YouTube Video izleme Sorunum

Başlatan tijuana, 20 Mayıs 2013 - 15:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tijuana

Merhaba arkadaşlar.Ben yeni ubuntu kullanıcısıyım windows7 den ubuntuya geçtim yaklaşık 1 hafta oldu bu sorunum dün başladı 3 saat boyunca youtubede video izleyemedim flash playerdan kaynaklı bir problem gibi görünüyor.Flash player ı kaldırdım yükledim olmadı forumda arama yaptım orada söylenen adımları uyguladım yinede sorunumu çözemedim . en son tarayıcı geçmişlerini temizlemekte buldum sorunun sebebini çözdüğümü sandım   fakat bugün görüyorum ki yine aynı sorun devam ediyor tekrar tarayıcı geçmişi temizledim sorun devam ediyor şunun farkına vardım ki zor şeyleri seviyormuşum bu kadar sorun ve strese rağmen ubuntuyu silmeyi düşünmedim.En sonunda bu konuyu açmaya karar verdim.Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

Notebook'umun marka modeli; Packard Bell EasyNote TJ75

İntel İ5 430m işlemciye sahip.
4 GB ddr3 Ram
ATİ HD 5650 1 GB Ekran kartı
500 GB Seagate harddisk

Ubuntu sürümüm :13.04    ve sadece ubuntu kurulu yani windowsun yanına kurmadım .  Disk Formatı Ext4 (NTFS değil)   

guopx

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

tijuana

Mozilla ve Chromium kullanıyorum

guopx

dpkg -l | grep flash
lspci | grep VGA Çıktılarını verebilir misiniz?
Bir de firefox -safe-mode ile açılan firefox ile deneyin. Yalnız chromium ile de sorun olması daha genel bir sorun olduğunu düşündürüyor.

tijuana

tijuana@tijuana:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-installer                     11.2.202.285ubuntu0.13.04.1            amd64        Adobe Flash Player plugin installer
tijuana@tijuana:~$ lspci | grep VGA
02:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Madison [Mobility Radeon HD 5650/5750 / 6550M]
tijuana@tijuana:~$ lspci | grep VGA
02:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Madison [Mobility Radeon HD 5650/5750 / 6550M]
tijuana@tijuana:~$

(process:5969): GLib-CRITICAL **: g_slice_set_config: assertion `sys_page_size == 0' failed

Buyrun

meda

tijuana chrome ile dene zira chrome sistemdeki flash player değilde kendi flash playerını kullanıyor.Yani Chrome kurunca ayrıca flash player kurmana gerek yok.http://www.google.com/intl/tr/chrome/browser/
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

tijuana

Verdiğiniz firefox komutu ile açılan tarayıcıdada aynı sorun devam etmekte.

Chrome kurmayı deniyim indirdim yalnız nasıl program kuracağım hakkında bilgim yok nasıl kurabilirim ?

meda

tijuana indirmiş olduğun .deb uzantılı paketi ubuntu yazılım merkezi ile aç oradan yükle butonuna bastığında şifre falan soracak şifreni girince geri kalan yükleme işini kendisi yapar.
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

tijuana

Sarı yazıyla bir hata aynen şöyle:  "Bağımlılık Sağlanamadı: libudev0(>=147)"

Google chrome is a browser that combines  a minimal  design with sophisticated technology to make the web faster ,safer,and easier

Diyorsunuzdur   buda nasıl bilgisayar kullanıcısı :) kusura bakmayın 7 yaşından beri windows kullanınca halimiz böyle :)

guopx

http://packages.ubuntu.com/quantal/libudev0
Buradan libudev paketini indirin çift tıklayıp kurun sonra google chrome'paketini yeniden kurmayı deneyin.

juggle

Merhaba

Tam olarak aynı sorunu mu yaşadık bilmiyorum ama ben youtube üzerinde video izlemeye çalıştığımda 'This video is no available' gibi hata alıyordum Chrome tarayıcısında. Bu sorunu http://www.youtube.com/html5 linkinde 'Leave Html 5 Trial' tıklayıp aşmıştım. Umarım sizin sorunuzun sebebide budur.
what goes around comes back around

tijuana

Alıntı yapılan: guopx - 20 Mayıs 2013 - 16:27:38
http://packages.ubuntu.com/quantal/libudev0
Buradan libudev paketini indirin çift tıklayıp kurun sonra google chrome'paketini yeniden kurmayı deneyin.

Hocam indirilecek bir yer göremedim ben sadece kodlar var onlarıda terminalden yazınca erişim engellendi diyor sorunuma çözüm bulamadım . HTML5 olarakta denedim fakat sorun hala aynı Teşekkür ederim yardımlarınız için ama olmuyor :)

guopx

Burdan indirin http://mirror.pnl.gov/ubuntu//pool/main/u/udev/libudev0_175-0ubuntu13_amd64.deb

tijuana

Teşekkür ederim :) paketi ve chromeyi kurdum .Bir kaç video denemesi yaptım gayet güzel gidiyordu sorunsuz.  "Bir hata oluştu Lütfen tekrar deneyin"   yazıp tekrar kapandı :) . mozilla ve chromium flash player versiyonu 11.2

Chromedeki flash player versiyonu 11.7 sorun başka bir şeyde mi acaba  :-[

guopx

Demin bende de benzer bir sorun oldu ve şu an youtube videolarını izleyemiyorum. Herhangi ibr güncelleme ya da yazılım yüklemedim  Bence flash ya da html5 kaynaklı değil youtube'da bir sorun olabilir.
Youtube dışında diğer video sitelerinde sorun var mı sizde ? Ya da diğer flash içeriklerde problem yaşıyor musunuz?

tijuana

Şu an izlesene.com dan  şimdi bi kaç tane video  açtım takır takır saniyede açıldı youtubede açılacağı varsa bile geç geliyor %95 i açılmıyor videolar  anlamış  değilim ne yapabiliriz bu konuda

meda

Youtube dışında bir kaç tane internet sitesinde flash problemi yoksa problem youtube kaynaklı olabilir.Yani sorun windows tarafında da mevcut olabilir.

tijuana

ubuntu kullanan bir arkadaşımla konuştum ondada aynı sorun windowsta olmuş konuşma az önce gerçekleşti şu anlık youtube izlenebiliyor fakat arada yapıyor bu sorunu.Başka sitelerde ve videolarda problem yok  :)

heartsmagic

Sorun çözüldü yani? Gerçi sorun bizlik değilmiş sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tijuana

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Mayıs 2013 - 23:16:48
Sorun çözüldü yani? Gerçi sorun bizlik değilmiş sanırım.

Nasıl yani sizlik değilmiş hocam daha açık söyler misiniz :) Sorun şimdilik çözüldü gibi herkese teşekkür ediyorum tekrardan

fotoedo

Ben de 2 3 gündür youtube'da video izleyemiyorum, sıkıntı bende de aynı. izlesene vs. diğer sitelerde videolar açılıyor, sorun youtube'un kendisinde, sanırım bir kaç güne düzelir. Ben windows'ta izleyebiliyorum ama lubuntu'da tık yok.

heartsmagic

Alıntı yapılan: tijuana - 21 Mayıs 2013 - 00:42:36
Nasıl yani sizlik değilmiş hocam daha açık söyler misiniz :) Sorun şimdilik çözüldü gibi herkese teşekkür ediyorum tekrardan

Sorunun sadece Youtube'da ve Windows'ta da mevcut olduğu söylenmedi mi? Ona binaen söylemiştim bizlik değilmiş diye.

tijuana

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Mayıs 2013 - 02:12:22
Alıntı yapılan: tijuana - 21 Mayıs 2013 - 00:42:36

Sorunun sadece Youtube'da ve Windows'ta da mevcut olduğu söylenmedi mi? Ona binaen söylemiştim bizlik değilmiş diye.

Şimdi anlıyorum evet . teşekkür ederim bir daha ki sorunlarda görüşmek dileğiyle :)

mami96

Bende de bu sorun var

HTML5 ya da normal flash açmamakta kimi zaman açıyo kimi zaman öyle dolma ekranı boş boş bekliyorum

heartsmagic

@tijuana, şu an durum nasıl peki?
@mami96, sende de mi sadece Youtube'da sorun var?