka yerdeki Windows tarafında ise sorun var. İşletim sisteminden bağımsız olduğunu düşünmeye devam ediyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

siberoloji

@heartsmagic, bir çok yöntem denedikten sonra sizinle aynı fikirdeyim.

Başka bir proxy ile bağlandım ve videolar izlenebiliyor. (Not: hollanda proxy ile de açmadı, rusya iyi çalışıyor)

Sanırım alıcılarınızla oynamayın demekten başka çare yok.
O anda şanslıysanız girebilirsiniz. İşletim sistemi ve tarayıcıya bağlı değil.

kalkan1973

Bugün işyerinde acayip problem oldu. Tüm nette hız düştü youtube da dahil. Aklıma eski bir çözüm geldi. DNS leri değiştirince şakır şakır çalışır oldu.

DNS

208,67,222,222
208,67,220,220

DENEYİN BAKIN VİDEO İZLERKEN YAVAŞLAMA VE pc DE ISINMA SORUNU OLUYOR MU?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Haziran 2013 - 03:33:10

Bir de FLASHPLAYER'I GÜNCELLEYİN. bEN BÖYLE AŞTIM SORUNU...
Evde İşte her yerde Linux