YouTube Video izleme Sorunum

Başlatan tijuana, 20 Mayıs 2013 - 15:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fincan

Opendns'leri de denedim ama bir değişiklik yok.

speakerXXL

Buradaki anlatımı uygulayınca Youtube video izleme sorunum kalmadı.
@Fortran'a teşekkürler.

heartsmagic

Çerez önerisi bu başlıkta çok önceleri yapıldı. Kimilerinde işe yaradı, kimilerinde yaramadı. Yarayanlarda da sanırım geçici olarak iş görmüştü. Durum cidden karışık ve garip.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ercnynr

Alıntı yapılan: speakerXXL - 26 Haziran 2013 - 09:16:36
Buradaki anlatımı uygulayınca Youtube video izleme sorunum kalmadı.
@Fortran'a teşekkürler.

Bende de çalışmıyordu. Bu işlemi uygulayınca sorun çözüldü. @fortran'a teşekkürler.

speakerXXL

Bazı sitelerde/forumlarda oturum açarken sorun oluyor, Firefox için Gizlilik sekmesindeki ayarları şekilde yapınca bu sorunda çözülüyor.

İzleme bölümü / Sitelere istenmek istemediğimi söyle
Geçmiş bölümü / Özel ayarlar kullanılacak
*Her zaman gizli tarama modunu kullan (işaretli)
*Sitelerden çerez kabul et (işaretli)
Ayrıcalıkları açıp www.youtube.com adresini engelliyoruz.
* Üçüncü taraf çerezleri kabul et (işaretli)

Not : Bir tanesi Windows olmak üzere sorun yaşanan 3 PC'de bu şekilde çözüme ulaşabildim.

siberoloji

1. You tube bir çerez yüklüyor.
2. Bu çerezin yüklü olduğu bilgisayarlarda youtube video izlenemiyor.
3. Yani youtube yüklediği çerezle kendinin izlenmesini engelliyor.
????
Youtube sitesinin çerez kaydetmesini engellerseniz, videoları izleyebiliyorsunuz....

fincan

Bu çerez işi çığrından cıktı, su anda tüm google/youtube/gmail/... çerezlerini silmeden ne yazık ki google.com(.tr) ye giremiyorum.
Bir de bu sorunu yaşayanlar, birden fazla google hesabı ile oturum açıyor mu?

speakerXXL

Alıntı yapılan: fincan - 26 Haziran 2013 - 10:44:07
Bu çerez işi çığrından *çıktı, su anda tüm google/youtube/gmail/... çerezlerini silmeden ne yazık ki google.com(.tr) ye giremiyorum.
Bir de bu sorunu yaşayanlar, birden fazla google hesabı ile oturum açıyor mu?

Alıntı yapılan: speakerXXL - 26 Haziran 2013 - 10:22:54
Bazı sitelerde/forumlarda oturum açarken sorun oluyor, Firefox için Gizlilik sekmesindeki ayarları şekilde yapınca bu sorunda çözülüyor.

Not : Bir tanesi Windows olmak üzere sorun yaşanan 3 PC'de bu şekilde çözüme ulaşabildim.

Yukarıdaki ayarlar ile ardı ardına 2 gmail hesabıma da ulaşabildim.

nikbinliknet

Firefox için yukarıdaki yönlerdirmeleri yapınca başarılı oldum. Yani Youtube videolarını izleyebiliyorum. Fakat Chrome için aynı şeyleri söyleyemiyorum.

Chrome ve Chromium için ne yapabilriz?
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

speakerXXL

Alıntı yapılan: nikbinliknet - 26 Haziran 2013 - 22:34:46
Firefox için yukarıdaki yönlerdirmeleri yapınca başarılı oldum. Yani Youtube videolarını izleyebiliyorum. Fakat Chrome için aynı şeyleri söyleyemiyorum.

Chrome ve Chromium için ne yapabilriz?

Chrome ile aşağıdaki şekilde yaptığım deneme ile youtube videolarını sorunsuz izleyebildim.

Ayarlar => Gelişmiş Ayarları Göster => (Gizlilik bölümü altında) İçerik Ayarları => (Çerezler bölümü altında)  İstisnaları Yönet => (Ana Makina ad kalıbı bölümüne) www.youtube.com yazınız => Davranış olarak engelleyi seçiniz.

mustus

Ben de dün yeni kurduğum Ubuntu 12.04.1 den sonra (şimdi güncelleme ile 12.04.2 oldu) ilk başta izleyebilirken sonrasında gelen güncelleme ile firefoxu yeniden başlattığımda izleyememeye başlamıştım. Güncelleme ile ilgili bir problem olabilir mi acaba.

ercnynr

Alıntı yapılan: mustus - 28 Haziran 2013 - 14:46:23
Ben de dün yeni kurduğum Ubuntu 12.04.1 den sonra (şimdi güncelleme ile 12.04.2 oldu) ilk başta izleyebilirken sonrasında gelen güncelleme ile firefoxu yeniden başlattığımda izleyememeye başlamıştım. Güncelleme ile ilgili bir problem olabilir mi acaba.

Yukarıda ki çözümleri uygulayın. Güncelleme ile alakalı değil sanırım, çoğu kişide aynı sorun var.

sueren

Alıntı yapılan: speakerXXL - 26 Haziran 2013 - 10:22:54

youtube videolarını bu ayarla bende izleyebiliyorum

fincan

Google'ın cok acil cookielere bir ayar vermesi lazım. Sorun sadece youtube değil. Mesela birden çok google hesabı açılışı yaptığımda, son girdiğim hesap dışındakilerden Hangout/talk gmail sayfasında çalışmıyor. Google plus lara giremiyorum.
Yetmiyor google.com gelmiyor

ek: yetmiyor blogger yetmiyor reader,... :)
ek2: google playstore da

empax

Alıntı yapılan: fincan - 29 Haziran 2013 - 00:20:34
Google'ın cok acil cookielere bir ayar vermesi lazım. Sorun sadece youtube değil. Mesela birden çok google hesabı açılışı yaptığımda, son girdiğim hesap dışındakilerden Hangout/talk gmail sayfasında çalışmıyor. Google plus lara giremiyorum.
Yetmiyor google.com gelmiyor

ek: yetmiyor blogger yetmiyor reader,... :)
ek2: google playstore da

Bu gün ben de fark ettim, google playstore'e girilmiyor. Ayrıca Google bazen aramalara boş sayfa döndürüyor.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

heartsmagic

Google'ın diğer bileşenleri bilemiyorum, sorun yaşamadım pek. Ancak Youtube için geçen gün burada tekrar gündeme gelen çerez engelleme olayını ben de denedim ve o gün sorun çözüldü. Tekrar aynı ortama geçtiğimde kalıcı olmasını ümit ediyorum. Fakat neden böyle oluyor ve sadece bizde (Türkiye'de) mi böyle oluyor bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

nikbinliknet

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Haziran 2013 - 20:34:31
Google'ın diğer bileşenleri bilemiyorum, sorun yaşamadım pek. Ancak Youtube için geçen gün burada tekrar gündeme gelen çerez engelleme olayını ben de denedim ve o gün sorun çözüldü. Tekrar aynı ortama geçtiğimde kalıcı olmasını ümit ediyorum. Fakat neden böyle oluyor ve sadece bizde (Türkiye'de) mi böyle oluyor bilemiyorum.

Çerezlerle ilgili yönlerdirmeleri yaptığımda sorun çözülüyor. Fakat internet tarayıcılarını kapatıp açınca sprun devam ediyor.

Özellikle Youtube sürekli çalışmamakla birlikte, goolgle ürünleri bazen çalışmıyor. Buna anlam veremiyorum ben de.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

Aloha

sudo gedit /etc/hosts komutunu verdikten sonra ve şifrenizi girdikten sonra hosts dosyanız açılacak. En altına:

208.117.236.70 http://www.youtube.com
208.117.236.70 youtube.com
208.117.236.70 www.youtube.com

Bu şekildede çözüme gidebilirsiniz diye düşünüyorum.

fincan

Konu dns ya da host name sıkıntılı oldugunu sanmıyorum ama yine de denedim ve bir değişiklik yok.
Çerezleri engellemeden youtube'a birden fazla hesap girişi ile diğer google hizmetlerine erişim yok.
Bir de merak ediyorum diğer linux dağıtımlarında sıkıntısı olan var mı?

siberoloji

Bugün, çerez engellemesini kaldırdım. Herşeyi normale getirdim Google Chrome da,
sadece chrome://plugins/ ayarlarına girip 2 adet flash sürümünden 11.2 olanı devre dışı bıraktım. 11.7.700 ile çerezler engellenmeden normal olarak tüm google hizmetlerine bağlanabiliyorum....

fincan

Valla çekilir dert değil artık, şimdi Google+ a fotoğraf yükleyecektim ne yazık ki sayfa tam yüklenemediğinden delirtti. Cidden Ubuntu ve benzerleri dışındaki bir dağıtımı deneme şansı olan varsa bir bakabilirse sevinirim.
Sırf bu yüzden Arch'a geri doneceğim gibi gorunuyor.

ercnynr

Alıntı yapılan: fincan - 30 Haziran 2013 - 23:41:53
Valla çekilir dert değil artık, şimdi Google+ a fotoğraf yükleyecektim ne yazık ki sayfa tam yüklenemediğinden delirtti. Cidden Ubuntu ve benzerleri dışındaki bir dağıtımı deneme şansı olan varsa bir bakabilirse sevinirim.
Sırf bu yüzden Arch'a geri doneceğim gibi gorunuyor.

Ben manjaroda da denemistim ama sorun aynı idi. Hatta bazı windows kullanıcılarıda aynı sorunu yaşıyor. Yani sadece linux degil genel anlamda bir sorun var.

volkan89

Kaç zamandır aynı sorunu bende yaşıyordum.
Buradaki anlatımı yapınca anında çözüldü.
Kim bulduysa bu çözümü çok teşekkür ediyorum gerçektende...

empax

Alıntı yapılan: korucu77 - 30 Haziran 2013 - 22:20:32
Bugün, çerez engellemesini kaldırdım. Herşeyi normale getirdim Google Chrome da,
sadece chrome://plugins/ ayarlarına girip 2 adet flash sürümünden 11.2 olanı devre dışı bıraktım. 11.7.700 ile çerezler engellenmeden normal olarak tüm google hizmetlerine bağlanabiliyorum....

Bu çözüm de işe yaradı teşekkürler @korucu77.

---------------------------------------------------

Ben de Google ile arama yapamıyordum, 2 gündür Yandex kullanıyorum ama sonuçlar bazen deliye dönmemi ve aradığım şeyden vazgeçmeme sebep oluyordu. Google oturumumu kapattım şimdi sorunsuz Google aramaları yapabiliyorum ama Google+ gibi oturum açılması gereken bölümlerde ne olacak anlamış değilim. Sinir bozmaya başladı bu iş.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Luna

Sorun Ubuntu tarafında bariz, kaç kez sıfır kurulum yaptım (sebebi bu değildi) her seferinde bu sorunla karşılaştım.

Windows 8 ile yan yana kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok, sorunun Ubuntu tarafına has olduğuna kanaat getirdim.
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W