YouTube Video izleme Sorunum

Başlatan tijuana, 20 Mayıs 2013 - 15:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tijuana

şu anlık normal  seviyede çok çok nadir yapıyor sayfayı yenilediğimde düzelmiş olabiliyor fakat bazen düzelmeyedebiliyor. başka flash içeriklerde sitelerde oynatıcılarda sorun yok tıkır tıkır. Youtube kaynaklı gibi görünüyor sanırım onların verdiği eksik destek midir nedir bilemiyorum hocam :)

myduroc

Youtube da bende sorun yaşıyorum videolar bazen oynamıyor.Ama pek çok kişi aynı konudan şikayetçi durumda bu yüzden youtube kaynaklı olabilir.

ilkemguzel

Bugün yaptığım güncellemeden sonra YouTube'daki videolar açılmamaya başladı. Site açılıyor, YouTube video player yükleniyor fakat video başlamıyor. Nasıl düzeltebilirim bunu?

meda

Farklı bir internet tarayıcısı yahut farklı bir site ile video izlemeyi denedin mi ?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ilkemguzel

Google Chrome ve Mozilla Firefox'ta denedim fakat ikisinde de aynı şeyle karşılaştım. İnternet bağlantımı yurdumdan karşılıyorum, wifi ile bağlanıyoruz, aynı modeme bağlanan ve Microsoft Windows kullanan arkadaşım sorun yaşamadı video izlemede.

heartsmagic

Youtube haricinde sorun var mı peki?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

siberoloji

internet tarayıcınızdan aşağıdaki adrese gidip Flash Player sürüm testi yaptırmanızı tavsiye ediyorum.
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/find-version-flash-player.html
İnceleme sonucu sizin bilgisayarınızda kurulu olan sürüm numarası gösterilir. Aşağıdaki tabloda internet tarayıcınız ve olması gereken sürüm ayrıca belirtilir. Fark varsa yeni flash Player yüklemeniz gerekebilir.

bnmdmbrk

Sorun hala devam ediyor bende hem win8 yüklü hem ubantu ikisinde de girmemezlik yapıyor. Sorun sadece türkiye genelinde mi bilen var mı?? DSN değiştirerek felan düzelmez mi bu??

meda

Sanırım yaşanılan problem bölgesel benzer bir soruna benziyor.Çünkü böyle bir sorunla karşılaşmadım.Ayrıca bir kaç tane arkadaşın bilgisayarına Linux dağıtımlarından kurdum.Onlarda youtube ile ilgili sorun yaşamadıklarını söylüyor.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

empax

İlginç bir sorun, bende de mevcut.

Şöyle tespitlerim oldu,

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35868.msg468940#msg468940

Daha sonra Tor kurup proxy ile denediğimde Youtube videolarını açamayan tarayıcılar videoları açmaya başladı. Sorunun kesin kaynağını tespit edemiyorum.
Ancak Tor ile İnternet hızında yavaşlamalar oldu ve Google aramaları kabul etmemeye başladı. :)
Yukarısı bıyık,aşağısı sakal meselesine döndü.  :)
Tor sonuçları: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33361.msg469561#msg469561
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

tijuana

Vallahi ne yapacağımızı şaşırdık şu an sorun yine devam ediyor dünden beri :) başka flash oynatıcılarda problem yok youtubede sorun çıkıyor

bnmdmbrk

İşin garibi ben win8 ile girdiğimde bazen videoyu 10 kere yenileyip açıyorum ama ubuntuda oda yok. Gerçi 10 kere yenilemek açılmamasından daha sinir bozucu oluyor. Bu sorun bende 4 ay önce win7 yüklü ikende olmuştu. O zaman host dosyasını değiştirerek halletmiştim.

KimimBeNKi

merhaba
ubuntu 12.04 lts 32 bit kullanmaktayım
opera firefox chrome hepsini denedim fakat youtubta videoya tıklayınca açılmıyo
geçmişi silersek tek video açılıyo gerisi yok açılan videoda yarıda duraklayıp kalıyo sorun ne olabilir?
64 bit kurdum yine aynı

Øguz

Konyada TTNET ile iki farklı yerden youtube videolarını açamadım. 3 farklı bilgisayardan. Bugün bir müşterimizin  bilgisayarına format attım, Windows 7 kurdum. Turkcell 3G WINN ile youtube videoları açılıyordu; fakat TTNET Adsl kablolu bağlantı ile youtube sitesi açılıyor ancak videolar açılmıyor.
Az önce Ctrl+Shift+P yaparak (Gizli tarama) açtım 2yada3 video'yu açıyor sonra videolar gene açılmıyor. TTNET muhtemelen çerez atarak tarayıcyıa engeleme yaptığını düşünüyorum.

0xdeadbeef

Sadece "ttnet" abonelerinde mi bu sorun.

Uydu net.vs  Kullananlarda da mevcut mu?
Cunku ben de boyle bir sorunla karsilasmadim youtube'da.

Amac balik vermek degil, balik tutmasini ogretmek...

raspacı

Ubuntu Studio'da bu sorunu bir süredir yaşıyorum, bana özgü sanmıştım. Studioda ses sistemi bazen çöküyor ona bağlıyordum, ttnet adsl kullanıcısıyım.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

guopx

Proxy kullanmak işe yarıyor gibi.
http://www.freeproxylists.net/?c=TR şurdakilerden birini denedim ve youtube videolarının açıldığını gördüm.
Ubuntuda Sistem ayarlarından Tüm ayarlar > Ağ kısmına gelip Ağ vekilini el ile ayarlayın
Bu ayarlar bende iş gördü HTTP vekili ve port numarasını girip sistem geneline uygula deyin.

Chrome ile youtube videolarını izleyebiliyorum. Ağ vekilini kapatınca yine izlenmez oluyor videolar.
NOT: Proxy ne derece güvenli bilemiyorum.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

Mezalim

Bu sorunu 4-5 gündür bende yaşıyorum, çözüm olarak bulabildiğim tek şey youtube videolarını izleyeceğim zaman her seferinde çerezleri temizlemek oluyor, videoları böylece rahatça izleyebiliyorum, bunu yapmazsam youtube'de video izlemek işkenceye dönüşüyor.

raspacı

Terminalde firefox çalıştırınca :
Failed to open VDPAU backend libvdpau_nvidia.so: paylaşımlı nesne dosyası açılamıyor: Böyle bir dosya ya da dizin yok

hatası alınıyorsa youtubeda herhengi bir videoyu açıp tam ekran haline getirdikten sonra sağ tıkla ve ayarlar sekmesinde seçili olan kutudaki seçimi kaldırıyoruz. Donanım hızlandırma özelliğini etkinleştir yazan kutudan bahsediyorum.  Bu video izleme sorununu çözmedi ama en azından hatayı susturdu.

Yi ne uçbirimden firefox çalıştırınca:
GLib-CRITICAL **: g_slice_set_config: assertion `sys_page_size == 0' failed
hatasını alıyorsak;
Bug: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/firefox/+bug/1160569  ubuntu 13.04 te glib 2.35 olduğu için etkiliyormuş. Çözüm de göremiyorum orada henüz yok. Bekleyene kadar kısa vadeli çözüm [google dns kullanmak sorunu çözüyor] veya anonymox eklentisini kurmak nedense işe yarıyor. Bir de: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39280.msg469935;topicseen#msg469935 bu ileti ve sonrasındaki işe yarayabilir.

if

@KimimBeNKi, iletilerinizi imlâya uygun olarak yazarsanız memnun olurum.

dpkg -l | grep flash çıktısını alayım. Ekran kartınız nedir?

raspacı

Ben de terminalden firefox komutyla tarayıcıyı açıp youtube video izlerken tarayıcı çıktısını alabilir miyim?

erolg

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Yeni konu açmak yerine bende burdan sorunumu çözsem sorun olmaz umarım. Çıktılar,

erolg@erolg-N56VZ:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-installer                     11.2.202.285ubuntu0.12.10.1               amd64        Adobe Flash Player plugin installer

Firefox komutunda video izlerken bir çıktı oluşmuyor.

acer

Bu problemi Chrome da bende yaşıyorum. Bir ara Firefox da da vardı ama şuanda yok. Problem sadece youtube videolarındaydı.

if

Hangi DNS'yi kullanıyorsunuz?

iRoNMaSTeR

Aynı problemle bende karşılaşıyorum ve artık can sıkıcı olmaya başladı. 12.04 LTS den 12.10 a yukselttim sürümümü ama hala aynı sıkıntılar ne denesem geçmedi.
Düzgün bir yolu tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Yotube dışında ki hiç bir video paylaşım sitesinde yok bu problem.