[Çözüldü] Xubuntu Siyah Ekran

Başlatan unpredict, 10 Mayıs 2013 - 16:19:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unpredict

Merhaba arkaşdalar dizüstü bilgisayarımda xubuntu 13.04 yüklü kapanışı hızlı ancak bilgisayar açarken güç düğmesine basıyorum samsung yazısı çıkıyor 2 saniye gidiyor ve siyah erakn geliyor 15 saniye kadar bekliyor sonra siyah ekranda uzun tek satırlık bir yazı çıkıyor 2 sn sürüyor sonrada xubuntu geliyor ve kullanıcı adı ve şifremi girip masaüstüne ulaşıyorum sormak istediğim şu ubuntuda açılış ve kapanış çok kısa sürüyordu ancak xubuntuda kapanış kısa sürüyor açılış çok uzun sürüyor aceba grup ekranı gelmiyor diyemi bir sorun var bu arada xubuntu kullanmamın sebebi gnome 2 benzeri masaüstünü seviyorum ubuntu üstüne mate kurunca sorun çıkartıyor.

guopx

Plymouth ekranı görünmüyor mu? (Yanıp sönen noktalar)
Eğer görünmüyorsa plymouth ekranını düzeltmek için http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Plymouth_%C3%87%C3%B6z%C3%BCn%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BCn%C3%BC_De%C4%9Fi%C5%9Ftirmek
Bakabilirsin. Eğer plymouth görünüyorsa bunları yapmana gerek yok ama sudo update-grub2
sudo update-initramfs -u
yapıp deneyebilirsin.
Bence açılış süren normal eğer ssd kullanmıyorsan. Benim bilgisayarım 25 sn'de açılıyor mesela.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.