[Çözüldü] Skype Giris Sorunu

Başlatan mami96, 20 Mayıs 2013 - 03:05:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mami96

Selamlar arkadaslar.

Skype giris yapma calisinca hata veriyo Internet Baglantisi yavas olabilir vs. diye ancak 14 mbps tam hiz aliyorum.

Microsoft hesabi ile girmeye calisiyorum hata veriyo. Otomatik proxy algilama secenegi var

Ubuntu surumu 13.04 Xubuntu

Neyse deb'i netten indirdim kurdum olmadi, depodan kurdum olmadi nasi cozulur bu sorun?

burk

Ne hatası veriyor? Ayrıca giriş bilgilerinin doğru olduğuna emin misiniz?

guopx

Çalışan skype varsa öldürüp
LC_ALL=C skype ile tekrar başlatıp dener misiniz?
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

mami96

@burk

7-8 yıllık şifrem ve msn adresim :) verdiği hata;

Bazen internet yavaş oluyor ve bi süreliğine duruyor. Kendine gelip çalışmaya başladığında tekrar deneyeceğiz şeklinde

@guopx

killall skype ve killallskype -s 9 vs. denedim olmadi

sonra verdiginiz komutu da denedim o da olmadi

guopx

Emin olmak için bilgisayarı yeniden başlatın ve skype'ı normal olarak başlatmadan uçbirimden LC_ALL=C skype ile başlatıp giriş yapmaya çalışın.
"Bazen internet yavaş oluyor ve bi süreliğine duruyor." sorunu genel çözümü bu. Olmazsa başka şeylere bakılır  :)

mami96

Alıntı yapılan: guopx - 20 Mayıs 2013 - 13:02:26
Emin olmak için bilgisayarı yeniden başlatın ve skype'ı normal olarak başlatmadan uçbirimden LC_ALL=C skype ile başlatıp giriş yapmaya çalışın.
"Bazen internet yavaş oluyor ve bi süreliğine duruyor." sorunu genel çözümü bu. Olmazsa başka şeylere bakılır  :)

Olmadı bu sefer de parola ya da kullanıcı adı hatalı dedi. Ancak şifremden şüphe ettim ve Thunderbird kullanarak o mail'i actim. Sifre kabul :) Tarayicida da actim

Edit: Verdiginiz komutla MS hesabini secince acildi ancak duz olarak secimde acilmamakta

SON EDİT:

sudo gedit /usr/share/applications/skype.desktop

seklinde komut veriniz ve acilan dosyanin icerigini sununla degistiriniz

[Desktop Entry]
Name=Skype
Comment=Skype Internet Telephony
Exec=env LC_ALL=C skype %U
Icon=skype.png
Terminal=false
Type=Application
Encoding=UTF-8
Categories=Network;Application;
MimeType=x-scheme-handler/skype;
X-KDE-Protocols=skype

guopx

Yalnız MS hesabıyla açılıp skype hesabıyla açılmaması çok garip. Şöyle bir şey var skype'a kaydolurken kullandığınız e posta adresinin şifresiyle skype şifresi aynı değil (yani farklı olabiliyor) buna dikkat ettiniz mi? E posta ve şifrenizin değil, skype adı ve skype şifrenizin doğru olduğundan emin misiniz?

mami96

Alıntı yapılan: guopx - 20 Mayıs 2013 - 13:53:29
Yalnız MS hesabıyla açılıp skype hesabıyla açılmaması çok garip. Şöyle bir şey var skype'a kaydolurken kullandığınız e posta adresinin şifresiyle skype şifresi aynı değil (yani farklı olabiliyor) buna dikkat ettiniz mi? E posta ve şifrenizin değil, skype adı ve skype şifrenizin doğru olduğundan emin misiniz?

Ayarlar dogruymus simdi ikisi de aciliyo bi ust mesaji editlemistim orada acikladim cozumunu :)