p1505 fişe takınca çıkan ses

Başlatan kozanibo, 12 Mayıs 2013 - 23:45:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kozanibo

arkadaşlar merhaba. iyi akşamlar. şöyle bir sorunum var. fişşe takıınca beyaz parçadan videodaki ses geliyor. düzeltilebilir mi?

https://www.youtube.com/watch?v=hIi_Y7F_Ms4

sakgo

Parçanın kendisinin de bi resmini çekip koyarmısın. Röle sesine de benziyor yada bobin arıza yapmış olma ihtimali var parçanın resmini çek yada tekrar video çek linkini ver ama video da parça görünsün direk olarak sesi net geliyor zaten, ses iyi gelsin diye parçayı tam çekememişsin.

kozanibo

yanlış duymuyorsam bu parçadan geliyor. transformator mu adi tam olarak bilmiyorum.

28ec-203 yazan beyaz parçadan bahsediyorum

sakgo

evet o parçananın adı transformatör ama kısa devre var bir yerde yani trafo aşırı akım çekiyor olabilr. tabii tahmin bu direk bakmadan ölçümleri yapılmadan kesin birşey söyleyemem. Herhangi bir elektronikçiye götürüp ölçümünü yaptırabilirsin. Bi baktır derim.

kozanibo

yazıcı komple çalışmaz oldu ben de yerine sıfır brother hl1211w kablosuz özellikli modeli aldım. hpyi servis ücretinden dolayı geri almadım.

Asus zenfone 6

kalkan1973

O bobinde elektrik atlaması var. Aşırı ısınmadan dolayı bobinin sarılı telindeki kaplama yanıyor ve kısa devreye yol açıyor. Bobin deüğişirse çalışabilir. Tabi yan elemanların da zarar görmüş olma ihtimali yüksek. Yoksa bobin niye ısınsın... Astarı yüzünden pahalıya gelecekse gözden çıkarın bence...
Evde İşte her yerde Linux