[Çözüldü]compiz-plugins-extra Yükledim Ama Ateş Efekti Yok

Başlatan pervane2, 19 Mayıs 2013 - 15:49:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pervane2

merhaba
arkadaşlar sudo apt-get install compiz-plugins-extra kodu ile paketleri yükledim. pencere sallanma v.s birçok yeni eklenti geldi ancak animasyonlarda ateş ve bazı efektler yok. bunlar 12.04 yüklüyken vardı ve kullanıyordum.
sorun ne olabilir acaba? fikri olan bir arkadaşım var mı?
Erkek Adamın Kaynak Kodu Açıkta Olur

meda

13.04  mü kullanıyorsun ? Eğer öyleyse compiz efektlerinin bazılarını desteklemiyor olabilir.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

pervane2

meda

12.10'da da ateş efekti çalışmıyor olabilir.Yerinde olsam Compiz ayarlarını fazla kurcalamazdım.Sistemin işleyişini bilmeden bozabilirsin.Sonucunda da kullanıcı ayarlarını sıfırlamakla sonuçlanabillir.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

pervane2

Sorunun kaynağını ve çözümünü buldum. "Animations Add-On" seçeneğini aktif etmiyormuşum :)
Konu kilitlenebilir.