YouTube Video izleme Sorunum

Başlatan tijuana, 20 Mayıs 2013 - 15:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nikbinliknet

Arkadaşlar sorun devam ediyor. Forumdaki tüm yönlendirmeleri okudum ve bilgisayarıma uyguladım. Çok teşekkür ederim ama Youtube videoları akmıyor maalesef.
Taradığım yabancı sitelerde de durum aynı. Ubuntu 13.04'te Türkçe Dil Problemi, Çevrimiçi Hesaplar bölümü sorunlarında hâlâ çözülmemiş sorunlar dururken bu Youtube video başlamama sorunu da üzerine tuz biber ekti.

Bu sorunu nasıl aşacağız?
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

fincan

Ben bugun Arch'a donuyorum, bakalim onda da benzer sorun var mi? Keza Fedora kullanan arkadasa sordum onda boyle bir sikinti yok.

Shinsou

Ben arch kullanıyorum böyle bir sorunum hiç olmadı.

agritux

Bende hiç bir dağıtımda yok. Kısa süre içerisinde 4 dağıtım kurdum, bu sorun forumda dillenirken. Hiç birinde yaşamadım.
Debian testingden sesleniyorum. Sorun yok.

Aloha

Konuyla alakası yok ama ekran kartını merak ettim modeli nedir acaba ?
"Ben 3 adet pc var 2 sinde ekran kartı yok onboard kullanıyor onlardada bu sorun oldu. Digerinde ise Nvidia kart var sorun yok. ekran kartı olmiyanlara ekran kartı alıp taktıgım zaman sorunum gitmişti (Ekran kartını bu sorun yüzünden almadım) "

fincan

Şimdi Arch'tan yazıyorum ancak sıkıntı ne yazık ki aynı. Bir de google topluluk başlıklarına baktım da bizim sıkıntımız ile ilişki olduğunu düşündüğüm bir başka sıkıntı ile daha yeni ilgilenmeye başlamıyor.

Hangouts kullanıyor musunuz ya da Gmail sayfanızda aktif mi bilmiyorum ama şu anda hem gmail de hem de google+ da hangouts sorunlu hesaplarımda çalışmıyor ve "Something's not right." hatası veriyor. Google servislerinde sanırım genel bir sıkıntı var, bakalım 3 vakte cozerler artık :). Neyse en azından Arch+gnome3 e donmek için sebeb oldu.

agritux

Alıntı yapılan: fincanŞimdi Arch'tan yazıyorum ancak sıkıntı ne yazık ki aynı. Bir de google topluluk başlıklarına baktım da bizim sıkıntımız ile ilişki olduğunu düşündüğüm bir başka sıkıntı ile daha yeni ilgilenmeye başlamıyor.

Hangouts kullanıyor musunuz ya da Gmail sayfanızda aktif mi bilmiyorum ama şu anda hem gmail de hem de google+ da hangouts sorunlu hesaplarımda çalışmıyor ve "Something's not right." hatası veriyor. Google servislerinde sanırım genel bir sıkıntı var, bakalım 3 vakte cozerler artık . Neyse en azından Arch+gnome3 e donmek için sebeb oldu.
Bende o sorun da yok :) başarılı şekilde kullanıyorum hangouts :)

fincan

Valla benim iş biraz çetrefilli;
Aktif kullandığın iki hesabınkiler çalışmıyorlar ama reklam takipleri için kullandığım hesabınki çalışıyor. Diğer iki hesabın "account" sayfasına bile giremiyorum. Bu üç hesabın üçünü de aktif ettiğimde zaten google.com a bile giremiyorum :).
Windows'un mavi ekran hatasına karşılık gelmeyen google sayfasnın beyaz ekranı Google karşılığı olmaya aday gibi.

agritux

2d bilgisayarda şöyle bir çözüm var, bakıp denenmesinde fayda var:

Alıntı YapGeçenlerde Linux Mint kullanan bir arkadaşım, YouTube videolarını izleyemediğini söylemişti. Dediğine göre, genelde diğer sitelerden
yayımlanan videolarda pek sorun yaşamıyordu ama YouTube'un yayımladığı
videoları izleyemiyordu. Dizüstü bilgisayarında durumu gözden geçirdim,
evet, anlattığı gibiydi. YouTube videoları yürümüyordu. Biraz uğraşınca
sorunun çözümünü buldum. Buraya yazıyorum ki benzer sorun yaşayan
arkadaşlar varsa, yararlansınlar. Firefox kullananlar, şöyle bir yol
izleyebilirler: Sırasıyla Düzen/tercihler/Gizlilik/Geçmiş/Özel ayarları
kullanacak/çerezleri göster yolunu takip edeceksiniz ve açılan
pencerede, YouTube'a ait çerezleri sileceksiniz. Sonra,
Düzen/tercihler/Gizlilik/Geçmiş/Özel ayarları
kullanacak/Ayrıcalıklar/site adresi sekmesine geleceksiniz ve kutuya
http://www.youtube.com adresini yazıp, engelle diyerek pencereyi
kapatacaksınız. Artık Firefox ile YouTube sorunu yaşamayacaksınız. Chromium ve Chrome için aynı ayarı aşağıdaki şekilde yapmak mümkünmüş.

Ayarlar  => Gelişmiş Ayarları Göster => (Gizlilik bölümü altında) İçerik
Ayarları => (Çerezler bölümü altında)  İstisnaları Yönet => (Ana
Makina ad kalıbı bölümüne) www.youtube.com yazınız => Davranış
olarak Engelle seçeneğini seçiniz.
Chromium konusundaki katkısı için kelebek333'e teşekkürler.

Çözüm debian forumunda dile gelmiş ve buraya eklenmesi önerilmiştir. ( bakınız: http://forum.debian.org.tr/index.php?topic=1144.0 )
Bende ekledim. Umarım işe yarar :)

heartsmagic

Bu çözüm sanırım bu başlıkta üçüncüdür gündeme geliyor. İlk sayfalarda zaten önerildi, bir önceki sayfada tekrar önerilip ayrıntısı aktarıldı. 2d'deki öneri zaten bir önceki sayfada @speakerXXL tarafından verilmiş durumda. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fincan

Arkadaslar konu TTNET ile ilgili gibi duruyor, dizüstünde ttnet üzerinden aynen önceki postlar yazdıgım gibi Google+ gibi hizmetlere erişemezken, Turkcell Vınn ile sorunsuz bağlanabildim keza youtube'da da sorun yaşamadım.

SrdrKcmz

Alıntı yapılan: fincan - 05 Temmuz 2013 - 12:52:15
Arkadaslar konu TTNET ile ilgili gibi duruyor, dizüstünde ttnet üzerinden aynen önceki postlar yazdıgım gibi Google+ gibi hizmetlere erişemezken, Turkcell Vınn ile sorunsuz bağlanabildim keza youtube'da da sorun yaşamadım.

Alakası yok. Benim düşüncem Flash'ın Linux sürümüyle alakalı bu sorun. Çünkü ne zaman ki Flash'a güncelleme geldi Youtube gitti. Hatta ben Küre Tv abonesiyim. Fakat Hd kalite de izleyemez oldum videoları. Windows'a döndüğüm de HD olarak izleyebiliyorum.

fincan

Flash ı kaldırın HTML5 ile deneyin, yine calısmıyor youtube videoları. ama turkcell vınn ile ne html5 de ne flash ile bir sorun yaşamıyorum şu an.

agritux

Ben smile adsl kullanıyorum. Sorun yaşamıyorum. Belki onla alakalı olabilir. Bilemiyorum smile ile ttnet arasında fark varmı ya da ne fark var. Sonuçta altyapı aynı amcanın.

okkangal

Aynı sorunu bende yaşamaktayım ... bu onuda ve bir kaç forumdaki tüm çözümleri denedim ama olmadı youtube açılıyor , videoyu tıklıyorum player geliyor ama video bir türlü oynamıyor .... Ayrıva adres çubuğundan bakıldığında youtuube de bu site kimlik bilgisi vermiyor şeklinde bir uyarı var ... acaba bununla alakalı bir durum olabilir mi ?

fincan

Bende sorun tamamen düzelmiş durumda, herhangi bir şey yapmadım ve şu anda hiçbir sıkıntım yok.
Youtube'da videolar açılıyor(10sn kadar geç başlıyor ama lafı bile olmaz, cookieler serbest)
Google+, hangouts, blogger, google.com 3 hesap açık şekilde ve erişimlerinde bir sıkıntı yok.

Sizde durum nedir?

acablack

Evet bende de düzelmis 7 video actim rasgele beklemeden acti. Hic bir güncelleme de yapmadim.

nikbinliknet

Youtube soruu düzeltmiş anlaşılan. Youtube videolarında artık sıkıntı yaşamamaktayım.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

fincan

Benim şuan tekrar eski haline geldi ulaşılmaz durumdalar, valla anlamadım neyle kim oynuyor ama kabaktadı verir uzarsa sorun.

guopx

Youtube sayfasının altında Geri bildirim gönder kısmı var Youtube videos doesn't load in linux computers without disable cookies. Please response! i'ts very frustrating.
I'm using ubuntu 12.04 google chrome 28.0.1500.71
Provider TurkTelekom
Thanks
gibi bir açıklama metni ve ekran görüntüsüyle geri bildirim gönderirsek belki yardımcı olurlar.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

fincan

Bir de sorun TTNET te de olabilir gibi, traceroute ile google.com u izletiyorum ekrangörüntüsündeki noktada kalıyor.

Ek: hosts a soyle bir değişiklik yaptım hangouts dısında tum sorunum (youtube) dahil cozuldu.

74.125.26.104   www.youtube.com
74.125.26.104   plus.google.com
74.125.26.104   apis.google.com
74.125.26.104   www.google.com
74.125.26.104   www.google.com.tr
74.125.26.104   talkgadget.google.com
74.125.26.104   clients2.google.com
74.125.26.104   csi.gstatic.com

[eklenti yönetici tarafından silindi]

okkangal

geçen sefer çerezleri silerek halletmiştik lakin şimdi oda olmuyor .... iyice kabak tadı verdi bu durum ...

altandal

okkangal bana da kabak tadı verdi.Şimdilik sorunu firefox'un greasemonkey eklentisiyle çözdüm.herhangi bir sıkıntı çıkmadan izleniyor sanırım geçmiş sayfalarda tavsiye edilmişti.Chromium da bir çözüm bulamadım oyüzden firefox geri döndüm.greasemonkey'idenemediysen tavsiye ederim.

freeman

Ben de sorun halen daha devam ediyor. İşin garip tarafı Mint ve Ubuntu 'da bu hatayı sık sık alıyorum. Manjaro üzerinde arada sırada bu hatayı aldım. PCLinuxOS üzerinde ise hiç karşılaşmadım. 
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

fincan

Hosts dan yönlendirme ve opendns kullanarak su anda sorunsuza yakın kullanıyorum. Tek eksik hangouts gmail ve google+'da bazen geliyor bazen gelmiyor ama su and a baska sıkıntım yok.