Wine ne kullanıyor?

Başlatan mekatronikci2060, 09 Mayıs 2013 - 17:42:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mekatronikci2060

arkadaşlar bildiğiniz gibi wine uygulamsı exe dosyalarının çoğunu açıyor. programı incelediğimde windowsun system32 gibi neredyse tüm windowsun dosyaları var. bu programı çalıştırdığımızda sanki arka planda windows çalıyor. benim sorum da burda. windows hangi sürümü için bu dosyaları ücretsiz kullanıma izin veriyor.

ekremsenturk

O dosyalar Windows dosyaları değiller. Bir Windpws programnın kurulurken aradığı dosya ve klasörler ve grekli izinler ve dosya yolları taklit edilir.  Bazen başarılı olunur, bazende (çoğunlukla) olunmaz..

mekatronikci2060

o zaman herhangi bir linux dağıtımı neden bunu stabil olarak dağıtımın içinde vermiyor. biz wine kuruyoruz-play on linux kuruyoz. çok uğraşıyoz.

monthy_python

Çünkü linux dağıtımları kapalı yazılımları varsayılan olarak koymuyorlar kendi paketlerine.
ama yüklemek isteyene de sınır getirmiyorlar.

mekatronikci2060

peik ben bu wine uygulamasını biraz daha geliştirip exe uygulamalarına tıkladığımda direk açamazmı . yani wine 'ı çalıştırmadan. aslında çalışacak ama arka planda..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Mayıs 2013 - 09:26:05

ayrıcca WİNE uygulamasını windowsta indirip arşivden çıkartttığımda normal benimde genellikle kullanıyor olduğum .c uzantılı dosyalar var. bunları codeblocks ile açtığımda her şey ortada

cagriemer

Wine GNU LGPL lisansina sahip ozgur ve acik kaynakli bir uygulamadir. Dolayisiyla kaynak kodunu acip goruntuleyebilirsiniz. Burada yanlis olan kisimi anlamadim.

Elinizden geliyorsa LGPL lisans kosullarina bagli kalmak sartiyla uygulamayi istediginiz gibi degistirebilir, istediginiz sekilde davranmasini saglayabilirsiniz.

mekatronikci2060

yanlış olan bişey yok. bende açık kaynak olduğunu ifade etmek istedim zaten. verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Mayıs 2013 - 10:54:01

Bi sorunum daha var. wine uygulaması directx destekli oyunlarıda açıyormu yoksa sadece opengl mi

cagriemer

ekremsenturk

Alıntı yapılan: mekatronikci2060 - 10 Mayıs 2013 - 08:41:50
peik ben bu wine uygulamasını biraz daha geliştirip exe uygulamalarına tıkladığımda direk açamazmı . yani wine 'ı çalıştırmadan. aslında çalışacak ama arka planda..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Mayıs 2013 - 09:26:05

ayrıcca WİNE uygulamasını windowsta indirip arşivden çıkartttığımda normal benimde genellikle kullanıyor olduğum .c uzantılı dosyalar var. bunları codeblocks ile açtığımda her şey ortada

EXE uzantılı dosyayı sağ tıkla ve dosyayı açacak varsayılan uygulama olarak wine seç. Bir dahakinde bir exe dosyasını tıkladığında, wine ile açılacaktır. Şayet dediğim gibi olmuyorsa, herhagi bir .exe uzantılı dosyayı sağ tıkla ve özellikleri bölümünden, birlikte aç kısmında ekle seç ve wine ekle.