[Çözüldü] : 0 ANSI : 5 Dizininde Kilitlenme

Başlatan ulubuntu, 08 Mayıs 2013 - 12:17:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ulubuntu

Merhaba,
Ubuntu 12.10 ve 13.04 sürümünü yaklaşık 1 aydır kuruyor kaldırıyorum açılışta mor ekranda takılıyorum ve "e" tuşuyla "nomodeset", "quiet", "quiet splash",  "quiet splash nomodeset",  "nomodeset quiet splash", "modeset=1" benzeri okumuş olduğum ne varsa uygulamaya çalıştım fakat bazen sistemin açıldığını gördüm ve ondan sonraki kapatıp açmalarımda hep aynı takılmaları yaşadım.ATI Radeon HD 4670 ekran kartımı kurdum sonucuna baktığımda ATI Catalyst menüsüne ulaştım.Grub ekranında değişiklik sonrası sistemin yapısı tarandıktan sonra : 0 ANSI : 5 Dizininde Kilitlenme yaşıyorum ve klavye de çalışmıyor.Sistemi kasadan açıp kapatıyorum,harddiskimin bozulmadığına şaşıyorum.Artık bu duruma ben çok bozuldum,bana yardım edebilecek bir arkadaş var mı?En son olarak Boot Repair Disk ile Grub onarımı yaptım sonuç aynı.Ekrana gelen sonucu size gönderiyorum. http://paste.ubuntu.com/5644074/ buradaki duruma göre bana yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkür ederim.

heartsmagic

" : 0 ANSI : 5 Dizininde Kilitlenme" kilitlenme derken nerede oluyor bu?
Bu bir dizüstü mü? ATI sürücüleri kurulum sonrasında hiçbir ek yapmadan yine sistem açılmıyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ulubuntu

Merhaba
Masaüstü bilgisayar,ATI Radeon HD 4670 ekran kartım var.Ekran kartı Kurulumunda bir sorun yaşamadım ATI 4000 serisi kurulum talimatlarına göre kurdum fakat normal açılışta mor ekranda kalıyorum,klavyem kilitleniyor kasadan restart yapıyorum,önyükleme sırasında "e" tuşuyla DEFAULT ... ayarlarında "nomodeset" vs. bir sürü şey deniyorum fakat CTLR+X tuşu ile açılışa geçtiğinde tüm donanımı siyah ekranda tarıyor ve sonunda  0 ANSI : 5 Dizininde Kilitlenme oluyor.GRUB u tekrar yeniden yüklüyorum Bootable CD si ile sonra oradaki menüden birinci sıradaki normal açılış ekranına tıklayınca sistem açılıyor.Sistemin genel durumunu bu linkte görebilirsiniz. http://paste.ubuntu.com/5644074/

heartsmagic

Yani Grub'u tekrar kurunca açılıyor sistem, sonra yine açılmıyor?
nomodeset ile beraber noacpi 'yi denemiş miydin?

ulubuntu

Merhaba,
Tavsiyeniz üzerine grub dosyamı aşağıdaki şekilde değiştirdim ve hem siyah hem de mor ekran sorunundan kurtuldum,teşekkür ederim.

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT : quiet splash
GRUB_CMDLINE_LINUX_  : noapic nolapic

heartsmagic

Gerçi ben öneriyi yanlış vermişim ama sen doğruyu bulmuşsun :)
Etiket için teşekkürler.